Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesen már tudnia kéne...

2,5 évesen már tudnia kéne pedálozni?

Figyelt kérdés

Kislányom nem rég kapott egy triciklit. Próbálja tekerni, de egyelőre úgy halad vele, hogy az egyik lábával lenyomja az egyik pedált, majd amikor az lent van, akkor hátrafelé visszatekeri, hogy újra az legyen fent, és újra arra tapos rá; tehát egy fél kört teker előre, felet hátra.

Hátrafelé rendesen tudja tekerni, mert úgy nincs ellenállása, és könnyebb neki.

Normális, hogy így próbálkozik, és hogy ebben a korban még nem tud rendesen pedálozni?


2021. márc. 8. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
semmi gond, nem "kell" tudnia tekerni még a biciklit/triciklit. gyakorolgassa, az elég:)
2021. márc. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem kell tudnia. Futóbicikli jobb az ennyi idős gyereknek. Tricikli kevés gyereknek sikerül, mire megtanulnak pedálozni kinőnek a triciklis korból.
2021. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lányomnak volt, de soha nem tudta tekerni. 4 évesen tanult meg pedálozni. Már tisuta para voltam h mi baka a gyereknek h nem megy neki. A futó bicaj nem érdekelte soha. Roller szintúgy nem izgetta.

Egyedül a kismotorral ment.....

2021. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az enyém meg 1,5 éves kora óta rollerezik. Kismotor egyáltalán nem érdekli, 2-t lök rajta, aztán leszáll.

Futóbiciklivel próbálkozik, de a kormányzást még nehezen hangolja össze a haladással. A kormányt közben nekem kell tartanom.

Gondoltam, a tricikli jó lehet, de ezt meg tekerni nem tudja.

Nem igazán megy neki a 'járgányozás'. Attól tartok, hogy azért, mert kúszáshoz is csak az egyik lábát használta...

2021. márc. 8. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!