Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek egyke gyereke van...

Akinek egyke gyereke van mennyit unatkozik a gyerek, nem bánjátok, hogy nincs testvére?

Figyelt kérdés
5 éves lesz a fiam és mindenki azt hajtja, hogy kell testvér mert ha mi már nem leszünk egyedül lesz a nagyvilágban stb stb. Néha már nem tudom legyen e még egy pedig még néha egyhez sincs türelmem azaz igazság, de bánt is a dolog.

2021. jan. 17. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Csak ezért nehogy szülj még egyet!! Nekem van testvérem, de az idő 90%-ában nem vele játszottam...
2021. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nehogy vallalj még egyet ha csak emiatt tenned. A fiad 6 lenne mire megszuletik. Túl sokat nem jatszananak egyutt. Mert pl egy 9 eves mit kezd wgy 3 evessel? Radasul a fiuk ritkábban akarnak babazni.
2021. jan. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanebben a helyzetben vagyunk mi is, kell a tesó nem kell a tesó. Nekem van 2 is, nagyon jó gyerekkorom volt együtt èpp ezèrt tudom mi az, fôleg, hogy a mai napig is az.

De azt èrzem mi egy gyerekre vagyunk kalibràlva jó lesz ez így , aztàn meg azt gondolom elveszem tôle azt ami nekem megadatott egy testvèrt. Szóval mi sem tudjuk mi lenne a jó.

2021. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

4,5 éves és nincs. Ő még nem mondta, hogy vágyna kistestvérre. (A barátnőm kislánya már bölcsis korában kérdézgette, mikor lesz.)

Ha unatkozik, akkor feltalálja magát amíg mi épp nem érünk rá. Rosszabb esetben "felhivja magára a figyelmet valahogy" .. :) Vannak idősebb ismerős gyerekek a környezetünkben.

Nekünk így jó, így érezzük teljesnek a családot. A dac korszak kemény volt, előtte nem aludtam. Nem volt semmi kőbe vésett terv, hogy mennyi lesz, de egynél megálltunk, és már nem tervezünk többet.

2021. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
"Egyedül lesz a nagyvilágban"... Minden egyes barátommal több időt töltök, mint a testvéremmel. Nem lennék jobban magányos a testvérem nélkül. Persze, szeretem, de különvált az életünk, nincs sok közünk egymáshoz.
2021. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem 1 van, de nagyon nehéz terhesség volt, senki nem mondja, hogy vállaljam be még egyszer Sokat unatkozik, jobb ha van testvér, de 6 év korkülönbséggel már szinte mindegy, legfeljebb felnőtt korukban lehetnek jóban és arra sincsen garancia, gyerekkorban csak kevesebb időd lenne rá a másik miatt.
2021. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Én nagyon bánom, fájó pont... 5 éves lesz hamarosan a lányunk. Sajnos komoly problémák voltak vele, jelenleg főleg már csak viselkedés beli dolgai vannak.


Minden szakember azt mondja, hogy kell neki egy testvér. Tudom, hogy kellene.


De sajnos a férjem nem vállal be többet. Pedig 3at akart az esküvőnkkor..


Igaz, betegen született a lányunk, de én voltam ott vele a kórházban, ő nem nagyon vette ki a részét ebből.

Szóval nem hiszem, hogy az "átélt" trauma miatt nem vállal be még egyet legalább.


Én szülnék még egyet simán.


A pesti prof, aki kezelte a lányunkat, végül arra jutott, hogy szerinte nem öröklődő a probléma,és szülhetnék....

2021. jan. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Az én lányom 3.5 éves volt, mikor a húga megszületett. A kicsi most egy éves, a nagy nemrég lett 5. Sokszor mondogatja, hogy ô is a "húgával együtt akart volna megszületni". Ha kérdezem, miért, azt mondja, mert akkor együtt nôhettek volna, együtt játszhatnának. Ô nagyon igényelne egy gyerek játszótársat, de a húga még 1-2 évig nem tud érdemben játszani vele. A játszótéren is, ha van hasonló korú idegen kisgyerek, rögtön megszólítja, hívja, hogy játsszunk együtt. Szóval neki nagyon kellett egy testvér, remélem késôbb tudnak még együtt játszani majd.

Én igazából kisebb korkülönbséggel szerettem volna testvért, de meg kellett várnom, míg a férjem is rábólint. Ha nálatok már 5 éves a gyerek, szinte mindegy, lesz-e testvére. Együtt játszani nem fognak. Akkor vállaljatok még egyet, ha ti szeretnétek még egy gyereket.

2021. jan. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

8.

Nálunk 4 év a különbség és már tök jól elbandáznak. Viszont szerintem, hogy tényleg játszós testvérek legyenek, ennyi a maximum korkülőnbség.

2021. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!