Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinél volt ilyen meddig tartott?

Akinél volt ilyen meddig tartott?

Figyelt kérdés
1hónapja jár bölcsibe,az első 2 hét nagyon jó volt,a 3. vegyes,a 4. nagyon rossz. Szinte egész nap sírdogál, reggel kapaszkodik nem akar bemenni, ha játszik akkor sem a többiekkel,csak mellettük. Eszik,alszik, a kézműves dolgokat is csinálja,ügyes különben,csak ez a sírás nem tudom mikor javul illetve miért lett ilyen rossz a helyzet mikor jól indult. Magamra is veszem kicsit h ez miattam van, nem készítettem fel jól stb. Beszélgetünk sokat a bölcsiről,meg erről a sírásról,akkor úgy tünik megérti,aztán mégis ordítva hagyom ott. Kicsit azt is érzem az egyik nevelőn,h neheztel emiatt ránk, mintha tényleg én tehetnék erről,és mintha nem kedvelné őt emiatt.

2021. febr. 4. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek csak középső csoportos ovis koruktól képesek arra, hogy egymással játszanak! Még kiscsoportban is csak egymás melletti játék van.


Szóval emiatt ne aggódj.


A sírás meg abba fog maradni. Csak RAJTAD NE LÁSSA!! Te mosolyogva hagyd ott, ez nagyon fontos!!


Ezeket a gondozó nem mondta el neked?

2021. febr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem mondtak semmit ezzel kapcsolatban csak h idő kell neki. Próbálom h ne lássa rajtam,én nem sírok,nem vagyok mérges,nem sajnálgatom,megdicsérem minden apróságért,pl ha megette a gyümölcsöt is vagy bármi. Nem szoktunk hosszan búcsúzkodni reggel, csak puszi, uzsonna után jövök érted,de közben kapaszkodik. A nevelő felveszi próbálja elterelni a figyelmét de én el is megyek. Van h 2 perc után semmi baja, van h még tízóraikor is kesereg.
2021. febr. 4. 20:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az segített ,csak egy tipp ... puszilgattam a kezét ,mondtam ezt a sok puszit belerakjuk a zsebedbe,ha anya hiányzik vegyél ki egyet. Időt nem tudják ezért mindig elmondtam játszol alszol és már itt is vagyok.Ne sírjál mert tudod ,hogy mindig jövök érted.Sztem totál normális és a nevelők sem neheztelhetnek ez miatt . Ne aggódj meg fogja szokni.Ez elég szívszaggató de tényleg ne mutasd neki ha bizonytalan vagy.
2021. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyfelől sok mőlik a szülő lelkiállapotán, tehát ha te törődsz is lelkileg a gyermekeddel, ugyanakkor nem aggódod halálra magagad ez alapvető. Ha ez rendben, akkor ez átragad rá szerencsére, ez szükséges, de önmagában nem biztos, hogy elégséges.


Sok tényezős a gyermeknevelés. Itt 10-20 mondatban a lényeget is csak részlegesen lhet jelezni, ráadásul van, ami helyzetfüggő, és a család lerlkiállapota részleteiben is döntő, sok esetben.


Eleve nem vagy a legtöbb gyermerknek a gyerekközösség 4 éves kora előtt, a miniszteri rendeletek evvel nem törpődnek.


Az együttjátszás miatt valóban nem kell aggódni, megírta heylesen egy korábbi hozzászóló. Három évesen általában a gyerekek mikor magukban játszanak, mikor felnőttel akarnak.


Négyéves kor előtt a legtöbb gyermeknek a szülő közelsége mindenekelőtt való. Felmérések szerint sok 6 évesnek is!


NE MEGBESZÉLÉST FOLYTASS vele, három évesen kell b ár, de csak minimálisan.


Hanem egyfelől az szükséges, amivel indítottam válaszom (TE rendben legyél lelkileg minél inkább, azaz a gyermek szülei.) Másfelől A PÉLDAMUTATÁS lényeges (ami ugybár szintén rólatok, szülőkről szól).


Tehát: kevesebb magyarázat kell három éves száűmára, viszont anál inkábbutánoz téged, valamint ösztönösen átveszi a hangulatodat is, részben akkor is, ha nem vagy jelen.


Igen, előre fontos lett volna fekészítened őt, mindjárt írom, hogyan, azt nem tudom: a bölcsiben volt beszoktatás, minimum két hétnyi?? Ez is alapvető lenne. Szóval, nem vagy elkésve, ha előre nem készítetted fel őt lelkileg, bár hasznos lett volna, azonban most is, időközben is érdemes felkészítened, az alábbi módon:


JÁTSSZ vele szerepjátékokat a bölcsiről! Otthon például. Ezer szónál többet mond neki.


(Majd ha 4 éves lesz, már legalább annyit érdemes magyarázni is neki, mint eljátsszani és példát mutatnod. És így tovább.)

2021. febr. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elírásaimért elnézést,

egy mondatom érthetetlen lett, javítom:


Eleve NEM VALÓ a legtöbb gyermeknek a gyerekközösség 4 éves kora előtt, a miniszteri rendeletek evvel nem törődnek, sajnos. (NE a kivételekre építsetek.) Ezért a síráson nincs mit csodálkozni, persze sajnálni lehet a gyermeket. Az előző válaszomban kifejtettem pár okot és megoldáshoz vezető néhány tényezőt.

2021. febr. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Volt beszoktatás az nagyon jól ment nem érdekelte h ott vagyok,csak ültem a sarokban, ment,játszott. Második nap kijöttem a csoportból,egyre többet volt ott, alvással evéssel sem volt gond. Kerdezgette h hol vagyok ( bár mindig elköszöntem és mondtam hova megyek és mikor jövök) elmondta neki a bölcsis néni és megnyugodott. Két hét tök jó volt. Aztán 1 hét otthon,ezalatt ő is sokszor beszélt a bölcsiről,én is. Utána hét vegyes volt, utána hét nagyon rossz. Itthon nincs változás, én is dolgozom, a munkhelyemre ia bevittem h tudja hol vagyok amíg ő bölcsibe. Eleinte q beszélgetés nagyon sokat segített a bölcsiben is visszamondta miket mondtam. De múlt héten semmi sem használ.
2021. febr. 8. 08:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Még annyi nagyon ölelgetős,puszilgatós összebújós család vagyunk, napközben is pár percekre többször összebújtunk ha elfáradt vagy bármi, sokat játszottunk együtt, mindig v.mi programot is kitaláltam házon kívül. Amiket a bölcsiben csinálnak és azok a jellegű játékszerek otthon is megvoltak,lehet h elmúlt az újdonság varázsa és már nem buli neki.
2021. febr. 8. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!