Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi volt a legdemotiválóbb...

Mi volt a legdemotiválóbb dolog, amit gyerekkorodban a szüleid mondtak neked?

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 09:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

"Tamás még sportol is és mégis jó tanuló."

"Júlia..."

Szóval ilyen a "másik jobb" típusú dolgok.

2021. márc. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%

Jó kérdés már percek óta gondolkozok. De inkább úgy mondanám, hogy engem felnőtt fejjel demotivál az, ami gyerekként még hajtott. Pl hogy a kemény munka és szorgalom meghozza gyümölcsét vagy a rossz emberek elnyerik méltó büntetésüket, a jók meg jutalmat kapnak.


Már tudom, hogy ez nettó fxság, de gyerekként jó volt ilyenekre gondolni. :D


Nem jut eszembe olyan mondat, amitől az életkedvem is elment volna. Anyukám szerencsére igyekezett segíteni mindig.

2021. márc. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
"Úgyse viszed semmire!" Vittem! 😉
2021. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az összehasonlítás, a másik bezzeg..., na meg a hibáztatás, hogy ha bármilyen problémám volt, akkor hisztis voltam, túlérzékeny, én gondoltam/álltam hozzá/csináltam rosszul stb. Egy deka megértés, empátia nem szorult anyámba, és meg van győződve róla, hogy ő nagyon jól csinálta a gyereknevelést (is), csak természetesen én gondolom rosszul azt, hogy nem, illetve meg van sértődve, hogy ezek után miért nem állok szóba vele. Fel sem fogja, hogy mennyire mérgezett, mennyit ártott, bántott verbálisan és érzelmileg.
2021. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
98%
Hogy felnőttnek lenni rossz, addig örüljek, míg gyerek vagyok. Egész nap takarítani, főzni és dolgozni kell és semmi jót nem csinálhatsz. Az a legszomorúbb, hogy valóban így is érezte akkoriban.
2021. márc. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%
Barátnőmmel összetörtünk egy lázmérőt, és mivel nem volt ott senki aki ránk szólt volna, jól eljátszottunk a kifolyt higannyal. Anyukája mikor hazaért szerencsére nem volt mérges a lázmérő miatt, de rákérdezett a higanyra és elkezdte mondani hogy mennyire veszélyes bla-bla-bla. Mi valami miatt nagyon nem akartuk bevallani, hogy játszottunk vele, amit az anyuka sejthetett, mert egyre jobban kérdezgetett. Barátnőm rákérdezett, hogy biztosan mérgezést kap és meghal-e mindenki, aki higannyal játszik, persze erre is megerősítő választ kaptunk. Rövidre zárva a történetet, napokig azt hittem, hogy meg fogok halni.
2021. márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

Te? Tanulsz? Beteg vagy?


Hát ez elvette a kedvem attól, hogy megtanuljam a Tiszta szívvelt.


Tanulás nélkül 4-es tanuló voltam, de itt a tanár azt mondta addig adja az egyeseket amíg el nem szavaljuk, szóval egy egyes beírással nem úsztam volna meg. De elvette a kedvem, meg akárhányszor elővettem a tanulnivalót, akkor kinevetett, hogy erről fotót csinál.

Tök rosszul éreztem magam inkább hagytam a fenébe.

2021. márc. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
92%
Hogy azért van sz*r élete, mert fel kell minket nevelnie és az sok pénzbe kerül. Pedig senki nem kérte, hogy egy alkoholistának szül jön...
2021. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

Hogy ha nem tanulok, akkor majd mehetek a T_scoba parizert szeletelni és nézhetem, ahogy a többi okos osztálytársam majd veszi a drágábbnál drágább élelmiszereket, dolgokat és szolgálhatom ki őket... De semmi gond, valakinek azt a munkát is el kell végezni.


Ezt hallgattam mindig, ha becsúszott egy 4-es. Nem 1-es, nem 2-es, hanem 4-es.


Ettől függetlenül nem lettem eladó sehol, 4 nyelvet beszélek és 2 diplomám lett.

2021. márc. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Olyan vagy, mint apád. Nagyanyám mondta mindig ezt, anyámék elváltak.
2021. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!