Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni egy dacos...

Mit lehet kezdeni egy dacos 18 hónapos gyerekkel?

Figyelt kérdés
Ha valami nem úgy van ahogy ő akarja akkor torka szakadtából üvölt, akár egy fél óráig is, míg már hangja sincs. Nem lehet ráhagyni, mert a fejét a földbe veri vagy az asztalba ha nem kap figyelmet. Ami rosszabb, hogy ha ilyen hisztikor ha kézben van akkor az ember arcát csapkodja, vagy úgy megfejel, hogy örülhetsz ha nem ájulsz el. Igazából az egész családnak kezd betelni a pohár, mert nem kellemes hallgatni. Mi lehet jó módszer a leszoktatására? Mert aggódunk hogy ez egyre rosszabb lesz. Az anyja wc-re nem tud elmenni mert ha nem mehet utöna már ordít is, ha az után veszi fel az anyja, hogy rákezdett, akkor csak még jobbam ordít percekig is akár.
2021. márc. 29. 09:54
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
34%
20, én írtam azt a kommentet, de már elkéstél, felneveltem hármat is. Köszönik, normális emberek lettek és kiváló a kapcsolatunk felnőtt korukban is. De soha senkitől nem tűrtem el, hogy megüssön, a saját gyerekeimtől sem.
2021. márc. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
88%

Én visszamennék a gyökerekhez. Vajon mitől eszkalálódik idáig a helyzet?

Mennyire magabiztos a gyerek anyukája? Kompetensnek érzi magát a gyereknevelésben, vagy folyton aggódik, hogy rosszul csinálja? A kicsik nagyon hamar megérzik a szülők bizonytalanságát, ők is bizonytalanok lesznek, és ez lecsapódhat hisztiben.

Milyen a szülők házassága? Milyen az otthoni légkör? Ha ezen a területen van probléma, szintén okozhat gondot a gyerek viselkedésében.

Van-e napirend a családban? A kisgyerekeknek biztonságot ad, ha vannak fix pontok a napjában, ha "tudja", mikor mi fog történni vele. Ha ez nincs meg, csak úgy random történnek dolgok, attól szintén lehet frusztrált a kicsi.

Mennyi inger éri egyszerre a gyereket? Ha túl sok, attól bizony kiborulhat ennyire.

Én azt gondolom, hogy előbb ezeket az alapokat kellene rendbe tenni, és akkor a gyerek is nyugodtabb lesz.

2021. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
34%
"Tehát egész nap szórakoztatod a gyerek." - ja bocs, én azért vagyok itthon, hogy a gyerekkel foglalkozzak, nem azért, hogy főzőcskézzek meg sorozatokat nézzek.
2021. márc. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan életidegen, hogy az éppen kiboruló gyerekem, aki azt se tudja mi baja, azt se tudja, hogy nyugodjon meg, magára hagyom.
2021. márc. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
91%

34 Pedig tényleg van, hogy az billenti ki 😅😅 Nálunk is volt, hogy leült hisztizni, én kikerültem és egyből abbahagyta. Csak lesett hogy most mi van.

Nyilván ha nem használ nem hagyom addig üvölteni míg elájul. Az tényleg baromság

2021. márc. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
65%

#33

Igen. Mert csak ez lehet az oka h nem tutujgatom egész nap. A sorozatok 😂

Mennyi ostoba véglény van!!! Most h nincs iskola/óvoda, a nagyobbat a füstre akasztják. A lényeg h a kicsi szórakozratva legyen.

Főzőcskézésről meg annyit h bocsi ha valaki nem lusta mint a disznó/ annyira hülye h még főzni se tud 😅

Tudjuk rendeljen. Mert az biztos jobb és egészségesebb attól mint amit otthon csinál az ember.

A lényeg h a gyerek (nem baba!!!) nehogy egyedül megtanulja elfoglalnimagát.

Még a végén pár év múlva nem lehet ide kiírni h "egy percre sincs el a gyerek egyedül. Szórakoztatnom kell egész nap brühüm"

2021. márc. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó, de itt most arról van szó, hogy a gyerek éppen hisztizik és valami nyilvánvaló problémája van, amit ő maga nem tud kezelni. Erre írta valaki, hogy miket csinál, hogy kizökkentse, amire az volt a válasz, hogy "egész nap a gyereket szórakoztatja". Nem, ez nem egész nap a gyerek szórakoztatása, hanem csak foglalkozás vele. Az még nem jelenti azt, hogy a gyerek amúgy magától nincs el, amikor éppen jó passzban van.


Amúgy köszi szépen, tudok főzni és nem is vagyok lusta megtenni. De ha a gyereknek éppen nyűgös napja van, mert fáradt, túlingerelt, fogzik, bal lábbal kelt fel, bármi, akkor nem fogom hagyni, hogy ájulásig sírjon, mert nekem főznöm kell, akkor valóban inkább rendelek. Mert azért van a világon gyakorlatilag egyedülálló módon csak nálunk 2 évig lehetőségem itthon lenni a gyerekkel, hogy vele törődjek, őt neveljem. Ebbe beletartozik a hisztikezelés is. A nagyobb gyerekkel való foglalkozásról én személy szerint nem tudok (még) nyilatkozni, de gondolom azért azt csak kijelenthetjük, hogy egy iskolás gyerek, aki már írni-olvasni tanul, talán jobban ért a szóból, mint egy 18 hónapos totyogós, aki még csak nem is beszél.


És őszintén szólva sok háztartás esetében valószínűleg a rendelt kaja egészségesebb és minőségibb lesz, mint amit maguknak főznek, de ez már mellékes.

2021. márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
65%

Te nem a hisztiző gyerekre írtad, hanem h ezért vagy itthon!

Egy írni tudó gyerekkel pedig baromi sokat kell most az online oktatás alatt a gép előtt ülni, elmagyarázni neki a feladatot, mert emailben odavetik, aztán csináld meg. Szegénynek meg fogalma sincs róla.

(legalább is nálunk most ez van sajnos. A tanárok küldik h mit kell csinálni, de nekem kell megtanítanom előtte. Amit mellesleg mi teljesen máshogy tanultunk)

De ezektől függetlenül még akkor sem kell egész nap szórakoztatni. Pláne akkor ha hisztizik. Persze zökkentse ki belőle, de nehogy már üt vág a gyerek én meg még majd repülőzgetek vele....

Ha mások szerint a kanapéra ültetést stb nem érti, akkor ebből meg azt vonja le h ha megcsap, akkor játszunk.

2021. márc. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként gondolod h 2 évig otthon szórakoztatod, és mikor elmész dolgozni a bölcsiben ugyan azt csinálják majd a gondozók, vagy mikor 8-10 óra munka után hazaérsz, majd jópofáskodsz egy egy hisztinél?
2021. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Azon én is sokat gondolkodtam, hogy a bölcsiben sem ugrálják körbe a gyerekeket mindenért, nem lenne kapacitás rá és azok a gyerekek sem lesznek kevesebbek felnőtt korukban. Persze javítsatok ki ha tévedek.


A nővérem pár hónap múlva dolgozni megy majd, bár nem bölcsis lesz a gyerek, hanem a család többi tagja fog vigyázni rá, de akkor szerintem senki nem fogja körbeugrálni úgy ahogy az anyja csinálja.

2021. márc. 29. 17:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!