Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog hogy 3 éves...

Normális dolog hogy 3 éves lányom mostanában mindig mindenért hisztizik?

Figyelt kérdés

Már úgy érzem megőrülök a kicsi 6 hónapos és ha nem lát engem sír már ha hátat fordítok akkor is.

A nagyobbik meg mindent akar de azonnal.

Már utálok boltba is menni és egy séta sem telik el hiszti nélkül.Sajnos a férjem sokat dolgozik nem nagyon tud segíteni.Kérlek segítsetek mit csináljak hogy ne hisztizzen mindenért a lányom?Ennyire rossz anya vagyok?Mostanában már kiabálok is vele:(


2007. dec. 21. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj kicsit megnyugodni. Egyáltalán nem vagy rossz anya.

Pont olyan periódusban vannak mind a ketten, hogy csak rájuk kell figyelni. Keresztányom is pont ilyen hisztis volt 3 évesen. Nem akarlak elkeseríteni most 5,5 éves és még mindíg vannak "rohamai".

A kislányom 4 hónapos, őt sem tudom magárahagyni egy percre sem, ha alszik is ott kell legyek mellette, mert különben felkel. Úgyhogy semmit nem tudok csinálni mellette.

A nagy csajszit kösd le egy jó DVD-vel, vagy kifestővel, hibakeresős rejtvénnyel, ha szereti.

A hisztivel meg sajna kihúzzák az emberből a kiabálást, a lényeg, hogy ne üsd meg.Egy-két hangos szótól még nem semmi baja.

2007. dec. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most 3,5 éves a lányom,és hidd el, én is megjárom a poklot. Ez a dackorszak kellős közepe, és ilyenkor minden kisfiú, kislány hasonlóan viselkedik, csak persze őket nem látod, nem mesélik el a bnők...stb., így azt hiszed csak neked kell megküzdeni ezzel a problémával.

Én sem szívesen ütnék gyereket, de néha muszáj a kezére csapnom picit, mert már néha olyan tárgyakkal dobálózik, amikkel kárt okozhat magában és másban is. Egyébként meg nagyon türelmesen próbálom kezelni a dolgot. Túlléptem azon a ponton, hogy idegesítsen a sírása, mindig odahúzom magamhoz, és elmondom, hogy "a hisztivel nem ér nálam semmit el, ha akarja estig bőghet, de az mindenkinek fárasztó.A kistesóra is figyelni, vigyázni kell, mivel ő még kicsi, nem tudja elmondanimit szeretne, először az ő igényeit kell kielégíteni, aztán jöhet a nagyobb tesó. Inkább menjünk festeni, gyurmázni, olvassunk közösen mesét (te a picit is odavaheted), kirakózzunk...stb., az sokkal jobb móka, és mindenki részt vesz benne. Ha még sokáig sírni akar, akkor menjen a szobájába és ott itassa az egereket, akik szomjasak, és ha végzett, akkor várom szívesen vissza, hogy játszunk együtt valamit." - Ha mindezt sikerül nyugodt, mézesmázos hangon elmondani, az már általában annyira meglepi a gyereket (hogy nem kiabálsz, nem fenyegeted), és nálunk legtöbbször beválik. Ha nagyon eldurvult már a sírása, akkor finom zsarolást szoktam még bevezetni, hogy este nem olvasok mesét, vagy aznap nem nézheti meg a minimaxon a kedvenc meséjét...stb. Ezeket be is kell tartani, ha nem hagyja abba, hogy érezze, komolyan gondolod. Ez is műxik, mert nekik ugye még ezek a dolgok fontosak nagyon, és már el tudják dönteni, hogy mennyire nem akarnak nélküle maradni. A lényeg, hogy maradj következetes, ha valamit kitűztél "büntetésül", és ő nem változtat, akkor be kell tartanod!! (fenyegetést, verést sose mondj ilyenkor!!)Remélem, segíthettem!!

2007. dec. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!