Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is hízott rosszevő gyereke...

Más is hízott rosszevő gyerekek mellett amíg otthon volt?

Figyelt kérdés
Eszem előttük, hogy lássák, eszem velük, hátha az is segít, majd megeszem amit meghagynak. Mindezt duplán, mert ikrek. Nem életbevágó kérdés, szimplán kíváncsiság.

2021. márc. 19. 23:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Hát ha elmész edzeni mellette akkor nem valószínű, meg mondjuk nem muszáj ugyanazt enned.
2021. márc. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem
2021. márc. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
En nem eszem a gyerek után. Mindent összenyálaz meg osszetrutymozik. Fújj. Pont annyiszor és annyit eszem, amit amúgy is ennek.
2021. márc. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Én sem eszem meg a maradékaikat. Ha olyan, akkor megy a tyúkoknak, de a legtöbb a kukában végzi sajnos. És nem, nem változtattam a saját étkezésemen miattuk.
2021. márc. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

En sem meg a kajat a gyerek utan amit ossze nyammog.

De ha hozza sem nyul akkor ugy jo. De ez a rossz hozzaallas, hogy te eszel helyettuk is.

2021. márc. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Az ilyesmi sok helyen előfordul, nem csak ott, ahol rossz evő a gyerek.

Én sem szeretek ételt kidobálni, de nem vagyok konyhamalac, ergo nem az én dologm, hogy eltűntessem a maradékot. Neked sem az.

Az együtt étkezéssel épp eleget teszel, szedjél kevesebbet neki, aztán ha nem elég, kapnak még utána, ha elfogyott.

magadban is nagyon rossz mintákat ültetsz el, ha egyfolytában tusztára nyalod a tányért a gyerekeid után, ráadásul rengeteg fölös kalória, garantált út az elhízáshoz.

Egyetek ennyit, te is csak az adagodat, ezen felül direktben "előttük enni" nem kell, nem lesz nagyobb étvágyuk tőle, elég ha vannak közös étkezések.

Rengeteg szülő foixa ideája, hogy rossz evő a gyereke, ami persze gyakorta igaz, hiszen hosszabb-rövidebb időszakokban a legtöbb gyerek átesik ilyen korszakon, de valós, tényleges beavatkozást igénylő eset kvázi ritkábban fordul elő, egyszerűen csak a jó magyar beidegződés szerint mindenki étvágytalan, aki nem eszik annyit, mint az ártánydisznó ősszel.

Alkati kérdés is nyilván, de ha minden tápanyaghoz hozzájutnak és megfelelő ütemben fejlődnek, én nem csinálnéjk drámát belőle akkor sem, ha vkonyabb testalkatúak, nopláne nem állnék be konyhamalacnak és nem azért, mert összetrutyizzák az ételt, hanem mert ha már megettem az adagomat, nem burkolom be másét is csak azért, hogy ne vesszen kárba.

2021. márc. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Nem vagyok házimalac....
2021. márc. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%
Na a dagadtságra sosem hallottam még ilyen kifogást/védekezést, pedig van jópár.
2021. márc. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem trutymóznak, csak szimplán bele se szagolnak, max pár kanállal. Ugyanazt esszük, két évesek voltak. Rosszevést védőnő, házi orvos is tanúsítja. Nem vagyok dagadt, az első éven tartottam a szülés előtti súlyom, most pár kilóval vagyok több, de alacsony, így hamar meglátszik.
2021. márc. 20. 07:34
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Rendben, akkor szedjél nekik csak pár kanállal, ha elfogy, szedsz még. Ennyi. fölösleges telerakni a tányért, hogy aztán te egyed meg helettük, látod, hogy nem fognak tőle többet enni.

Pár falat. Elfogyott, akkor újra. te meg annyit egyél, amennyit magadnak számnsz, mert lehet most ez csak pár kiló, de mindenkinél így kezdősik és hidd el, jobb csírájában elfojtani a bajt, bónusz nincs is szükséged arra, hogy a saját afdagodon felül 2 adag gyerkkaját is megegyél, mert minek.

teljesn fölösleges ezt túlgondolni. adj nekik kevesebbet, a maradékot meg borítsad ki.

Tudom milyen a rosszevő gyerek, sokuknál életkori sahjátosság is, amin a tukmálás még az életben nem segített.

nálam a kisebbiken most életében előszötr van picike zsír is az izmon és csonton felül, pedig méár 13 lesz, 2 éve még a 25 kilót sem érte el.

Ha nem alultápláltak és esznek is, akkor ez van. Ha az orvos is gyanítja, biztosan ajánlott rá táplálékkiegészítőket, sok mozgás, mást nem tehetsz, esetleg próbálhatsz másféleképp főzni, nem tudom milyen konyhéát viszel, de az is lehet, hogy egyszerűen nem ízlik neki, amit eléjük raksz, azt csak te tudod mi mindenben próbáltál már változtatni.

Egy biztos, nem kell felenned a maradékot utánuk, kóstolót kell csak merni nekik, nem fog attól megjönni na kedvük, hogy csurig van a tányér, sőt nagyobb eséllyel hagyják ott. Hovatovább tudod, hogy úgyis csak beletúrnak pár kanállal és te fogod megenni, mégis újra és újra kiszeded. sajtá magaddal tolsz ki kizárólag.

2021. márc. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!