Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális reakció ez egy 14...

Normális reakció ez egy 14 hónapos gyerektől aki már 3 hónapja jár?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónaposan indult el önállóan. Azért azt nem mondanám,hogy már stabilan jár mert elég sokszor elesik. Mindenesetre fut,rohan,forog,a hátrafele menést is gyakorolja. Szamos szandálba van itthon vagy mezítláb,de általában ráadom a szandált. Ez csak azért írom,hogy nem szokatlan neki ha valami van a lábán. A lényeg,hogy eddig nem vittem ki az udvarra/utcára csak babakocsiba vagy hordozva,a lábán még csak a lakásban közlekedett. Pont azért mert nem éreztem elég stabilnak,de gondoltam most már megpróbálom. Be is szereztem egy szuper lábfej nélküli jó meleg ovrált és egy superfit bakancsot. Szépen beöltöztettem,és alig vártam hogy menjünk azt hittem imádni fogja. Elég mozgékony gyerek,egész nap meg sem áll. Ezért is gondoltam,hogy élvezni fogja,mert nem lusta,babának sem volt az. Amikor még mászott imádott kint lenni,ugya akkor még jó idő volt,mászva bejárta az egész kertet. Nem félt semmitől,ment mint a gép. Még azt is megtanulta hogy tud a betonon mászni,ilyen medvejárásba ment,cuki volt. Szóval azt hittem ez tök jó lesz. De sajnos nem. 5 napja viszem ki,de egyre rosszabb. Nem akar lábra állni,lefekszik,veri magát,ordít. Ha felveszem abba hagyja. Még az első két nap jött egy kicsit,kb 10 perc után kéreckedett fel,gondoltam jó akkor elsőre ennyi,biztos elfáradt vagy nem érzi még biztonságosnak vagy ki tudja,azt hittem egyre jobb lesz. De ma már egyáltalán nem tudtam letenni a lábára. Gőzöm nincs mi baja. Volt valaki hasonló helyzetben? Mi lett a vége? Meddig tart ez? Hiszti ez vagy valami van a háttérben? Lehet fél? Vagy a cipő a baj? Nem tudom. Nem nyomja,jó a méret is.

Előre is köszönöm a válaszokat,hátha tudtok segíteni hogy mi lehet a baja. Így nem sok értelme van,hogy én cipelem. És kb végig,mert ha néha kéne csak felvenni az oké,az tudom hogy normális ebbe a korba. De ez elkeserített.



#14 hónapos #Kinti járás #Felkéreckedés
2021. jan. 12. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Ketté tudod hajtani a bakancsot?

Nem merev a talpa/szára/sarokrésze?


Ha jó anyag, hajlékony és puha (persze egy bakancshoz képest!!), akkor ez csak hiszti. Majd megszokja, legyél csak kitartó!


Mindig nyugodt hangulatban öltöztesd fel, mondd neki, milyen jó lesz kint a levegőn.


Majd megbarátkozik vele :).

2021. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A cipő lesz a ludas. A puhatalpúban érzi hova lép, milyen a talaj, a bakkancs meg minden csak nem kényelmes ilyen szempontból.


Én puhatalpút adtam rá amire ráhúztam egy vízhatlan, bélelt cipővédőt.

2021. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ekkorának még nem jó a bakancs.
2021. jan. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a cipő, de az overal is. Most képzeld el hogy a totál szabadsagbol csináltál egy mumiat. Szerintem add rá bent a cipőt és nézd meg mi lesz.
2021. jan. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak!
2021. jan. 13. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!