Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden nap a (leendő) 5...

Minden nap a (leendő) 5 évesemmel egy kudarc, ideg és káosz. Mindez abból fakad, hogy borzasztóan nem fogad szót. Teljesen hidegen hagyja minden fajta regulázás, kérés, stb. Hogy lehetne rávenni hogy fogadjon szót?

Figyelt kérdés
Van más szülő, akinek szintén ennyire szófogadatlan a gyereke? Minden estére teljesen kifáradunk, mert egész nap megy a cirkusz. Mi próbáljuk inteni, nevelni, tanácsolni, kérni, de sza*ik a szabályokra. Kajálásnál, játékpakolásnál, lefekvésénél, meg csak úgy, helyzetfüggően... HELP!
2021. márc. 3. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Az enyém 7,5 éves, évről évre rosszabb
2021. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Le fognak pontozni a szuper anyuk de nem fél tőled nincs tekintélyed előtte.

Tesom gyereke ugyanez volt egy ördög, semki nem bírt vele , mikor én vigyáztam rá kapott egy nagy pofont ....érdekes velem nem szemtelenkedik azóta a saját anyjának meg neki is tàmad még most is.

2021. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem 4 éves, kezdett nagyon elmenni abba az irányba amikor elviselhetetlen volt.

Nem vagyok a verés híve, inkább a büntetés, ami abban nyilvánul meg, hogy 3x szólok neki utána elmondom, hogy nem szólok többet, megy egy játéka a szekrény tetejére, ha megérdemli visszakapja.

Így tudtam megfogni, hogy egy kicsit helyre tegyem az agyát, mert pokol volt minden nap.

Realizálódott a helyzet.

De ehhez az kell, hogy betartsd amit mondasz neki, az üres fecsegésnek semmi értelme.

2021. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2, egy fenét. Ha olyan a gyerek kaphat ezer pofont, folytatja tovább. Tapasztalat (testvérem is ilyen volt).
2021. márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Van akire nem Hat ez, de meg kell próbálni . Nála meg pl az nem hatott ha mondtsk ezt vagy azt nem kap meg, semmit nem bánt nevetett.

Sokaknál meg használ ez h ha rossz vagy nem kapod meg xy-t.

2021. márc. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van. Lányom is kezelhetetlen. És motiválhatatlan. Se a pedagógusok, se a pszichológus nem találja hozzá az utat.

Az idegrendszere nem teljesen ép, de már az enyém se.

Nem, az erőszak se hatja meg. Üvölt, hogy folytasd.

2021. márc. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk az orrmandula műtét segített ezen a problémán. Krónikus gyulladása volt a gyereknek, ami ugyan nem fájt neki, de az orrmandula mögött sok genny gyűlt össze, és a füle tele volt savóval, amitől nem hallott rendesen. Nem azt mondom, hogy azóta sosem hoz ki a gyerek a sodromból, de zongorázni lehet a különbséget. Tehát egy hallásvizsgálatot mindenképp javasolnék. Akár magánúton is megéri. Ha a hallásproblémát kizártátok, érdemes nevelési tanácsadóhoz fordulni. Mindenképpen kérj szaksegítséget, nem egyedül szenvedj.
2021. márc. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Akkor most a lezárással ez csak jobb lesz...

0 ovi, 0-24 együtt. Fincsi. :D


Te vagy az anyja, neked kell megnevelni és az asztalra csapni. Ijessz rá.

Nem rak rendet? Jó, megy az összes játék a szemétbe. És ne csak fenyegesd, hanem pakold be azokat egy szemeteszsákba, amik szanaszét vannak pakolva.

Ha nem eszik, hát nem eszik. Majd éhes lesz. Hidd el, nem fog éhen halni az orrod előtt...


A lényeg a következetesség. Ha megbünteted, mert rossz volt, akkor ne engedj ebből akkor, amikor édes és aranyos és könyörög.

2021. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 Aha, nekem elkezdte a gyerek kidobálni a saját játékait, hogy többé ne kelljen elpakolnia és tévézhessen egész nap. Mert az ő kis fejében úgy körvonalazódott, hogy ha nincs játéka, akkor csak a tévét tudja bambulni. Őszintén, az azért drága mulatság, hogy az összes játékát kidobálja. És ott voltam, ahol a part szakad, mert ugyanúgy nem rakott rendet.

A "majd éhes lesz" sem jött be, mert hiába volt éhes a gyerek, nem esett jól neki a kaja, mert nyelésnél fájt neki. Csak valamiért nem szólt, hogy fáj.

Ami működik nálunk, az a gyengéd, de határozott teregletés. El kell pakolni és kész. Nincs más út. Nincs büntetés, mert nincs más lehetőség, mint elpakolni. Ha órákig kell erre várni, semmi baj, kivárjuk. Elképesztően sok türelem kell ehhez, és lassan jönnek az eredmények. De amit sikerült beépíteni a rutinba, az fixen megvan.

2021. márc. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, javaslom gondold végig, mennyire vagy vele együttműködő, kompromisszumkész. És mennyire következetes. Mennyire ismered el őt abban, amiben ügyes? Milyen módon, mértékben szoktál számára választási lehetőségeket adni?
2021. márc. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!