Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ez a mai "normális"...

Tényleg ez a mai "normális" nevelés? F24

Figyelt kérdés
Nagybátyámnak van egy 9 éves kisfia aki hát nem is kell mondanom,hogy mibe függő.Adott a helyzett,hogy nagybátyám és az exe külön élnek mivel ő nem volt hajlandó elvenni azt a nőt ezért fogta magát és elvitte a gyereket magával.5 éves korába kapott a gyerek egy okostelefont majd pár évvel később egy akkor tetves nagy tabletet ami nagyobb mint a feje.Röviden 5 éves kora óta csak az okostelefont meg a tabletet nyomja és az apja halál lazán engedi ezt neki.Arról ne is beszéljünk,hogy amikor megtalálta a family guyt,brickeberryt és hasonlókat a sok nyomogatásban akkor az apja lazán nézte vele együtt és nem szólt arról,hogy ilyet nem szabad néznie.Az apja mindent enged neki hiszen 2 hetente hétvégén meg kedden,szerdán láthatja a gyereket hála annak a retek anyjának aki így döntött.Most is halál nyugodtan lent nyomja a tabletet miközbe az tötőn van.Ha esetleg felrakja töltőre a telefont akkor előkapja addig a tabot ha meg az kell tölteni akkor addig a telefont veszi elő.A telefonnal szószerint mindenhova járkál:evés közbe ott van,wcre is viszi magával,kocsiba is azt bámulja stb.Nekem szólnak,hogy ne szóljak a gyerek függőségére hiszen ritkán van nálunk és inkább hagyjam had csinálja.A két szűlő a 2 véglet.Az anyja visszafogja amíg az apjánál kitombolja magát.Ez a szokásos tömegember felfogás,hogy adjunk pár éves gyerek kezébe tabletet meg okostelefont aztán meg mikor 11-12 éves lesz akkor üvöltözzünk vele,hogy tegye már le azt a szart holott a szülő vette meg neki anno plusz ő volt képtelen nemet mondani arra.Senki nem áll piszotllyal a kezében,hogy márpedig vesz egy okostelefont a gyereknek.Ilyen esetben a szülő mindig a gyártót okolja amiért ilyet csinál.Ebben az esetben a szülő azért szólja le a gyártót mert az végzi a munkáját.Ennyi erővel aki leszólja ezért őket abban az esetben őket is le kéne szólni hogy miért végzik a munkájukat nem?Olyan értelmetlen ez a világ.Halál nyugodtan hagyják a szülők,hogy a gyerekekből függő legyen és később nekik áll feljebb.

2021. febr. 20. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Ez az elterjedt szokás. Ezt csak úgy lehet minimumra szorítani, ha a szülők egyéb elfoglaltságot is találnak a gyereknek (sport, külön óra, családi kirándulás stb.).
2021. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Ez a tipikus inkább telefonozzon és addig sem kell foglalkoznom vele nevelés.
2021. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de életemben nem láttam olyat h a szülő a gyártót hibáztatta volna 🤔
2021. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3

Elhiszem,hogy nem láttál vagy hallottál még ilyet de szerintem van esély rá,hogy ebben a hülye világban ez is megtörténjen.

#1

Sportolni akarta vinni az anyja de nem érdekelte.A szülei is olyanok mint a többi mai persze tisztelet a kivételnek.Az ő szülei olyanok,hogy mindig fáradtak holott egész nap semmit nem csinálnak miután hazaérnek a munkából.Az apja konkrétan egész nap fekszik az ágya.Persze neki könnyű mert az anyjával él.Ja azt meg lehagytam,hogy szószerint amint megjön a gyerek azzal a lendülettel rendesen beugrik a fotelba és már nyomja is a tabletet közbe meg úgy üvölt meg minden,hogy már engem idegesit dehát ne szóljak mert úgyis keveset van itt azán meg csodálkoznak ha a gyerek elszabadul.

2021. febr. 20. 19:56
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

Abszolut troll kerdes.. Bocsi, de miert laksz a nagybatyaddal?

Amugy en sajnálom az gyereket. Ahogy irtak fentebb, ez tipikus "itt a telefon, ne kelljen veled foglalkoznom" neveles. Nagyon hanyag dolog ez a szülő részéről.

2021. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért lakok nagybátyámmal és mamámmal mivel anya lelépett és apa talált egy olyan nőt aki engem kiüldözött otthonról és így kerültem ide.
2021. febr. 20. 21:11
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

Jaj ertem, sajnalom. :'(


Na de a tobbi, amit írtam ugy van. Nagyon nem tesz jot. Nem normalis. Van sok youtube video is a tema kapcsan.

2021. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
En ilyenkor mindig csodalkozok azokon a valaszokon hogy azert adnak a gyerek kezebe telefont hogy elfoglalja magat es ne kelljen vele foglalkozni. En nem emlekszem hogy az en anyukam egesz nap foglalkoztatott volna, egyedul jatszottam a szobamban a jatekaimmal. A klasszikus jatekokkal mi a baj? Mindig csak ezt a 2 vegletet latom hogy a gyerek (5 eves!) sportoljon vagy foglalkoztassuk egesz nap. Szerintem tok irrealis elvaras egesz nap jatszani egy gyerekkel.
2021. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is nyolcas, foleg egy ekkoraval. De ahhoz, hogy egy ekkora gyerekek a szobajaban eljatsszon es ne kelljen foglalkoztatni, meg kellett vna tanitani jatszani akkoriban amikor normalisek ezt megteszik a gyerekukkel. Azt irta a kerdest feltevo, hogy a gyerek 5eves kora ota telefon es tablethasznalo. Szerintem totalisan mas ingerek ernek egy udvaron jatsszo vagy amolyan "klasszikus" jatekokkal jatszo gyereket, mint egy monitorfuggo gyereket es nehez leszokni rola ha mar ide fajult.


A masik, hogy vannak ilyen meg olyan gyerekek. Van aki igenyli a tarsasagot a szülő visszaigazolasat es van aki nem vagy kevesbe. Eppen az a szep ebben, hogy mind masok vagyunk.

2021. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igazad lehet abban hogy megkellett volna tanulnia de megis ezt hogy lehet megtanitani? Nalam fel eves a kis delikvens aki 1 orat is elvan a jatekaival akar, ezert nincs tapasztalatom a kesobbiekben (amikor fantaziadusabb jatekokra van szuksege szerepjatek stb). Furanak tunik megtanitani ilyesmit, lehet hogy inkabb arrol van szo amit irtal a vegen hogy tobbfele habitusu gyerek van. Vagy ugy erted a nem tanitast hogy a jatekokban a szulo iranyit es a gyerek ehhez szokik hozza?
2021. febr. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!