Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni egy dacos...

Mit lehet kezdeni egy dacos 18 hónapos gyerekkel?

Figyelt kérdés
Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja akkor torka szakadtából üvölt, akár egy fél óráig is, míg már hangja sincs. Nem lehet ráhagyni, mert a fejét a földbe veri vagy az asztalba ha nem kap figyelmet. Ami rosszabb, hogy ha ilyen hisztikor ha kézben van akkor az ember arcát csapkodja, vagy úgy megfejel, hogy örülhetsz ha nem ájulsz el. Igazából az egész családnak kezd betelni a pohár, mert nem kellemes hallgatni. Mi lehet jó módszer a leszoktatására? Mert aggódunk hogy ez egyre rosszabb lesz. Az anyja wc-re nem tud elmenni mert ha nem mehet utöna már ordít is, ha az után veszi fel az anyja, hogy rákezdett, akkor csak még jobbam ordít percekig is akár.
2021. márc. 29. 09:54
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy olyat csinál, amit nem kéne, az független attól, hogy az anyja után sír.

Ebben lehetőleg tág, de egyértelmű korlátok legyenek. Amit nem lehet, azt nem lehet. Ha hisztizik, lehet átölelni, énekelni neki, nyugtatni ...... csak épp engedni nem szabad. Lehet elterelni is, sokszor beválik. Tehát helyette valami más, érdekesnek tűnő dolgot mutatni, hátha azzal kezd foglalkozni és megfeledkezik arról, amiért hisztizett.

Büntetni, kiabálni vele tapasztalatom szerint nem hatékony.

2021. márc. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
62%

Jézusom, egy ennyi idős gyereket nem szabad büntetni! Éretlen az idegrendszere és nem tudja kifejezni magát, komplex dolgokat pedig még nem képes megérteni.


Ez olyan mintha elvárnád, hogy kitörölje magának miután beletrottyolt a pelenkába.


Szeparációs szorongás, kezdődő dac korszak, ezen át kell esni, és türelemmel át kell segíteni ezeken a dolgokon. Van már akarata, vannak érzései csak nem tudja kifejezni, és ez hatalmas frusztrációt okoz, amiről nem tehet. Ezt aki bünteti, annak nem kell/kellett volna gyerek.

2021. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:
Nem büntetjük, csak rászólunk. De épésszel szerintem nem lehet kibírni, hogy a nap felében bömböl mindenért. Hát ha csak rá kell hagyni akkor oké, majd meglátjuk mi lesz a vége.
2021. márc. 29. 10:57
 14/44 anonim ***** válasza:
53%
Akkot itt mindenkit ütött és karmolt a saját gyereke, és mosolyogtatok hozzá?
2021. márc. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
51%
Nem ráhagyni kell és nem is rászólni. Te magad mondod, hogy nem érti még a beszédet, akkor miért várnál eredményt a rászólástól? Oda kell menni hozzá és lefogni, foglalkozni vele, kizökkenteni, elterelni a figyelmét. De ez nem is a te feladatod lenne, hogy kezeld, nagynénjeként inkább a nővérednek segíts, neked legalább csak alkalmanként kell elviselned a gyerekét, neki szegénynek meg nonstop ezzel kell együtt élnie. Ne nyafogj, hanem inkább menjetek el játszótérre a kicsivel, amíg a nővéred megiszik nyugodtan egy kávét vagy valami.
2021. márc. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
51%

Leírta érthetően a kérdezó h ha felveszik üt, csapkod stb.

Az ilyet hogyan öleled meg és szeretgeted?

Ti ezt komolyan vigyorogva hagyjátok?!

Az h ilyenkor leteszem, és hagyom h tomboljon, nem büntetés! Majd rájön h nem éri el vele a célját.

2021. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
79%

Jó kérdés #14-es!


Senki nem mondta, hogy ütni / verni kellene egy 18 hónapos kicsit, de igenis meg kell vele értetni, hogy amit csinál, az nem jó!

A büntetést nem úgy kell érteni, hogy meg kell verni. De igenis minden ilyen alkalommal el kell neki mondani, hogy ezt nem szabad és ennek a viselkedésnek nem is szabad teret engedni.

Ha állandóan felveszitek és babusgatjátok amikor így viselkedik, akkor nem az fog benne kialakulni, hogy mennyire szeretitek, hanem az, hogy ezért a viselkedésért még jutalmat is kap.


A szeparációs szorongás természetes velejárója a fejlődésnek, ahogy az is, ha ilyenkor sokszor sírnak és hisztiznek, mert amit éreznek nem tudják se kontrollálni, sem kifejezni.

DE! Kérlek ne mondjátok azt, hogy ez normális és mindenkinek asszisztálnia kell ahhoz, ha egy ilyen korú gyerek üt/csapkod ha nem úgy történnek a dolgok ahogy ő akarja.

2021. márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Én nyafogok? Nem nyafogok, én csak segíteni próbálok a nővéremnek, aki láthatóan nem tudja kezelni a helyzetet, de hogy is tudhatná, hisz első gyereke. Én azért írtam a kérdést, mert hiába akarok én segíteni ha még annyi fingom sincs a gyerekneveléshez mint neki. Elvinnénk mi játszóra, de végig üvöltene az anyja után, csak arra figyelne hogy hogyan juthat vissza hozzá. Akkor van a nővéremnek nyugta amikor alszik, mert alvás közbem más is tud figyelni rá. Igazából nem vagyok előrébb, mindenki mást ír, nekem meg továbbra sincs még haévány lila sejtelmem sem, hogy mi lenne a jó.
2021. márc. 29. 11:07
 19/44 anonim ***** válasza:
19%
Az hogy lefogod és elmondod neki, hogy nem szabad, nem büntetés. Nem tűri az ütlegelést senki nyugodtan, de tessék már kicsit empatikusnak lenni egy babával. Nem tudja, hogy nem szabad, feszegeti a határait, csak meg kell mutatni, hogy hol a határ, nem pedig büntetni. Mondani kell neki, hogy nem szabad, lefogni a kezét, kedvesen, nyugodtan, megértően. Ha ez nem megy, ne vállaljatok gyerekeret.
2021. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
52%

"Kap büntetést, amikor üt-vág? Mert azt azért nem hagynám. Kezet leszorít, elküldeni a szobájába, vagy a sarokba és erélyesen rászólni, hogy ezt meg ne merje többet tenni. Én az üvöltést hagynám, majd csak elájul egyszer. Ha veri a falba a fejét az jó kérdés, ilyennel még nem találkoztam."


Neki üzentem, hogy ne vállaljon gyereket pl. Mi ez? Majd csak elájul? Szobába küldeni egyedül?

2021. márc. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!