Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyák! A férjetek...

Kisgyerekes anyák! A férjetek mennyire veszi ki a részét a mindennapi rutinból?

Figyelt kérdés
A férjem napi 8.5 órát dolgozik +1.5 óra utazás, így 10 órát van kb távol hétköznap. Én csak 6ban dolgozok, és 40 percet utazok össszesen, így nekem épp hogy 7 órám megy el munkával. Keresetileg nincs sok különbség, mert a férjem épp hogy 300 felett keres kicsivel, én épp hogy alatta kicsivel,szóval ebben is egálban vagyunk kb. 2.5 éves gyerekünk van, sokat foglalkozik vele, este ő fürdet vacsoráztat öltöztet, hétvégén is sokat van vele, viszi sétálni, itthon is játszanak órákat Háztartásban is segít pl vacsorakészítés, száraz edények elpakolása, száraz ruhák elrakása, nagytakarításban is szokott segíteni ilyesmik. De pl az hogy számlákat fizetni, diktálni, azt figyelni van e elég pelenka tejital kaja a gyereknek itthon, van e elég kutyakaja, stb mindenre én figyelek. Ha nem nézném ezeket én sose lenne itthon semmi, mert ő semmire nem figyel ilyen téren oda. Mindig minden ilyenre nekem kell figyelnem, és néha már idegesít. Nálatok hogy van?
2021. febr. 23. 16:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez mindenkinél más. Kár hasonlítgatni, ami nem tetszik, azt vele beszéld meg.

Nálunk általában ő viszi reggel a gyereket, én hozom haza, megbeszélés kérdése, ki és mit vásárol. A házimunkára meg tudom kérni, de tény, hogy magától nem veszi észre, mit kéne csinálni. Ritkán vannak kettesben órákat, de előfordul, ha dolgom van.

2021. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
24%
Szegény férjed. 🤦‍♀️😕
2021. febr. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
54%

A kérdésedben sokat segít,a válaszodban szinte semmit(szerinted).

Azt vártad hogy mindenki a férjedet fogja szidni,nem ezt kaptad ezek után elkezded te...Az a bajod hogy nemtudod őt értékelni.

2021. febr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
51%
Összetenném a 2 kezem, ha a párom ennyit segítene.
2021. febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
54%
Én már várom a kérdést ahol a nők háborognak amiért még mindig nem tudja a pasi átvállalni a szülést sem
2021. febr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Sokat segít igen, de az nem jelenti azt, hogy nekem nem marad semmi, arról szól a lenti kommentem.
2021. febr. 23. 19:47
 17/34 anonim ***** válasza:
45%
16 Még jó :D
2021. febr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
76%
15 én ezt már a terhességem előtt nehezmenyeztem 😂😂😂
2021. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy érdekesek itt sokan, szóval szerintetek a kérdezőnek össze kéne tennie a kezét, mert ilyen férje van. Miért is? Nem teljesen természetes talán, hogy a közös háztartásban a közös gyereket közösen látják el? Azért az durva, hogy itt már ilyen teljesen alap dolgokért, mint pl. hogy játszik a saját gyerekével vagy elpakol otthon egy férfi piedesztálra emelik.

A kérdező ennél többet is megcsinál, ami persze teljesen természetes...


Egyébként a kérdésre válaszolva, ha te lebetegednél, esetleg meghalnál, mit csinálna? Éhen halnánának az állatok, meg a gyerek, meg kikapcsolnák a vizet meg az áramot?


Másik meglátásom, hogy sokan írják "segít" a férfi. Nem, nem segít, hanem kiveszi a részét ő is. A segítség az szívesség, de az nem szívesség, hogy a saját otthonában ő is végez házimunkát és a saját gyerekét ő is gondozza.

2021. febr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
72%
19 ne dramatizáld túl. Az alapján amit leírt a kérdező kb egálban vannak. Ennyi a történet. Ha ezen felül valami nem tetszik neki, meg kell beszélni. Senki se mondta, hogy van bármi extra ebben, csak hogy nincs miért fikázni.
2021. febr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!