Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hat éves kisgyereknek mit...

Hat éves kisgyereknek mit mondjak? A probléma az hogy nagyon beteg a kutyám és talán csak napjai vannak hátra.Hat éves unokám nagyon szereti igaz nem tul sokszor találkoztak eddig.Ha legközelebb jön hozzám a kutyusom már nem lesz itt

Figyelt kérdés
Ki kell valamit találnom hogy hova lett mert az igazságot nem hiszem hogy meg értené Nem tudom mit csináljak és mit mondjak neki.
2021. márc. 20. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen megérti


Idős volt

Beteg volt

Elpusztult/Meghalt, ahogy szeretnéd


Ilyentàjt találkozni szoktak az elmúlással.



Sajnálom

2021. márc. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
6 eves megérti a maga szintjén.
2021. márc. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
4 évesen halt meg a nagymamám. Megértettem azt is. Miért az az első gondolatod, hogy mit hazudj a gyereknek?
2021. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
csak őszintén. egy 6 éves gyerek nem buta. iskolába készül, megérti, nyugi.
2021. márc. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Elpusztult, felment a mennyországba az angyalkákhoz.


A lényeg, hogy ne azt, hogy elaludt örökre.

2021. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
6 éves a lányom, pontosan tudja, mit jelent, hogy meghalt. Nem kell hazudni semmit.
2021. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

4 éves volt a kisfiam, mikor apukám (vagyis a papája) meghalt. Nem ködösítettem, hanem elmagyaráztam neki, hogy a betegségét nem tudták meggyógyítani és többet nem találkozhatunk vele.

6 éves volt, mikor az imádott kutyánkat el kellett altatni. Ezt is egyenesen elmondtuk neki, sőt el is búcsúzott tőle.

Miért kellene hazudni?

2021. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%
#5 Szerinted miért nem jó az, hogy örökre elaludt? Félreértik és azt hiszik, hogy valamikor fel fog kelni? Nem kötekedés, csak hogy miért nem érdemes használni.
2021. márc. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nekem is van két gyerekem de amikor ilyen korban voltak nem halt meg a családban és barátoknál senki.

Nem kellett nekik elmondani.Halálesetek már vagy korábban voltak a családban amikor ök még nem éltek vagy késöbb amikor már felnöttek a gyerekeim.

Na én ezért kérdeztem itt mert nincs tapasztalatom és bizonytalan voltam.Kutyám se volt soha az elsö kutyámrol irtam aki 12 éve van velünk.


Nagyon szépen köszönöm a sok választ és az együtt érzést mindenkinek.

2021. márc. 20. 21:36
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8:

bennem inkább az merült fel hogy azért írta az 5ös, mert nehogy féljen elaludni a gyerek, nehogy azt gondolja hogy örökre elalszik...

2021. márc. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!