Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról,hogy...

Mi a véleményetek arról,hogy egy gyereknek kitűnőnek kell lenni?

Figyelt kérdés
Miért jó az a szülőnek,hogy év végén odaállhat a kitűnő bizonyítvánnyal és jutalomkönyvvel fotózkódni meg Facebookra kirakni,miközben a gyerek meg tönkre megy benne?

2021. febr. 18. 22:29
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ez miért éri meg egyeseknek?
2021. febr. 18. 22:29
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván mindenki szeretné ha a gyereke okos, jó tanuló lenne. Ez rendben van amíg nem esnek át a ló túloldalára. Vannak olyan szülők (egyre több) akik a saját be nem teljesült vágyaikat a gyereken keresztül akarják megélni. Folyamatosan a középpontban szeretnének lenni, vágynak az elismerésre. Nárcisztikusnak és önzőnek tartom őket.
2021. febr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%

Verseny?

Vagy pedig a gyerek bizonyítványa a szülőnek is egyfajta visszacsatolás, hogy nagyon jól csinálja a gyereknevelést.

2021. febr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem ennyire fehér vagy fekete szerintem. A gyereket a képességei szerint kell besorolni. Nem minden kitűnő van agyonhajszolva és nem minden nem-kitűnő nincs. Ha egy gyerek közepes tudású, azt pont ugyanúgy gyötörhetik a szülők, hogy legyen 4-es és lehet egy kitűnő úgy az, hogy alig tanul, mert olyanok a képességei.

Ha egy gyerek jó képességekkel bír, akkor szerintem meg kell tanulnia, hogy a tőle elvárt legjobbat hozza, persze nem az élete árán, semmi baj, ha nem sikerül mindig, de pusztán leszaromságból ne szerezzen rossz jegyet, ha amúgy képes rá.

Más gyereknél meg lehet, hogy hatalmas teljesítmény egy hármas, amiért nagyon meg kell dicsérni.

2021. febr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
87%

"egyfajta visszacsatolás, hogy nagyon jól csinálja a gyereknevelést"

Hát..nem hinném. Én egész általánosban kitűnő voltam, pedig anyukám skizofrén, és vele éltem, és hát...nem csinálta jól a gyereknevelést, azt ti is gondolhatjátok.

2021. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
A valaszt nem tudom, de emlekszem micsoda fejmosast es megalazast, lecseszest kapott noverem evzaro utan mert volt 1db negyese, az osszes tobbi otos nyolcadik osztalyban.....utana kozepiskolat vegig bukdacsolta anno...hat meg is ertem nem tudott megfelelni. Abbol fakadhat, hogy a szulok irrealis elvarasokat tamasztanak, holott nekik lehet meg 8 altalanos sincs, es valahol ezt kompenzaljak..legalabbis nalunk ez volt. En pl. Forditva gondolkodom, egyetemet vegeztem, de ha a gyerekem et nem annyira fogja erdekelni a tanulas es csak 2-es tanulo lesz, es elmegy fodrasznak vagy barmi mas en akkor sem gyotornem es varnam el hogy kvazi tokeletes legyen
2021. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

#5-ös részvétem. Régi barátnőm szintén skizo, folyton bekerül a pszichiátriára, de neki kellett egy gyerek...


Amúgy én úgy értettem, hogy a szülőnek ez számít eredménynek, ebben méri, hogy jól csinálja. (márha hajtja is a gyerekét)

2021. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én felesleges nyomásnak tartom. Ami megy neki, és szívesen tanulja, abból úgyis jó lesz, ami meg nem megy neki, vagy nem szereti, azt a tőle telhető legjobban teljesítse, de ennyi. Annyiban van feladata szerintem a szülőknek, hogy segítsék, támogassák, szorgalmazzák a tanulásban, na de bűntetni, szanciózni a rossz jegyeket szerintem egyenesen demotiváló még a kedvelt tárgyak esetén is, és rettentő lélekromboló tud lenni.
2021. febr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem baromság. Nekünk anyukam mindig azt mondta, hogy válasszuk meg melyik irány érdekel, abból legyünk kiválóak a többiből nem baj, ha 4-es esetleg 3, ha olyan ami nem megy.

Ő a kettest utálta nagyon mert azt mondta az hanyagság. Az egyes legalább becsületes leszarás, de amit meg tudsz tanulni kettesre azt hármasra is. (Persze nyilván ha átlagos képességű gyerekről beszélünk, nem speciális esetekről.)

En is valahogy így szeretném a kisfiamnak. Mert igazából nekem ez bevált és amúgy 4,8 voltam általánosban, gimiben 4,2-4,7 között.

2021. febr. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
46%

Mert kontrollmániás, büdös prolik, akik azért tartják a gyerek nevű vagyontárgyat, hogy az kijavítsa a sekélyes életük összes kudarcát, és egy személyiség nélküli, debil módjára mosolygó büszke gyönyörűség legyen.


Az én szüleim is iskola-fetisiszták voltak. A gyerekkorom jóformán semmi mással nem telt, mint hol üvöltöztek, hol ütöttek, hol különórákra zavartak, ha volt értelme, ha nem. De volt iskolatársam, aki még rosszabbat húzott, és ha nem ötöst hozott, brutálisan megverték, volt, hogy ki is kötözték, sarokban kellett térdepelnie.


Az iskolabuzulás csak arra jó, hogy a gyerek meggyűlölje a szüleit. Hagyjuk a meséket a családi szeretetről. Akinek az iskola fontosabb a saját gyermekénél, az szüljön iskolát.

2021. febr. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!