Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyák! A férjetek...

Kisgyerekes anyák! A férjetek mennyire veszi ki a részét a mindennapi rutinból?

Figyelt kérdés
A férjem napi 8.5 órát dolgozik +1.5 óra utazás, így 10 órát van kb távol hétköznap. Én csak 6ban dolgozok, és 40 percet utazok össszesen, így nekem épp hogy 7 órám megy el munkával. Keresetileg nincs sok különbség, mert a férjem épp hogy 300 felett keres kicsivel, én épp hogy alatta kicsivel,szóval ebben is egálban vagyunk kb. 2.5 éves gyerekünk van, sokat foglalkozik vele, este ő fürdet vacsoráztat öltöztet, hétvégén is sokat van vele, viszi sétálni, itthon is játszanak órákat Háztartásban is segít pl vacsorakészítés, száraz edények elpakolása, száraz ruhák elrakása, nagytakarításban is szokott segíteni ilyesmik. De pl az hogy számlákat fizetni, diktálni, azt figyelni van e elég pelenka tejital kaja a gyereknek itthon, van e elég kutyakaja, stb mindenre én figyelek. Ha nem nézném ezeket én sose lenne itthon semmi, mert ő semmire nem figyel ilyen téren oda. Mindig minden ilyenre nekem kell figyelnem, és néha már idegesít. Nálatok hogy van?
2021. febr. 23. 16:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ha ennyi mindent segít neked a gyerekkel,kötve hinnem hogy abba kéne elakadnod hogy nemnézi meg mit kell bevasáropni vagy hasonló.Másnak ennyit se segitnek otthon,ahogy látom neked épp eleget
2021. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
77%
Hogy egyeseknek tényleg semmi nem jó/elégm..
2021. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ami nálatok van, azt hívják családi munkamegosztásnak. Te jobban tudsz figyelni arra, mi kezd kifogyni - ez eleve nökre inkabb jellemzö, mit a férfiakra -, ezért érthetö módon a te resszortod marad.

A párod rendesen kiveszi a részét a háztartásból meg a gyerekkel kapcsolatos munkákból, nem kell mindent mindenkinek csinálni.

2021. febr. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%
Komolyan? Ha nincs gond, csinálsz? Énfelőlem sem lenne befizetve egy számla sem, mert képtelenek vagyok számon tartani, utálom intézni, de én meg viszont másban vagyok jó. Az emberek kiegészítik egymást, nem? Azt írod, a lelkét kiteszi, miért nem elég? :D
2021. febr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
9%
Többet dolgozok, mint a férjed, így nyilván kénytelen kivenni a részét. Ha napi 3 óra 20 perccel többet dolgozna/utazna, mint én, akkor pofám nem lenne bármit is elvárni. Szinte minden házimunkát megcsinálnék én.
2021. febr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is így van. Én mondom meg, hogy mit kell venni ő elmegy vásárolni. Nem érzem ezt problémának.
2021. febr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%
Ahhh a ferjem meg a pénzt is az en számlámra kéri, csak nehogy foglalkozni kelljen bármivel ami logisztikat igenyel. Minden befizetést, befektetést, előtakarékosságot, wc-papír, pelenka, kutya kaja, kaja, tej, kutyák oltasa, gyerek oltasa, ruhák stb ha en nem intezem, senki. De ezek általában mindenhol így mennek, akiket en ismerek. Hogy az egyik fel foglalkozik ezekkel.
2021. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
82%
Én sem értem mi itt a probléma. Biztos ő is tudna mondani 1-2 dolgot amiben ő a jobb, az ő feladata lett, neked nem kell foglalkozni vele. Csak ő nem olyan kicsinyes hogy emlegesse.
2021. febr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
49%
ha ennyit segít a házimunkában, akkor te tulajdonképpen mit csinálsz?
2021. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Hát azért amit leírtam szerintem nem meríti ki a házimunka fogalmát, legalábbis nálunk tuti nem. 5:40kor kelek, én ébresztem a gyereket, én viszem bölcsibe, utána dolgozok, munka után én megyek érte a bölcsibe, hazafelé ha kell valami boltba megyek pékségbe DM-be megyek, hazaérve nyilván foglalkozok a gyerekkel, főzni abszolút csak én főzők, porszívózás, mosogatás, mosás, teregetés, kutyagondozás pl mind az én feladatom úgymond alapból, szoktam portalanítani is, felmosni, mint mondtam abszolút én intézek minden hivatalosat, ilyesmik, este altatok. Ha van szabadidőm este akkor tanulok vagy edzek. Ha csak valaki arra gondolt volna hogy a kanapén kornyadozok, akkor nem :)
2021. febr. 23. 18:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!