Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenképpen idegrendszeri...

Mindenképpen idegrendszeri éretlenségre utal az, ha egy gyerek csak 3 éves kora körül kezd el szavak szintjén beszélni?

Figyelt kérdés
2021. febr. 18. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Csak ha van más tünet is.

Védőnő mit mond? Menjetek a helyi pedagógiai Szakszolgálathoz, ott majd kivizsgálják, ne izgulj!

2021. febr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Á dehogy! Fiú?
2021. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az idegrendszeri éretlenség nem egyértelműen diagnosztizálhato állapot, úgyhogy bárkire rámondhatják.
2021. febr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, fiú. Milyen tünetei lehetnek?
2021. febr. 18. 16:11
 5/15 anonim ***** válasza:
Lanyom 13hosan mar rengeteg szot tudott, megis csak 4evesen lett szobatiszta (ami ugye idegrendszeri erettseg kerdese), szoval szerintem nem fugg ossze. Fiuk tobbsege eleve kesobb kezd el beszelni.
2021. febr. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. A fiúk később kezdenek beszélni. A három fiamból kettő ugyanez volt. Most az egyik fodrász, a másik molekuláris biológus-biomérnök.
2021. febr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az kimaradt, hogy a pelenkáról még nem sikerült leszoktatnom. De most áll a dolog, ha jobb idő lesz újra megpróbálom.
2021. febr. 18. 17:04
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem lányom van, 3 év 2 hónaposan kezdett mondatokban beszélni és 1 hónap múlva, ovikezdésre lett szobatiszta, értelmes, okos kislány.
2021. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy hasonló kérdésre válaszoltam az imént, pontosan idevág, ezért egyszerűen csak idemásolnám az elejét, és kiegészítem:


Ritka eseteket leszámítva még a későbbi beválás tekintetében sincs jelentősége, mikor szólal meg egy gyermek, és mikor kezd egész mondatokban beszélni, csak egy számít: legkésőbb akkor tájt, amikor betölti a hármat, jó, ha magától megszólal. (Ha mégsem, az esetben csak ekkor szükséges kivizsgálni, és ez elég ritka eset.) "Távoli kolléga" -isten nyugosztalja- előadása, megnyugtatásodra, kedves kérdező - tíz percben nagyon sok fontosat, idevágót elmagyaráz! (Az iróniát félre ne értsd...) :


https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ&t=0s


Tehát pusztán abból, hogy csak a 3. szülinapja körül szólal meg egy gyermek, pusztán ez alapján semmi bajra utló jel nincs!

Bajt jelezhetnek persze egészen más tényezők -ha egyáltalán akadnak olyanok-, de önmagában ez NEM!


A szakember a videóban kifejti, hogy szinte minden esetben igaz az, hogy aki már 12 / 18 hósan szavakat mondikál, ugyanúgy fog beszélni 3 és fél évesen, mint 3 és fél évesen majd az, aki csak a 3. szülinapja táján szólalt meg először. Mindkettőnek ugyanolyan jó, megfelelő a beszédérése.


Aki később szólal meg, arányosan gyorsabban halad a beszédprodukciója érése azért, mert három és fél éven át alapvetően ugyanannyit HALLOTTÁK a beszédet. Tehát a beszéd értése általában ugyanolyan, függetlenül attól, hogy mikor szólalnak meg először a gyermekek.


Tini korra, felnőtt korra semmi jelentősége annak, hogy mikor szólalt meg a gyermek. Léteznek átlagosak is, zsenik is azok között, akik 12 hónaposan szólaltak meg már, és azok között is, akik csak 3 évesen először.


(Zárójelben említem meg, hogy kivételt képez a gyermekek ezrelékes nagyságrendű -tehát igen kicsi- hányada. Az esetben tehát érdemes kivizsgáltatni, ha már betölti éppen a hármat, de még nem mond egy szót sem, csak érthetetlenül gügyög.)

2021. febr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"

Tini korra, felnőtt korra semmi jelentősége annak, hogy mikor szólalt meg a gyermek."- vagy mikor lett szobatiszta, mikor bujt ki az elso foga, mikor ult/allt fel vagy kezdett el jarni. Mennyi frusztralt anyaval lenne kevesebb ha ezt tudatositanank magunkban...altalanossagban irom.

2021. febr. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!