Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2és fél éves kislányom. Nem...

2és fél éves kislányom. Nem akar pohárból inni . Mindig kicsit vizes lett a pólója( vagy nagyon vizes) ez egy idő után elvette a kedvét,hiába mondtam hogy ez nem baj,kicseréljük a ruhát és kész. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csőrös és szívószálas pohárból tud inni. Kulacsból is. Nemsokára ovi,ezért aggódok kicsit.
2021. márc. 21. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most nyár elejéig ne erőltesd. Pár hónap alatt kikopik a rossz élmény, meg esetleg a mozgáskoordinációja is változik, fejlődik. Nyáron, a melegben sokkal kevésbé stresszes ezt gyakorolni. Esetleg kezdetben játszhattok majd öntözgetőset egyik pohárból a másikba, aztán játékosan belekortyolhattok a pohárba.
2021. márc. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem adsz neki csőrös poharat, se kulacsot, se szívósakat, csak poharat, máris meg van oldva a probléma.
2021. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

2!

Jól hangzik ugye? Csak ez nem így működik. Próbáltam én is, inkább nem ivott egész nap. A vízivás meg pont nem az a dolog, amit rá kell hagyni a gyerekre, amúgy se annyira foglalkoznak vele hogy sok vizet igyanak.

2021. márc. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

3!


Ugyanmár. Adsz neki valami ólat a pohárban, amit szeret és megissza.

2021. márc. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

4!

Mint írtam, próbáltam.

2021. márc. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%
Mint írtam, olyat adsz nekik, amit szeret. Nem vizet. De nem vitázom.
2021. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Ne haragudj de eleve pohárra kellett volna szokatni. Nem csőrösre meg szívószálasra
2021. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom. Most már mindegy. Sajnos ezt elrontottam.
2021. márc. 21. 16:11
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem rontottad el, nem kell a károgókra figyelni.


Ismersz olyan egészséges felnőttet, aki nem tanult meg pohárból inni? Nem mi?


Akkor meg mi ez a fellengzősség, hogy alapból nem úgy kellett volna? Majd megtanul, ahogy írta az első, majd nyáron. Próbáljátok a strandon, amikor amúgy is vizes.

2021. márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

esetleg nem tudom bejönne-e nálatok, az unokahugaim kb mióta fogni tudnak, emelték volna a poharat és ittak segítséggel, mert a nagymamánál minden unokatestvérnek van egy saját, állatmintás pohara (le van osztva, kié a nyuszi, a kacsa, a boci... 22 vagyok, de a mai napig a napocskából iszok a mamánál, mert az az enyém, ha sokan vagyunk segít rendben tartani a tulajdonviszonyokat). na és ugye az állatos poharak csak a nagy gyerekeknek járnak, mert amíg nem tudsz belőle inni és összetörnéd, addig nem kapsz poharat. a kicsik meg nagyon igyekeztek minél előbb beérni a nagyokat, hogy megkapják a saját poharukat...

nem működne, ha vennél valami olyan poharat, ami biztos tetszene neki (én a legkisebb rokonak most csillámos rózsaszínt vennék, ha kéne), amiből ti szülők isztok, és ha neki is kell olyan, kezdjen el inni vele? amíg nem iszik, nem kapja kézhez... ezek az ekkorák lenyűgöző dolgokra képesek akart tárgyakért :D

2021. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!