Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki boltban, vagy akár több...

Aki boltban, vagy akár több műszakban dolgozik, hogy oldja meg a gyerekkel miután visszament dolgozni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az egészségügyi dolgozókra is akár, akik pl kórházban dolgoznak és akár éjszakáznak is...


Igaz, még másfél év mire a kisfiam bölcsis lesz és én visszamegyek dolgozni, de napok óta erre gondolok, hogy lesz mint lesz.


Boltban dolgozom, jelenleg ugye este 7-ig van nyitva a bolt. Ha visszaállna már végre minden, ahogy volt, akkor este 9-ig lenne nyitva a bolt... A beosztás mindig is összevissza volt, van. Hol reggel 7-től pl 15-ig, vagy 16-tól 21-ig, változó. Havi 1 szabad hétvége biztosított. Párom is boltban dolgozik, szintén ilyen beosztással. Ő vagy 6-tól 13-ig vagy 12-től 20:30-ig dolgozik. Vasárnap 12 órázik. Havi 1 szabad hétvége szintén. Heti 2 szabadnap szokott lenni, mindig változó ez a 2 nap. Vannak nagyszülők, ők is dolgoznak. Ők hétvégén legalább egyáltalán nem dolgoznak, hétköznap is maximum 16-ig dolgoznak.

Akiknek hasonló a munkabeosztásuk, hogyan oldják meg, hogy a picivel többet legyenek együtt, legalább hétvégén? :( mert ugye így esélytelen :( későbbiekben is, ha ovis lesz, iskolás, a hétköznap esték is hogyan telnek majd..csak jobb lenne mindkettőnknek ha hétvégén együtt tudnánk lenni, de hát ez... Esélytelen :( vagy próbáltok munkahelyet váltani (bár nagyon nehéz, főleg most és főleg gyerekkel) vagy beszélni a főnökkel a beosztás miatt? Vagy próbáltok beletörődni, hogy néha vagytok együtt??? Bocsánat, ha értelmetlen a kérdés vagy esetleg "hülyeség" az aggodalmam csak hát.. Rossz így belegondolni. Tudom, hogy messze van még, de akkor is. :(



2021. febr. 12. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Feleségem egészségügyi dolgozó. Nem teljes műszakba ment vissza, így kevesebb a fizu de többet volt itthon és nem is engedték éjszakázni. Most kezdte el a teljes műszakokat ahogy 3 éves lett a gyerekünk.
2021. febr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mind a ketten egészségügyben dolgozunk. Férjem 12 órázik és össze vissza van a beosztása. Én 2 műszakban dolgozom és hol 12 óra is van. Illetve ügyelet is van hétvégente, amikor bármikor be kell menni dolgozni, ha hívnak hogy sűrgős munka van. Mi se tudjuk még hogy lehet kivitelezni a gyerek felügyeletet. Valószínűleg férjem is és én is 2 műszakban felváltva kell dolgozni majd.
2021. febr. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%
Szakmát váltottam. Kicsi gyermeknek stabil háttérre van szüksége az első években.
2021. febr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sehogy, én is így jártam beletört a bicskám, segítség nélkül és megfelelő családi háttér nélkül ez maga a pokol.

Barátnőm még csinálja hasonló helyzetben, de irdatlanul sokat vannak mással a gyerekek, volt , hogy a babyszittertt hívta úgy mama . Ez semmilyen pénzért nem érné meg én úgy gondolom, de nem vagyunk egyformák.

2021. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Két megoldást látok:

1.paroddal ellentétes műszakban dolgoztok és felváltva vagytok a gyerekkel és a havi 1 szabad hétvégét egyszerre keritek ki.

2. Legalább az egyikotok szakmát mododsit és elmegy "normál" Munkarendbe, hétfőtől péntekig 8-4-ig dolgozni.

2021. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Meg tudnánk oldani mert ugye vannak nagyszülők mindkét részről, de ugyanarról tartok és én is így gondolom, ahogy a hármas és négyes válaszoló.


Megoldásként én is szintén azt tartom jónak, amit az ötös írt. Vagy az egyik, vagy a másik megoldás.. Köszönöm szépen... Igaz, van még elég sok idő, tehát van gondolkodási időm munkaterén. Talán ez így jobb, ilyen téren, hogy nem az utolsó pillanatban jutott ez eszembe, és hátha lesz addigra megoldás.


Köszönöm a válaszokat!!!

2021. febr. 13. 21:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!