Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerek oltása covid ellen?

Gyerek oltása covid ellen?

Figyelt kérdés
Egyre több hírt olvasok arról, hogy ha valaki nem oltatja be magát nem utazhat, nem mehet bizonyos helyekre (szinház, kiállítás, sportrendezvény, stb.). Ha én és a férjem beoltatjuk magunkat mehetünk, de gyereknek való oltás egyenlőre nincsen, így őt nem tudjuk beoltatni. Hogyan lehet majd nyaralni gyerekkel nyáron?

2021. jan. 7. 10:12
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
45%

2esnek:

[link]

2021. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%

11 ez az influenza oltasos “indok” hülyeség. Pont ezért van minden évben másmilyen oltas. Nem feltétlen tudjak 100%-ra eltalálni melyik törzs jön, de általában sikerül. És mivel az oltas amúgy sem árt, többre mész vele ha beoltatod magad, mintha nem. Aztan tudom jönnek a “de en soha nem voltam influenzás” mag a “szomszédom ismerősének az unokatestvére lebénult”. Viszont ami tény, hogy nalunk a cégnél influenzaszezonban 20-30%-os!!! a hiányzási ráta. És az oltottak nem szoktak megbetegedni. Persze előfordulhat, de nagyon ritkán. Plusz anyukam se volt soha influenzás. Amíg egyszer az nem lett. Azóta oltatja is magat serényen, mert majdnem sikerült belehalnia... 🤷🏼‍♀️

Kérdező. Amúgy mire oda jutunk hogy ezt tényleg kérjek is, addigra lesz oltas a gyerekeknek is, vagy nekik nem lesz kötelező. Egyelőre azt se tudjak oltani, aki szeretne, uh ez nem idén nyáron lesz az tuti... foglalj nyugodtan.

2021. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
38%

"mi a lópikuláért szúrassam meg magam egy idegen anyaggal, amit nem is teszteltek???"


Megfelelően tesztelték, fotelvirológuskám!

Egyébként nyugi, utolsó utániként jönnek a fiatalok, a várandósok, szoptató anyukák és a gyerekek, de egyszer sorrakerülnek.

2021. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
32%
Ne haragudj, de tényleg nincs nagyobb problémád, minthogy hol, melyik külföldi strandon suttesd magadat nyáron?? Tényleg ez a legfontosabb egy vilagjarvany közepette? És ha idén nem mentek, akkor osszedol a világ?...
2021. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj 14-es, de most te ülsz fordítva a lovon.

Ha az utazási vágy növeli az oltási hajlandóságot, az globálisan mindenképpen szerencsés.

2021. jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
35%
Nekem az egyik barátnőm fogalmazta meg jól. Az ember nem arra van kitalálva, hogy rettegjen. Megszokja a mostohább körülményeket és egy idő után ignoralja. Láthatjuk, hogy így van. Ezért jó az oltas. Nem az a megoldás, hogy otthon kuksoljunk. Nem is kivitelezhető.
2021. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

14 egyrészt azt kérdezek, amit akarok, erre van ez az oldal, ha azt kérdezem, hogy a kanári szigetek, vagy a maldív szigetek a jobb, akkor azt kérdezem.

Másrészt sokkal jobban érintett vagyok, mint egy átlagember és emiatt konkrétan 1 éve nem voltam sehol a közeli boltot és drogériát kivéve, ugyhogy legyen már megengedve nekem, hogy igenis szeretnék menni nyaralni, amennyiben lehetséges lesz.

2021. jan. 7. 15:13
 18/23 anonim ***** válasza:
25%

Kerdezo nagyon el vagy tevedve. Nem fognak kulonbseget tenni azok kozott akik nem kerik az oltast. Nem lesz ilyen!

Ha te szallast akarsz foglalni akkor hajra, foglalj!

Mi is megtettuk, igaz magyarorszagon nyarra a balatonra. Most kedvezmenyesen lesz ami lesz.

2021. jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
53%
18-as, te vagy eltévedve. A Qantas már bejelentette, hogy csak oltott utasokat fog felengedni a fedélzetre. Megteheti, nem sért vele törvényt. Simán más is követheti. Az országok is megtehetik, hogy nem engednek be egyáltalán, ha nem vagy oltva. A Balatonra nyilván le lehet menni majd, ha nincs még mindig szállodastop.
2021. jan. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
2021. jan. 7. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!