Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi okozhatja ezt nála?

Mi okozhatja ezt nála?

Figyelt kérdés

Adott egy 3éves kislány.

Heti 1 alkalommal mindig lábfájásra panaszkodik.

Mivel már több alkalommal is volt, igy különösen odafigyelek rá, tehát nem üti be sehová, nem történik semmi olyan amitől fájnia kellene.

Nem mindig ugyan az a lába, de általában a térdétől lefelé, illetve a bokája fölötti rész..

Esténként jön elő, van hogy éjszaka arra ébred és sír hogy masszírozzam, kenjem be.

De ez tényleg csak heti egy alkalom.

Első alkalommal nem hittem neki, mert hajlamos a hazudozásra,de mostmár kezdek aggódni. (kb 3hete van jelen)

Egyébként egy életvidám egészséges kislány, talán picit hiperaktív is.

Olyan lehetséges (mert szerintem nem) mint a felnőtteknél, hogy ha túl sokat megyünk/erőltetjük akkor "elfárad" a lábunk és fáj?

Vagy hirtelen gyors növekedéstől?

Próbálok pozitív lenni, persze egy röntgen nem árt.. Mindenképp megnézetem, de addigis valami tipp?

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. febr. 28. 19:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá fűznék, hogy semmi elváltozást nem tapasztalok a lábain.
2021. febr. 28. 19:06
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Magnézium hiány?
2021. febr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A magnézium hozzá tartozik a körméhez is? Mert "lemezekre válik" neki.

Vagyis inkább az elején picit feljön, és addig piszkálja amíg fel nem szedi..

2021. febr. 28. 19:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vitaminhiany. En 25 eves nő vagyok, es a mai napig van, hogy ejszaka arra ebredek, hogy a gorcs huzza a vadlim, konkretan majdnem osszehugyozom magam a fajdalomtol. Es en biztos nem hazudok rola.

Ocsemnek mikor kicsi volt (mint a tiéd) is masszirozni kellett a lábát gyakran, fel oraig-egy oraig ejszaka, mert ugy fajt neki. Legtobbszor a fajdalomra ebredt fel, de volt hogy nap kozbe, lefekves elott is elkapta.

2021. febr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De milyen vitamin hiány?

Akkor magnézium?

Tudtok ajánlani ami nagyon gyorsan hat, és a 3évesemnek adhatom? Vagy a gyerekorvossal konzultáljak ez ügyben?

2021. febr. 28. 20:13
 6/12 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem nagyon vagyok tisztában ezekkel a vitaminokkal..

Sosem szedtünk vitamint.. (kivéve én Elevitet terhesen, illetve a lányom babakorban a kötelezőket pl.: cebion, D-vitamin stb..)

2021. febr. 28. 20:15
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem kalcium hiány inkább? A marslakocskák multivitamin szirupot szoktam venni, nem tudom pontosan mit tartalmaz, de drogériában viszonylag jó áron kapható.
2021. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a háziorvosod mit ajánl lábgörcsre. De szerintem multivitamin lesz az, gyerekeknek való. És valszeg kell 1 hónap mire elmúlik.
2021. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez szerintem nem lábgörcs..

Ha az lenne össze vissza ugrálna/feszítené a lábát.

De "csak" enyhén sirdogál, és mondja hogy fáj, maszírozzam.

2021. febr. 28. 20:41
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvosnak is mond el ezt a történetet. Valószínű, hogy találkozott már ilyennel.

Jobbulást a Kislányodnak! <3

2021. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!