Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire lesz nehéz, hogy...

Mennyire lesz nehéz, hogy vele maradjanak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Húgom exférje befolyásos ember, van 2 közös gyerekük 7 és 4 évesek. Lassan 2éve már, hogy külön élnek,eddig az apa nem igazán látogatta a kicsiket. Most viszont mindenféle koholt váddal(,pl.: nem megfelelőek a körülmények ahol élnek (2szobás, belvárosi lakás) nem járnak a gyerekek normálisan iskolába,oviba stb ) kizárólagos felügyeleti jogot kért.

Mi mindannyian nyugtázták, hogy nem lesz baj, úgysem ítélik neki stb. De annyi ilyen van ma Magyarországon pl a Süveges Sarolta ahol már lassan 2 éve, hogy alig láthatja a fiát meg találtam egy csoportot is ahol ilyen anyák vannak.Mit gondoltok?



2021. jan. 21. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem járnak normálisan oviba/suliba?


Az anyuka dolgozik? Van melegvíz, kaja otthon, rezsi kifizetve?

2021. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Esélytelen.

A gyerekeket nem szakítják ki a megszokott környezetükből és helyezik el annál, aki nem is látogatta őket eddig.

A vádakat ki fogják vizsgálni, aztán megállapítják, mi is igaz belőlük.

Ha az embernek nincs félnivalója, akkor ez nem zárulhat le másként, minthogy a felperes veszít.

De! Innentől érdemes dokumentálni az eseteket, amikor az apjuk nem megy a megbeszélt láthatásra, nem fizeti rendesen a tartásdíjat és hasonlók.

2021. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2021. jan. 21. 15:38
 4/6 A kérdező kommentje:
2021. jan. 21. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Én felkeresném a lehető legjobb ügyvédet!
2021. jan. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ennél kicsit több info jó lenne. Azt írod exférj, megvolt már hivatalosan a válás? Ha igen akkor gondolom volt gyerekelhelyezèd is (ez a régi fogalom, most valami más), tehát mi volt az ítélet, kié a felügyeleti jog? Közös vagy most kizárólag anyukáé? Mert ha kizárólag anyukáé, akkor tényleg extrém ritkán van olyan, hogy megváltoztatják és hirtelen apának ítélik a gyerekeket. Ilyenkor azért van bizonyítás, behívnak akar mindenkit akinek köze van a gyerekhez valamilyen szinten, pszichológiai szakvélemények készülnek, vizsgálják a gyerek kötődését a szülőhöz, stb. Az meg azért hogy valami befolyásos...hát sok befolyásos apukának nem ítélik oda a gyereket, szóval szerintem ez a dolog itt megbukik úgymond. A Saroltás példánál meg merném kockáztatni hogy a pasi nem csak ügyvéd hanem ki tudja még milyen alvilági körökben mozog (lásd mostani párja...) szóval szerintem ott nem kizárólag az ügyvédi mivolta gyakorolt nyomást a hatóságokra. Lásd másik linkelt példa, anyuka szerintem MTA doktorként befolyásosabb volt apukanal apuka mégis több mint egy évig fenn tudta tartani ezt a helyzetet (amúgy ott végül úgy tudom anyukához visszakerült a két kislány 🙏🏼)
2021. jan. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!