Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem ezt a fajta...

Hogy kezeljem ezt a fajta hisztit?

Figyelt kérdés

2, 5 éves a kisfiam minden fejlődése rendben zajlott.Refluxos és fructose felszívódási zavara van. Nagyon mozgékony, imádja a zenét, imád labdazni, autózni, elkezdte mostanában a szerepjatekokat (pl autók vagy plussok beszélgetnek vagy enni ad nekik bilire raulteti, úgy csinál mintha telefonálna),elkezdett 3 - 4szavas mondatokat használni. Ha épp nemm vele játszok kijon megfogja a kezem hogy menjek vele játszani ügyesen elkezdett énekelni mondokazni.

5 hónapja jár bölcsődebe novembertől 2 hetente Otthon volt mert beteg volt aztán 2.hetet karácsony miatt otthon volt..

Nagyon elvan kényeztetve, akaratos dacos. Egyetlen kicsi a családban egyetlen unoka egyetlen gyerek. És most szóltak a bölcsődeben hogy olyat csinál amit eddig nem hogy ha mondjuk épít és leborul vagy bármi nem sikerül annyira elkezd sírni hogy nem lehet megnyugtatni megfesziti magát..otthon is. Csinálja de. Nem ennyire modjuk nyilván apukája mamaek ha elkezd hisztizni segítenek neki még még csináljak helyette és akkor abbahagyja a hisztit bölcsibe is ha megcsinaljak helyette ami nem sikerült akkor meg nyugszik és minden gondozonot Erzsike néninek hiv pedig otthon beszél a. Többiektől is anikó néni Anita néni de Ott csak Erzsike néni létezik. És hogy szünet előtt ezt nem csinálta elkudtek korai fejlesztésre jovoheten kezdjük jo nyilván nem árt neki de azért megijedtem hogy komolyabb baja lehet vagy csak a Dackorszak plusz az elkeenyeztetes?



2021. jan. 15. 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Írtad, hogy el van kényeztetve. Ebből piszok nagy problémáid lesznek a jövőben, úgyhogy szólj mindenkinek, hogy kezdjenek normálisan viselkedni a gyerekkel.


Így is felkötheted a gatyát, mire "rendbe szeded", már így is a fejedre nőtt. :(

2021. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ezt megítélni... Nyilván, jó, ha szakemer is látja; inkább feleslegesen, sem mint, hogy probléma esetén ne.

De lehet szimplán ilyen természetű, lehet, hogy a Karácsony utáni hosszabb kihagyás, több inger, családi 'pátyolgatás' után most nehezebb visszaszoknia.

Valószínűleg Erzsike nénit szereti a legjobban, hozzá ragaszkodik, ezért emlegeti mindig Őt.


Kislányom is 2,5 éves. Szintén egyke. Engem is mindenhová húz, mindenhol ott kell lennem; még akkor is, ha egyedül játszik, csak üljek ott mellette.

Persze így felnőttként nem egyszerűek a mindennapok, de cserébe én is odahívom, és bevonom a napi teendőimbe.


Én azért nem esnék kétségbe az általad leírtaktól. Miután megnyugszik, vagy mielőtt még bármi történik (pl. nekiálltok építeni); már beszélnék Neki arról, hogy valószínűleg ha már túl nagy az a torony, akkor össze is fog dőlni, és sokszor mondanám Neki, hogy sokat kell próbálkozni, gyakorolni, hogy igazán jól menjen, de ebben a hiszti egyáltalán nem segít.

Persze ettől nem fog egy csapásra megszűnni semmi, de 'el kell ültetni a fejében a magot'. Ha pedig egyszer csak sikerül, akkor örüljetek együtt, tapsold, szeretgesd meg, és utalj vissza a mondandódra, hogy 'ugye, hogy érdemes volt hiszti helyett inkább újra megpróbálni', vagy 'látod, milyen jó, hogy nem adtad fel/ sokat gyakoroltad'...stb.

Addig pedig, amíg nem juttok el idáig, én nem építeném fel egyedül helyette újra, hanem közösen csinálnám Vele. Ő is tegyen hozzá, hogy lehessen sikerélménye. És igyekeznék egyre kevésbé részt venni benne; pl. már nem én rakom oda a kockát, hanem Neki adom. Ha vonakodik, akkor megmondanám, hogy szerintem hova tegye.

2021. jan. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!