Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni egy dacos...

Mit lehet kezdeni egy dacos 18 hónapos gyerekkel?

Figyelt kérdés
Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja akkor torka szakadtából üvölt, akár egy fél óráig is, míg már hangja sincs. Nem lehet ráhagyni, mert a fejét a földbe veri vagy az asztalba ha nem kap figyelmet. Ami rosszabb, hogy ha ilyen hisztikor ha kézben van akkor az ember arcát csapkodja, vagy úgy megfejel, hogy örülhetsz ha nem ájulsz el. Igazából az egész családnak kezd betelni a pohár, mert nem kellemes hallgatni. Mi lehet jó módszer a leszoktatására? Mert aggódunk hogy ez egyre rosszabb lesz. Az anyja wc-re nem tud elmenni mert ha nem mehet utöna már ordít is, ha az után veszi fel az anyja, hogy rákezdett, akkor csak még jobbam ordít percekig is akár.
2021. márc. 29. 09:54
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem te ne mond meg h ki mikor vállaljon gyereket 😉

Attól mert neked esetleg van egy nyugodtabb habitusú gyemeked, akinél ez bejön, meg nem biztos h egy többemberrs, energikusabb, intenzívebb gyereknél is megoldás az h kedvesen rászólsz.

Kicsit vegyél vissza magadból!

Nem vagy te srm szuperanyu. Csak ezt hiszed magadról

2021. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy vagyok szuperanyu, q gyerekem imádja a hajat tépni, de nagyon meg van a véleményem arról az emberről aki konkrétan büntetné a babát aki még nem fogja fel, hogy rosszat tesz. Vallalj hát gyereket, vállaljon az is aki sodrófával csapkodja a talpát, igazad van, nem mondom meg neked ki mit csinaljon. Csak remélem, hogy kicsit magadba nézel.
2021. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
74%

Nem én írtam a szobába beküldős dolgot.

De te miért hiszed h a te módszered jobb egy nehezen kezelhető gyereknél?

18 hónaposan már nem baba!

3 gyerekem van. Csak az egyiknél jött be a hisztikor megölelem dolog. A másik 2nél nem. Igen is erélyesen rákellett szólni, h érezze hogy ez most nem játék!

2021. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:
Mi négyen vagyunk testvérek, de anyukám szerint soha ilyen "rosszak" nem voltunk. Nem vertek minket, de nem is hagytak mindent ránk. Mondjuk az is közrejátszhatott, hogy anyukámnak nem volt lehetősége 2-3 évet otthon ülni velünk minden percben. Egyikünk sem lett életképtelen vagy lelkisérült.
2021. márc. 29. 11:38
 25/44 anonim ***** válasza:
88%

Minden módszer jobb, minthogy hagyja elájulni. Nekem is harcias a fiam, de épp ezért kell olyan módszert találni, ami nem büntetés olyan dologért amiről nem tehet és át kell esnie rajta.


Lefogni, vagy elterelni, vagy megölelni (ezt egyébként én eddig nem írtam), kivinni játszani a friss levegőre, venni neki baba trambulint mittudom én, de nem büntetni, hanem terelgetni. Nem vagyok büntetés ellenes, de nem olyan dologért ami a korának megfelelő, még ha extrém módon is. Az enyém is szeret visítani, főleg ha elkapja a hajam. Ilyenkor én is visítok, lefogom, azt mondom NEM, megfogom a kezét, és megmutatom hogy kell simogatni, utána jó alaposan megcsikizem, hogy csak liheg. El is felejti a hajamat, megy felmászni oda ahova nem szabad, onnan leszedem, körbelóbálom leteszem, megy mást csinálni.


Tudom ez nem megy mindenkinél, de minden egyes babánál, gyereknél van valami amivel el lehet terelni.


Büntetés olyan dologért jár amit egy gyerek megért. Ilyenkor még nem érti mi az hogy a kanapérq van ültetve vagy be van zárva a szobájába, vagy kiabál vele az anyja az idegtől mint a sakál.


Én nálam is van hogy elszakad a cérna, sőt de valahogy nem érzem helyénvalónak, hogy ennyi idősen ilyen komplex tudást várjunk el.

2021. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
50%

Tehát egész nap szórakoztatod a gyerek.

Miért ne értené a lényeget (kamapéra ültetés stb) tudja ő pontosan h most nem játszhat, mert rosszat csinált!

Az amit írtak "ájulásig" szerintem csak egy kisarkított dolog. De igen is ennyi idősen el kell kezdenie megtanulni h ha rosdzat tesz, akkor nem kacarászok utána vele, hanem igen is lássa az a gyerek h gáz van.

Miért feltételezed egy ekkora gyerekről h 6 hónapos szinten van?

2021. márc. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
37%
... annyit írtam, MINDEN GYEREKNÉL MEG LEHET TALÁLNI AZT A MÓDSZERT AMI ELTERELI. Nem írok többet mert kiragadsz részleteket, és meddő a vita.
2021. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet hogy minden gyereknél más jön be. Ezt ki kell tapasztalni. Az én fiamnak pl ugyan az a módszer sem mindig válik be. Ha hisztizik akkor vagy otthagyom, vagy felveszem kicsit, vagy elterelem. Helyzet függő. Na ha csapkod akkor igen, lefogom a kezét és rászólok erélyesen. Meg mondom neki, hogy ez fáj nekem. Már nem is sűrűn csinálja, mert érti, hogy ez rossz.

Amúgy azért üvölt az anyja után mert még benne van a szepába is, és azért hisztizik, mert már a dackorszak is beütött. Nekem is 18 hós a fiam. Ugyan ebben vagyunk annyi különbséggel, hogy a szepa miatt csak az idegenektől húzódik már

2021. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Elterelni a figyelmèt, kiemelni a szituàciòbòl, megölelni?

Minden gyerek màs, màs habitussal.

A lànyom egy 18 hònapos tornàdò, az vàlik be, ha kiemelem a helyzetből ès elterelem a figyelmèt, erkèlyre kimegyünk. De van hogy elèg, amikor csak elmagyaràzom a helyzetet de ez akkor működik, ha nem lovalta bele mèg magàt(pl. Tudom, hogy csalòdott vagy, mert nem csinalhattàl x dolgot. Szìvesen megölellek, itt vagyok)

2021. márc. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
76%
Plusz a felesleges korlàtozàsok (velem is jön wc-re a gyerek. Ettől nekem rosszabb nem lesz, ő viszont nem èrzi magàt rosszul feleslegesen a szepa közepèn)
2021. márc. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!