Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves kisfiammal szeretnék...

2éves kisfiammal szeretnék kissé nagyobb/erősebb köteléket teremteni mint apa. Valaki e téren tapasztala épp tanácsa ??? Többi lent!

Figyelt kérdés

Az anyuka részéről csak annyit hogy külön mentünk és ez már nem változik.( amivel részemről gond nincs hiszen túl tettem magam idővel ahogy ő is.)

A helyzet igy az anyjával a 2éves kisfiam többet van ami normális. Ő eteti, tisztába teszi, ő hordja játszótérre és vele egyérműen boldog a kisfiú. Más ahogy beszél és viselkedik az anyja a gyerekel mint ahogy én. Dobálgatja a levegőbe :) harapdálja ettől a gyerek kacag és télleg nagyon közvetlenek ketten. Amivel probléma nincs.


Viszont én mint apa rendszeresen járok és látogatom. De én valamiért ugy érzem nem tudok annyira közvetlen lenni és nem tudom őt megnevetetni mint az anyja.

Viszont velem is ell van.

Könyveket olvassunk, játszunk az autókkal legózzunk és jól le kötöm a gyereket :) Viszont úgy érzem többet szeretnék jelenteni a gyereknek. Én is meg akkarom nevetetni, ell akkarom érni hogy szeresen kissé jobban és mélyebb lehessen a kapcsolat mint jelenleg köztünk.

Ezt mégis hogyan lehetséges férfiként ha readás a kicsi hihetetlenül anyás.


2021. márc. 3. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, hogy így állsz a helyzethez. A kisfiúnak az anyukája a biztos pont, ezért ha őt keresi, hozzá hasonlít téged, róla beszél, akkor hallgasd meg és erősítsd meg őt. Te is csak szépeket mondj róla és erre építve mutasd meg, hogy te hogyan vagy jó apukája. Nem kell kibújnod a bőrödből, csak kedvesen, légy mindig elérhető, és engedd el, ha azt kéri. Vissza fog jönni.
2021. márc. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, hogy ez fontos szempont neked. A jó hír, hogy ez fog változni lassan, mert nagyon függ a gyerek életkorától. Kb 3-4 éves kortól kezd múlni majd a nagyon anyás időszak és apásabbak lesznek. Szerintem jól csinálod, csak így tovább
2021. márc. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jó a hozzáállásod, viszont tudni kell, hogy épp kialakulóban az éntudata, dackorzsakban van, legalábbis legkésőbb 2 és negyed, 2 és fél éves korban megjelenik (vannak, akiknél már 12 hónaposan megjelenik, de hamarabb is ér véget). Fontos, hoyg megélje a dackorszakot, számodra meg -és mindenkinek, anyukájának is- ez egy különösen megterhelő időszak, ahoyg mejelenik a dackorszak. (Dac később is jellemző, csak részben más módon és okokból, és ez a legnehezbb és legáltalánosabb dacc jellegű korszak).


Épp ezért amint a jeleit észleled, következetes legyél és ugyanakkor kompromissuzmkész, és tudnod kell, hogy 3 éves kor előtt éppen az éntudata keresése okán nem könnyű érzékelni, hogy milyen módon kötődik a szülőhöz. Ha fél, akkor menedéket keres a szülőnél, de ebből nem fogod tudni, hogy apás, vagy anyás.


És ez változik is idővel, hogy anya, vagy apaé-e az eérdekesebb, ami függhet életkortól, és attól is, hogy ki mennyire szigorú vele, valamint a gyermek neme befolyásolja ovis korban, mivel az ellentétes nemá szülőhöz lelkileg erősen elkezdenek vonzódni a gyermekek, átlag 4 évesen. De ez nem feltétlen jelenti azt, hogy egyértelmáen ki is mutatná. Mindenesetre a lányoknál Elektra komplexusnak hívják, a fiúknál ödipális komplexusmnak, a görög mitológia alapján.


Három éves korig még nem kialakult sem az éntudat, sem az akarat, hanem alakulóban van, épp ezért nem sok egyértelmű jelet várhatsz tőle a kérdésed vonatkozásában, hiszen még önmaga létezéséről se tudja egyértelmáen, hoyg ő egy önállóan létező lény. Három éves kor előtt a gyerekek még nagyjából azonosnak hiszik magukat anyukájukkal, vagy ha csak apap neveli, akkor apukájukkal, és adackorszak megjelenése utal rá, hogy ezen hitében elbizonytalanodott, ezért ellenkezik öncélúan, gyakorta. Ezen folyamat során épp elég saját magán kiigazodnia, nemhogy azon, hoyg kihez mennyire is kötődik. Az anyukájával ő még nagyjából egynek érzi magát. És amikor ovbis lesz, kvázi szerelmes is lesz bele, mivel ellentétes nemű.


A nevelésben nem az a fontos, hogy apás, vagy anyás, ez amúgy is változó. Az egészésg fontos értelmi, érzelmi érésben és testileg. Ha elvárod, hogy te legyél a favorit, vagy hog legalább olyan kedvence legyél, mint az anyja, akkor önmagában az elvárásod által is cslaódhatsz.

2021. márc. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!