Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek aggodalomra ad...

Szerintetek aggodalomra ad okot, ha 3 éves gyerek mindig felkapcsolja a villanyt?

Figyelt kérdés
Ha süt a nap, lekapcsolom, de amint észreveszi szalad és kapcsolja is fel. Egy helyiségben csinálja ezt ott, ahol székről fel tudja kapcsolni. Előfordul, hogy lekapcsolja, de rögtön nyomja is vissza.
2021. febr. 19. 10:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem olyan régen kezdte ezt csinálni, egy átrendezés után elérhetővé vált számára ez a kapcsoló.
2021. febr. 19. 10:55
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Ha a villanyszámlát nézed, akkor adhat aggodalomra okot, egyébként nem. :-)

Egyszerűen újdonság neki. 3 évesen minden gyereknek vannak hasonló "szokásai". Türelmesen el kell magyarázni neki (többször is), hogy most süt a nap, és nincs szükség a világításra. De az is jó módszer, ha a széket kiviszed, hogy ne tudja a kapcsolóhoz vinni...

Nincs miért aggódnod, ez el fog múlni.

2021. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:
90%
Az én lányom is szokta csinálni. Hiába van nappal, nem szabad lekapcsolni a lámpát, mert akkor "sötét van".
2021. febr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4%
Egy 3 évesnek újdonság a villany? Eddig barlangban laktatok?
2021. febr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem a villany(világítás) újdonság neki, hanem az, hogy oda tudja tolni a széket, fel tud mászni rá, és fel tudja kapcsolni a világítást. És persze az, hogy mindezt ő maga tudja megtenni.

Nem, nem barlangban lakunk, csak vannak (már felnőtt) gyerekeink.

De azért köszönjük, Emese...

2021. febr. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
A másod unokatesóm(23év van közöttünk) mindenhol felkapcsolja a villanyt még akkor is ha nincsenek ott. Az egész házban fel van kapcsolva. Mondjuk már kezd leszokni róla. Most 6. Nem emlékszem mikor kezdte. De akármit csináltak, mondtak neki semmi nem használt.
2021. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak élvezi :) én a porszívót élveztem anno, ha nem is volt por, kapcsoltam be és kezdtem porszívózni, amit csak értem. De kinövi :)
2021. febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!