Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Délután ovi után miket szoktat...

Délután ovi után miket szoktatok csinálni otthon 4-5 éves egyke gyerekkel?

Figyelt kérdés

#Óvodás, kisgyerek,
2021. jan. 20. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lego, meseolvasás, beszélgetünk, zenét hallgatunk, ha nem olyan fáradt akkor ovisoknak szóló feladatlapokat, színezés, ollózás.

Kb ezeket felváltva.

Ha nincs annyira hideg, akkor sétálunk, sötétedés után elem lámpázunk.

2021. jan. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És főzni szoktál közben meg házimunkát mikor csinálod?
2021. jan. 20. 15:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A férjem sokat segít.

Kb két naponta főzök.

Mondjuk kedden meg csütörtökön és persze hétvégén.

Nagyon gyorsan elkészíthető kajákat :)

A házi munkát megosztom a hétvégére.

Van, hogy pénteken megfőzők már előre szombatra , kitakarítom a konyhát. Szombaton meg a fürdő, előszoba, porszívó, és ennyi.

Az pikk-pakk készen van.

A gyerek is segít pl a porszívózásban.

2021. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Beülök hozzá a szobájába, és ő játszik. Terít a plüsseinek, főz, ovisat játszik.

Igényli, hogy ott üljek, és hallgassam :).

Gyurmázunk, színezünk, táncolunk zenére, duplózunk, építünk, babázunk..

2021. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Én simán főzök is ilyenkor, csinálom a házimunkát. Van olyan is, hogy adok neki feladatot (zoknipárosítás, krumplipucolás), ezeket vagy megcsinálja, vagy nem. Esetleg csak ül a konyhaasztalnál és színez. Viszont sütemény készítésekor mindig velem van és figyel, szerintem egy muffint simán meg tudna csinálni már egyedül is. 5 éves.


Persze nem ebből áll az egész esténk, de ha nem előtte végzem a házimunkát, akkor felnőttkorában majd nem találja meg a mosógépet.

2021. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit kell és mihez van kedvünk.

Hazafelé elintézzük a bevásárlást, megbeszéljük, kint maradjunk-e játszani vagy sétálni.

Szeretünk itthon társasozni, színezni, mesét olvasok, legózik, jengázunk, dominózunk, autózik, nem szoktunk semmi rendkívülit.

Ha kéri, igényli, játszunk együtt, ha nem, akkor egyedül játszik. Nekem azért van egy kis dolgom a háztartással, meg 2 naponta főzök is, szóval minden nap kapható vagyok egy kis játékra, de nem a végtelenségig.

Este 7kor van a közös a vacsi, utána fürdés, esti mese (mostanában diafim).

2021. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Akkor én fekete bárány leszek :)

Férjem késő este jön haza, így egyedül trappolok egész nap. Reggel viszem a gyerekeket (első osztályos és kiscsoportos), majd megyek munkába. Munka után rohanok felvenni őket, hazaérünk fél 5-5 óra. És őszintén: hulla fáradtak vagyunk mindannyian. Megbeszeljük, hogy kivel mi történt aznap, majd kapcsolok nekik egy kis mesét, én addig mosást, mosogatás indítok, vacsit készítek, ők meg ki vannak dőlve.

Megvacsoráznak, fürdés, estimese, villanyoltás, kicsit beszélgetünk még, vagy találóskérdésezünk és alszanak.

Hétköznap se nekik, se nekem nincs kapacitásunk még kézügyeskedni, feladatlapozni stb. (nyilván ha marad egy kis házi a nagynak, azt még megcsináltuk, de az ritka hála istennek).

De szerintem se ez, se a másik nem rosszabb, vagy jobb :)

2021. jan. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!