Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha a kétéves lányom nem...

Baj, ha a kétéves lányom nem mond két szavas mondatokat?

Figyelt kérdés
Viszont rengeteg szót tud mondani. De úgy hallottam, már kellene tudniuk ilyen korban.

2021. febr. 18. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Hát kellene, nekem is mondta a védőnő múlthéten a 2 éves státuszon.

De szerintem annyira még nem nagy baj ha nem.

Enyém 2 hete töltötte a 2-t, egyik nap még nem mondott 2 szavas mondatokat, másnap már igen, most meg pár napra rá már kerek rendes mondatokat is mond. Lehet neked is hirtelen fog egyik napról a másikra, akár holnap.

Barátnőm gyereke az enyémmel egy idős napra pontosan, még az övé sem mond pl 2 szavas mondatokat.

2021. febr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, kicsit túl van ez tolva, az én lányom, több, mint 3 évesen kezdett mondatokban beszélni, állandóan paráztattak, most ugyanúgy beszél, mint bárki más a kiscsoportban.
2021. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 2.5 éves eddig szavakat mondott most kez már össze rakni 2 szavas mondatokat. Senki nem szólt hogy baja lenne.
2021. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

Az én lányom 3 évesen szólalt meg. Előző hónapban még csak gagyogott.

2 hét múlva 5 éves. Meg nem mondanád, hogy megkésett beszédfejlődésű.

Egész nap be nem áll a szája :).


2 évesen még nem baj, ha nem beszél mondatokban. Majd fog. Majd ha 3 évesen se beszél,mint az én lányom, akkor aggódj.


De utolérik magukat. 5 éves korukra már minden gyerek egyformán beszél (a beszédhibásokat és beszédfogyatékosságban szenvedőket most hagyjuk).

2021. febr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ritka eseteket leszámítva még a későbbi beválás tekintetében sincs jelentősége, mikor szólal meg egy gyermek, és mikor kezd egész mondatokban beszélni, csak egy számít: legkésőbb akkor tájt, amikor betölti a hármat, jó, ha magától megszólal. (Ha mégsem, az esetben csak ekkor szükséges kivizsgálni, és ez elég ritka eset.) "Távoli kolléga" -isten nyugosztalja- előadása, megnyugtatásodra, kedves kérdező - tíz percben nagyon sok fontosat, idevágót elmagyaráz! (Az iróniát félre ne értsd...) :


https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ&t=0s

2021. febr. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!