Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki ellenzi az óvodák/iskolák...

Aki ellenzi az óvodák/iskolák április 19-i újranyitását, pontosan mi az ellenérve, miért nem akarja? Valamint iskola esetén mi a koncepciója, hogyan oldja meg

Figyelt kérdés

Ugye eddig az volt a probléma hogy otthon kell a kisgyerekkel maradni és a munkahely/szabadság bánja, most viszont az újranyitás ellen hallok nagy ellenállást. Mi az oka?


Valamint mivel az iskola kötelező, ott ki milyen megoldásban gondolkodik?



2021. ápr. 3. 11:01
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
73%

-a Brit mutáns a gyerekekre is terjed

-fiatalok is meghalnak ha gyenge az immunrendszere

-nem biztonságos

2021. ápr. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
57%

Nyilván nem ugyanazok az emberek mondják a két végletet.

Én azért nem szeretnék nyitást, mert nem szeretném, ha a családom megbetegedne. Mi úgy oldjuk meg, hogy itthonról dolgozom és munka után tanítom a lányom. Nem értem ezzel mi a problémája másnak, ügyelet eddig is volt. Akik nem tudják megoldani otthonról, azok egyszerűen irigyek. Dögöljön meg a másik tehene is hozzáállás.

2021. ápr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
62%

Én nem tudom megoldani otthonról. Aki szerint irigy vagyok, mert dolgozni szeretnénk, az vállalja hogy utal nekünk?

Amúgy az otthonról dolgozók gyereke is leépül szociálisan teljesen vagyis fel sem épül, majd rájönnek..

2021. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
79%

Tavaly március közepén úgy zártak be az iskolák óvodák, hogy 50 fertőzött se volt és a zárás után halt meg az első (!) beteg.

Most meg a napi 300-at karcolja a halottak száma és nyitni akarnak?

Hát ezért nem akarom vinni. Logikátlan, abszurd döntés.

Ráadásul most a mi korosztályunkból (35+) kerülnek be a legtöbben kórházba. Mi pedig még egy oltást se kaptunk. Nem akarom árván hagyni a gyerekeimet.

Az se mellékes, hogy egyre több gyerek van a helyi klinikán is, itt hunyt el a 16 éves lány is covidban (Db).

Meg tudjuk oldani, eddig is megoldottuk. Aki meg nem, annak eddig is adott volt az ügyelet, nem értem mire fel kellene nyitni. Azoknak is jobb, ha kevesebb gyerek van az ügyeletben, akinek muszáj vinnie.

2021. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
66%

2.

Rengetegen, hiába otthonról dolgoznak, akkor is nehéz nekik, főleg, ahol ovisok is vannak és nem lehet őket félrerakni órákra. Az ügyeletet is azok kérik, akik végképp nem tudják megoldani, mert sokszor egy teljesen.más létesítményben van, nem pedig az adott iskolában. Arról nem beszélve, hogy ez a gyerekek ek is mekkora törés.

2021. ápr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
40%

5-ös, nekem (2-es) is nehéz megoldani, heti minimum 40 órát dolgozom és kb. 20 órát tanítok, de inkább, minthogy meghaljunk. Már 3 munkatársam meghalt, most engedik a home office-t.

3-as, igen, irigy vagy. Menj el nyugodtan dolgozni, add be a gyereked ügyeletbe, az enyémmel meg ne foglalkozz.

2021. ápr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
59%

Ha óviba jár, sűrűn beteg. Mióta itthon van, legalább nem beteg.

De már én se nagyon tudom megoldani a felügyeletét.

Dolgoztam itthonról is, a tavaly tavaszi bezárás alatt. Akkor ezzel nem volt gond.

Most viszont hiába nehéz megoldani a felügyeletet, nem örülök a nyitásnak. Sok a bizonytalanság benne és egyre többen betegednek meg a környezetemben.

A fiam pedig nyolcadikos. A távoktatás alatt nem remekel.pedig neki már nem kell felügyelet.

Szóval egyik mellett se tudok száz százalékban voksolni.

2021. ápr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
77%

Ez nagyon attól függ szerintem. Aki meg tudja oldani, hogy otthon legyenek és ő maga sem dolgozik az nem akarja hogy pont a gyerek cipelje haza a vírust. Van ilyen ismerős házaspár. Egy éve home officeban nyomjak az ovis gyerek meg otthon.

Ahol mind a két szülő gyárban/boltban/stb dolgozik, ott nyilván nem ez a szempont mert bárki bármikor hazaviszi.

Kb ez a két véglet és közte helyezkednek el az árnyalatok.


En mint nem érintett fel ossz társadalmilag azt mondom, nem szabad kinyitni most, mert így is úgy terjed jelenleg, mint a lepra, a kórházak meg tényleg össze fognak roppanni. Nem kell több hordozót egymásra engedni. Azt persze ertem, hogy ez a szülőknek gondot okoz és ez az, amiről az államnak kellett volna gondoskodni. (Egyik szülőnek erre az időszakra bevezetni valami ellátást a munka helyett stb.) A probléma hogy ezt a helyzetet az emberek nalunk valamiert nem a kormányon kérik számon- ahogy látjuk hogy sok országban sorban buknak bele miniszterek és kormányok a balfa.kodasba, nalunk mi van? Az emberek ölik EGYMÁST. És ezért tart itt ez az ország, ahol.

2021. ápr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
53%

3 pontosan erről beszélek. Aki szerint irigy vagyok utal nekünk? NEM BAKKER. Ezért a drágalátos kormánynál kellene hoszteriazni nem azokkal akik meg tudjak oldani. Ott kene kopogtatni akik most is milliárdokat költenek vadászati kiállításra, stadionépítésre meg úgy általában FOCIRA. Akkor amikor az eü a fejünkre omlik és a te családod megélhetése veszélyben van.

Érted már hogy hol a gond a logikáddal? Nem az a megoldás, hogy te veszélyeztetni akarj másokat, hanem hogy ott kell verni a tam-tamot ahol a felháborító döntések születnek.

2021. ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
79%

"ahogy látjuk hogy sok országban sorban buknak bele miniszterek és kormányok a balfa.kodasba"


Én meg azt látom, hogy ahol valódi demokrácia van, ott buknak bele és mondanak le maguktól.

Mi mégis hogy tudnánk hatni rájuk, amikor a járvány közepén is fontosabb a lopás, a vadászkiállítás, az újabb stadion és a foci?

Vonuljunk pont most az utcára tömörülni, amikor a távolságtartás a cél?

Tényleg érdekelne, hogy mit lehetne tenni, mert nekem se tetszik. (4-es voltam)

2021. ápr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!