Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy két és fél éves gyerek...

Egy két és fél éves gyerek miért rázza egész nap majdnem a fejét, repked és nyújtogatja a nyelvét?

Figyelt kérdés
Nem az én gyerekem csak érdekel. Leginkább délelőtt és délután csinálja a fejrázást jobbra balra. Amúgy összetett érthető mondatokban beszél és érti amit mondunk neki.
2021. febr. 15. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
amennyiben ez igaz /nem hiszem/, akkor sérült lehet. de ez egy kitaláció, abból is egy béna fajta. mi az hogy csak délelőtt és délután csinál ilyet? és ha nem a tied akkor ezt honnan tudod? az anyukája meséli hogy minden nap délelőtt 10-től ebédig és délután 4-től 5-ig ezt csinálja?
2021. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Autista?
2021. febr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
#2 lehet, de csak délelőtt és délután.
2021. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

A fejrázás lehet az is, hogy álmos és így próbálja magát ébren tartani, a repkedés lehet az izgalom jele, a nyelvnyujtogatás játék.


Persze lehet autista is.

2021. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Autista.
2021. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy autista, a fejrázás, repkedés, nyelvnyújtogatás nem jellemző időben szépen beszélő gyerekekre, talán csak a repkedés, az is kisebb mértékben.


Szerintem valami tik lehet a fejrázás/ nyelvnyújtogatás a repkedés az izgalom jele, az elég általános ilyen korban.


Persze nem tudjuk, mennyit csinálja, de ha időben beszél, akkor aspi, rájuk pedig ilyesmi nem jellemző, talán csak a repkedés kis mértékben.


Én a gyerekemmel játszottam a “nem” játékot, mondogattuk hogy nem, csóváltul a fejünket, 9 hónapos korban nagyon élvezte rázni a fejét jobbra-balra:) Lehet a kissrácék most tanulják hogy a fejrázás a nemet jelenti, a repkedés általánosabb örömkifejezés, a nyelvnyújtáshoz pedig keress grimaszt, szerintem játszik.

2021. febr. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Bölcsibe jár hozzám. Mivel csak napközben látom délelőtt a reggeli időszakban van hogy egész nap csinálja ezeket és ugyanígy délután. Néha szólok hagyja abba akkor rámnéz de ugyanúgy tovább folytatja.

Van hogy nem is játszik csak fekszik egész nap vagy ül és néz ki a fejéből. Nem tudom mitől lehet ez neki azért kérdeztem

2021. febr. 16. 21:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Nézessétek meg gyerekpszichológussal vagy orvossal. Nem kell annyiban hagyni.
2021. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

Áh, egész nap? Nem is játszik? Ül maga elé meredve? Oké, akkor így elég autizmusgyanús, biztos túl okos a többi gyerekhez! Ritkán ül és nèz ki a fejéből egy bölcsis nyugton, ha minden tele van játékkal.


Próbálj felnőttként beszèlni vele arról, amit szeret. Szegénynek a repkedéssel jöhet ki a stressz, nem csak az öröm, meg a fejrázással.


Ott dolgozol, figyeld meg, mit mikor csinál, mikor mi történik vele és mikor kezdi és próbálj kommunikálni, ha már folyékonyan beszél a kissrác.

2021. febr. 17. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
egy hivatásos kisgyereknevelő /legyen az bölcsis gondozónő vagy óvónő/ nem tenne fel ilyen buta kérdést, ráadásul ilyen bugyután megfogalmazva.
2021. febr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!