Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megváltozott gyermeked viselke...

Megváltozott gyermeked viselkedése, személyisége miután ovis lett?

Figyelt kérdés

Kislányom cserfes, nagyon jó, és jó lelkű. Udvariasan megköszön mindent, bocsánatot kér, ha valami véletlenül félresikerül, sosem üt, vagy ütne meg senkit.


Ezzel szemben óvodás korú ismerős gyerekek, rokonok szinte mind durvák, kiabálnak ha kell, ha nem; sokszor értetlenek, pedig kicsiként ők sem voltak ilyenek.


Ennyire megváltoztatja a gyereket, ha kikerül a családi fészekből, és 'egyedül' kell boldogulnia? Nyoma sem lesz annak, amire eddig ráneveltem?


2021. jan. 27. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ovi első éve igen hozott durva hisztiket és dacot. Nálunk is és a környezetben is. De visszaállnak a normális állásba idővel :)
2021. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Igen, valószínű hogy a többi gyerek miatt. De ahogy az első is mondja idővel visszaáll.:) nem kell emiatt félni.
2021. jan. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tök érdekes, mert a fiam a bölcsőde megkezdése után nem változott, 1 évet járt oda és utána lett ovis. Viszont az ovi.... Hát igen, nagyon más lett tőle. Dobálja a játékokat, hangoskodik, élvezi ha másokat kergethet, beledurvul a fiús játékokba, rombol. Én mindig is ettől tartottam, hogy más gyerekek “hülyeségeit” majd hozza haza és tényleg... 😄 Nem tudok mit csinálni. Néha jobban önmaga, meg kevésbé. Most ősz óta ovis, egyelőre még érződik a közösség viselkedése rajta, szerintem meg is marad, viszont fooooolyamatosan korrigáljuk, minél több minőségi időt próbálunk vele együtt tölteni, kimozdulunk amennyire a covid engedi és reménykedünk, hogy később meglesz az eredménye.
2021. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az én lányom nehezen barátkozó, visszahúzódó volt ( olyan nebáncs virág) Ugyanakkor nagyon udvarias, és csak akkor vett le bármit a polcról idegen helyen, ha megkérdezte előtte h szabad e.

Az első ovis évben, megtanult kiállni magáért (nem hagyta h elvegy~k a játékát stb) nagyon sok barátja lett, sokkal közvetlenebb, a felnőttekkel is.

És igen kicsit neveletlenebb volt az lett az elején.

2021. jan. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4! De jó hogy ezt írod, nekem a fiam ilyen kis nebánts virág. Igaz ő még csak 2 éves, bölcsis. De simán kivesznek mindent a kezéből ő meg értetlenül áll a dolog előtt és semmit nem tesz.. ebben bízom, hogy kicsit megacélosodik ő is 😆 imádom ezt a természetét amúgy de azt se akarom, hogy közösségben ő legyen akit mindenki "eltapos"
2021. jan. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Én is féltem h szegény kicsi lányomat megeszik reggelire a kis buldózerek. De szerencsére gyorsan alkalmazkodott. 😊

Egy fél év múlva meg beállt az aranyközépút 😉

2021. jan. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!