Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik sosem kiabálnak a gyerekk...

Akik sosem kiabálnak a gyerekkel, hogyan oldják meg ezt a szituációt?

Figyelt kérdés
Egy éves a lányom. Nem szoktam vele kiabálni, mert nem szokott olyan dolgokat csinálni, ami indokolná. Egy kivétellel: a sütő gombját élvezettel tekergeti, amikor meglátja, hogy sütök. Minden alkalommal. Pedig minden alkalommal odamegyek, elveszem a kezét, megmondom, hogy nem szabad. Ha vissza akar nyúlni megint elveszem. Ez addig megy amíg meg nem unja. Ennek ellenére mindig eljátssza ezt, neki ez játék, hogy én tiltom, így igen, tegnap már kiabáltam vele, gyorsan le is ült és arrébbmászott... tudja, hogy rosszban sántikál, mégis csinálja. Hogyan lehetne ezt máshogy kezelni?
2021. márc. 25. 00:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%
És ha rákiabáltál akkor mi van? Nem hiszem, hogy ettől sérülne a kis lelke. 1 éves még jó sokáig nem fogja felfogni, hogy ne tekergesse a sütőt, oda kell figyelni mindig és ne hagyj rajta semmit a platnin. Én egyszer műanyagot hagytam rajta, nagyon nehéz volt leszedni, amikor ráolvadt, biztos kiabáltam is akkor, abszolút nem érdekelte a lányomat, persze az én hibám volt, nem kell rárakni semmit.
2021. márc. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
7%

"Mondjuk azt két gyerek mellől se tudom elképzelni, hogy hogy tudja feltekerni a sütőt?"


+1 erre.

Ez totál felelőtlenség kérdező. Alap, hogy vagy felügyelem vagy abszolút bababiztossá teszem az összes ilyen eszközt.

Nem leordítani kell a gyerek fejét, aki még egyévesként megkülönböztetni se tudja sütő gombját a Fischer price játéka gombjától, hanem megelőzni a bajt és közben tanítani.

2021. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%
10, ha az 5 éveseddel “egész nap egy ordítás”, akkor a kérdés nem neked szólt, a kisebbet egyszerűen könnyű eset. Én meg az 5 évesemmel nem kiabálok, csak nagyon ritkán, mert ő egy angyal, engem a 3 éves borít ki. Ha olyan a helyzet kiabálunk. Ahogy te is.
2021. márc. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
14%

"akkor a kérdés nem neked szólt, a kisebbet egyszerűen könnyű eset."


A nagyobb se "igényelt" kiabálást úgy 2,5 éves kor alatt. Úgyhogy nem ez az ok.

Innen nézve sehogy se normális, hogy valaki egy egyévessel üvöltsön, ráadásul egy olyan ok miatt, ami miatt a saját fejét kellene leüvöltenie, mivel nem az 1 éves hibája hogy hozzáfér a tűzhelyhez.

2021. márc. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
81%

Jah, az 5 éveseddel sem kéne egész nap üvölteni, az sosem megoldás, és valamit elrontottál a nevelésében ha erre van szükség.

Na most jobb hogy én is ítélkezek?

2021. márc. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell álszent türelem szobrának lenned és valami olyat erőltetni magadra, aki nem te vagy. Az, hogy kifejezed, hogy mérges vagy, azaz hangosabban szólsz rá meg csúnyán nézel hozzá :) szerintem teljesen oké, ez nem ugyanaz a kategória, mint amikor valaki leüvölti a gyerek fejét meg pláne megsértődve játszmázik vele. Azt ugyanúgy nem fogja érteni, mint azt, aki nagyon nyakatekert magyarázatba kezd és mosolyog hozzá előre vigasztalva. Egyébként ekkoráknál szerintem az használ, ha a szemmagasságába leguggolva mondod neki, illetve hát leginkább ha felkapod és arrébb viszed. De minden gyereknek vannak ilyen "anyahívó" rosszalkodásai, amikor direkt megismétli, amit nem szabad, hogy foglalkozz vele. És századszorra is teszteli, hogy még mindig nem szabad-e. És mindig több lesz az energiája :)
2021. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

"Jah, az 5 éveseddel sem kéne egész nap üvölteni, az sosem megoldás, és valamit elrontottál a nevelésében ha erre van szükség.


Na most jobb hogy én is ítélkezek?"


Jobb, sokkal. :)

De nem a nevelés a rossz, hanem a jelenlegi helyzet embert próbáló. Home office, plusz két kisgyerek, akik közül még a nagyobb se elég érett ahhoz, hogy megértse, hogy nem tudok 0-24 velük foglalkozni és ezért azzal hívja fel a figyelmet magára, hogy ő utánozza a kicsit. ;) Ha külön-külön vannak vagy nincs munkám, nincs üvöltés sem.

(Egyébként most pont remek: a kisebb alszik, a nagy logicózik, én meg egy "meetingen vagyok", ami épp felesleges.)

2021. márc. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
86%

Nekünk szerencsére minden háztartási gépen van gyerekzár (eredetileg a nyomorult macska miatt kezdtem el pl főzőlapon használni, mert előszeretettel tapicskolt éjszaka az érzékelőn és elindította). De ezt ellenőrizheted a kézi könyvben,elég sok gépen van, és akkor a gyerek sem tudja tekergetni.


Amúgy ha úgy látom veszélyes dolgot csinálna én is rákiáltok, leginkább mert megijedek. Lehet kövezni, nem vagyok én se tökéletes.

2021. márc. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
73%

"Egyébként meg szerintem igen csak nagy gond, amikor feltekeri 250 fokra a sütő hőmérsékletét, én meg nem veszem észre..."


Hát mondjuk egy 1 évest eleve nem veszitek szem elől egy pillanatra sem a konyhában, onnan indul.

Ha rakiabalsz, attol nem fogja megérteni. Egy éves. Vegyél neki babakonyhat, vagy foglald le a saját edényeiddel, egy darab répával, gyurmával, akármivel, ha már mindenképp a konyhában kell lennie amikor be van kapcsolva a sütő

2021. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem kell ahhoz felügyelet nélkül hagyni, hogy egy pillanat alatt feltekerje, majd otthagyja, én pedig észre sem veszem. Nincs veszélyben, kinyitni nem tudja, csak a sülő kaja van veszélyben. Akkor nem tudja tekerni, ha el van zárva, csak ha alapból sül valami. Pont ez a lényeg, hogy én meg akarom tanítani rá, hogy a sütőt nem szabad tekerni, és nem még 5 évesen is őt pesztrálni meg bujócskázni amikor ki-be pakolok a sütőből. Soha nem hagytam felügyelet nélkül a konyhában... 🤦‍♀️ 3 örülök hogy ez jött le a kötekedőknek.
2021. márc. 25. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!