Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Párom azt mondja, hogy a két...

Párom azt mondja, hogy a két és fél éves gyerekünk nem változtathatja meg a döntését. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Például ma hazafelé jöttünk ketten és megbeszéltük többször is, hogy nem akar játszóra menni, hanem haza. Otthon levettem magamról és róla a cipőt és mondta, higy játszó. Úgy voltam vele, hogy jólvan menjünk, nekem is jó ha tovább vagyunk kint. Van hogy két óráig is kint vagyunk, most meg egy óráig se voltunk kb. Mondtam neki, hogy azt mondtad nem akarsz oda menni, hanem haza, biztos játszóra akarsz menni? Erre a párom, hogy ha megbeszéltük, hogy haza, akkor már ne is menjünk el. Mondtam, hogy de szívesen elmegyek vele, de azt mondta meg kell tanulnia, hogy nem csinálhatja ezt az emberekkel.

Én úgy vagyok vele, hogy ha majd lesz ilyen helyzet, akkor majd ott az emberekkel együtt megbeszéljük, és ha úgy érezzük, nem változtatunk, és megmondanám neki, hogy már döntött korábban, most nem lenne már jó változtatni. És van, hogy ezt kettesben is, csak általában hagyom, hogy a gyerek döntsön mit csináljunk.


Mit gondoltok?



2021. márc. 5. 11:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
Igaza van a férjednek. Lehet, hogy ez most apróság és nem okoz neked problémát, de ezt fogja megszokni és meg fogsz őrülni. Nem mindig lesz olyan a helyzet, hogy nem baj, ha később találja ki, és nem fogja megérteni, hogy most miért nem.(Joggal, hisz kicsi még hozzá, és eddig lehetett.)
2021. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
29%

Férjednek nincs igaza, egy két és fél évestől nem elvárt, hogy egész napra szóló tervei legyenek. 10 percre nem lát előre, változik a hangulata. Egyébként is, miért ne csinálhatná az ember azt, amihez kedve szottyan?


Te is nézd meg mit szólna a férjed, ha hazaesik egy fárasztó nap után, agya kiégve, ki van pukkadva, te meg mellékesen, foghegyről rákérdezel, hogy mi lenne, ha kicsit kényeztetne téged?


Persze nem fogja magát nekidurálni.


Aztán este szépen felveszed a vadító cuccot, beveted az akrobatikát, és amikor beindulna, szépen közlöd vele, hogy


"Megbeszéltük, hogy nem, akkor most már ne is kezdjuk el. Meg kell tanulnod, drágám, hogy nem csinálhatod ezt az emberekkel."...


Na, a gyerek is így van vele. Lehet, hogy akkor nincs kedve, de időközben megjön hozzá.

2021. márc. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
Következetesség. Igaza van férjednek.
2021. márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
Én sem vittem volna le még egyszer, így fogja megtanulni a következményeket. 2,5 évesen nem olyan kicsi már, nagyon okosak és nagyon sok mindent megértenek!
2021. márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%
Egészen addig rendben van amíg a gyerek nem csinál ebből rendszert és nem ő diktál. Márpedig biztos hogy az lesz ha hagyod. Legyen döntési szabadsága, azzal is tanul. Ha mondjuk 2 vagy több opció közül választhat akkor csak egyet. De nem mindet egyszerre. Gyerek de nem hülye. Meg lett kérdezve, többször is ahogy olvasom, eldönthette. Ha most ez belefér neked, mert még kicsi, akkor később is férjen bele.
2021. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
49%
Ha neked van kedved, akkor vidd le, gondolom nem félórára van a játszó, mint nálunk. Nem hiszem, hogy 1-2 ilyen alkalomtól rosszul lenne nevelne a gyerek, ráadásul most a te akaratod is érvényesül, nemcsak az övé.
2021. márc. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem így, hogy időtök, energiád engedte, hogy menjetek játszizni, én is levittem volna. Azt is megtanulhatja így, hogy van olyan helyzet, amikor tudtok neki engedni és van olyan helyzet, amikor nem. Hogy számít az ő vágya is, mert tudattal rendelkező családtag, de persze határokkal: ha fáradt vagy, ha más dolgod van, akkor persze nem az ő akarata érvényesül.
2021. márc. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem te csinàltad jòl. Ha ilyen esetben nem engedtèl volna a gyerekednek, az olyan ,,èn vagyok a szülő, majd èn megmondom csakazèrtis mi lesz" tìpusù erődfitogtatas lenne. Persze, ha van nyomòs indok, akkor ne menjetek, de nehogy mar egy kèt ès fèl èves dönteseit ennyire ne màsithassa meg. Felnőtt ember is, ha ràjön, hogy nem jòl döntött, akkor megvàltoztatja jò esetben, ne kondicionaljàtom arra a gyereket, hogy vàltoztatni nem lehet.
2021. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
62%
Oké kérdező, hagyd nyugodtan hogy úgy rángasson a gyereked ahogy neki tetszik. Aztán meg majd sírsz miért nincs tekintélyed előtte miért nem fogad neked szót.
2021. márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%
Abban mi az erőfitogtatás hogy választhat a gyerek mi legyen, ha pedig eldöntötte akkor úgy lesz?
2021. márc. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!