Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel tudok lefoglalni egy 2...

Mivel tudok lefoglalni egy 2 és egy 5 éves kislányt? RÉSZLETEK ALUL

Figyelt kérdés
Lehetőséget kaptam hogy egy kis zsebpénzért cserében vigyázzak kettő kis leányzóra. Régebben rendszeresen csináltam ilyent azonos korú gyermekekkel, de ők mind családtagok voltak (unokatesók) és őket jól ismertem. Ezeket a gyerkőcöket is ismerem de nem úgy, mint egy családtagom. Nem tudom kifejezetten mi érdekli őket és mivel tudnám lekötni őket. Természetesen ezt majd kitapasztalom, de szeretnék több ötlettel elő állni, hogy lehessen a "programok" között válogatni amik lekötik őket. MINDEN ötletet nagyon-nagyon szívesen várok! Akár tippeket, tényleg mindent. Előre is köszönöm! 16L

2021. febr. 7. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem másfél éves a fiam és a napokban kezdtem el vele gyurmázni, meg vízfestékkel festeni. Természetesen még annyira nem ügyes hozzá,de időtöltésnek nem rossz.

Ja vannak kifestők is azokat is szokta firkálni.

2021. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Rajzolás, színezés, gyurmázás, vagy bármilyen hasonló kis kézműveskedés, amiben a nagyobbik csinálhatja a bonyolultabb dolgokat, a kisebbik pedig segít az apróbb, könnyebb részekben... mondhatsz nekik mesét, vagy együtt is kitalálhattok egy történetet. Az ő játékaikkal, plüsseikkel, babáikkal ezeket a meséket eljátszhatjátok, elbábozhatjátok. Szabad téren fogócska, bújócska, vagy az kicsit több előkészületet igényel, de mini kincskereső játékot is játszhatsz velük esetleg. Ha van valamilyen mese, amit szeretnek, eljátszhatjátok, hogy abból ti vagytok a szereplők. Takarókból, párnákból építhettek bunkert is. Vagy ha tudsz és szeretsz, énekelhettek, hozzá zenélhettek, például kisdobbal vagy bármi hasonlóval kísérve az éneket.
2021. febr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Első körben ezt a szülőktől kéne megkérdezni szerintem, hiszen elvileg ők ismerik a gyerekeiket.
2021. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jókat írtak, én is ezeket ajánlottam volna. Az én kislányom 2 éves korában nagyon szeretett építőkockázni, tetszett neki hogy én építek, mondókás kiskönyvből mondókáztunk, bogyó és babóca könyvekből olvastam neki mert nagyon imádta, rajzolni színes ceruzákkal papírlapokra, labdát guritani és nagyon szeret mindig dallamos zenére táncolni. Most 3 éves múlt és rajong a gyurmákért.
2021. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden segítséget!! Természetesen a szülőket is megkérdezem majd, de volt rá példa hogy amikor olyant játszottunk volna amit szeretnek és a szülőkkel játszanak akkor jött a "de ezt anyával szoktuk játszani, te nem tudod hogy kell" szöveg és nekem kellett valami teljesen újat kitalálni ami később lekötötte. Így hát természetesen a szülők lesznek az elsődleges segítségeim, de szeretnék kellőképpen felkészült lenni. :) Köszönöm még egyszer mindenkinek a válaszokat, sokat segítettek! :D
2021. febr. 7. 21:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!