Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki ellenzi az óvodák/iskolák...

Aki ellenzi az óvodák/iskolák április 19-i újranyitását, pontosan mi az ellenérve, miért nem akarja? Valamint iskola esetén mi a koncepciója, hogyan oldja meg

Figyelt kérdés

Ugye eddig az volt a probléma hogy otthon kell a kisgyerekkel maradni és a munkahely/szabadság bánja, most viszont az újranyitás ellen hallok nagy ellenállást. Mi az oka?


Valamint mivel az iskola kötelező, ott ki milyen megoldásban gondolkodik?



2021. ápr. 3. 11:01
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
57%
11 demokráciákban pontosan ezt csináltak az emberek. Utcára mentek. Hiába a járvány. De mi békeidőben sem mentünk, mert szeretjük, hogy nincs demokrácia. Ennek isszuk a levet. 🤷🏼‍♀️ Mondom ezt úgy, hogy en nem egy tüntetésen részt vettem a megelőző években, tiszta a lelkiismeretem. Talán a járvány után felébred az ország. Vagy sem. Rajtam nem fog múlni, ahogy eddig sem. Nézzen mindenki magába. Ha feláll egyszerre 2 millió ember és bevonul majd a Kossuth térre akkor majd nem fogjak “tüncikézésnek” nyilvánítani. De addig élvezzük a futott füves focimeccseket. Mert azt amúgy pandemia alatt is lehetett tartani. Van itt fontossági sorrend kérem.
2021. ápr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
80%

Nem ugyanaz a két csoport. Nyilván mindenki a saját élethelyzetéből indul ki, akinek nagyon nehéz megoldani a gyerekfelügyeletet, és attól fél, hogy elveszíti a munkáját, és nem lesz mit enniük, az a nyitás mellett van, akinek ez nem okoz gondot, az meg szeretné inkább biztonságban tudni a családját.

Én az utóbbi csoportba tartozom, a férjemmel mindketten itthonról dolgozunk, az online oktatás nálunk profin meg van oldva, így nem akarom közösségbe engedni a gyerekeimet. Nagyon örülök, hogy a pedagógusok be lesznek oltva, de a szülők nagy része és a gyerekek nem, és halt már meg úgy ismerősöm, hogy a kislánya vitte haza az oviból a covidot.

Talán megoldás lehetne egy szélesebb körben elérhető ügyeleti rendszer, de azt, hogy két hét múlva kötelezően vissza kelljen engednem a gyerekeimet, nagyon nem szeretném, és nem vagyok ezzel egyedül.

2021. ápr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
32%
Latod 10-es a 9-es válaszom 0% tehát hármas és barátai meg mindig ott tartanak, hogy egymást kell hibáztatni és egymással kell veszekedni a felelősök helyett. Azt gondolom az ország sorsa és a demokrácia úgy általában el van vetve ebben az országban 🤷🏼‍♀️
2021. ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
88%

"Talán megoldás lehetne egy szélesebb körben elérhető ügyeleti rendszer, "


Miért most nem az? Nálunk egyetlen szabály van: mindkét szülő dolgozzon, akkor mehet is a gyerek. Home office is számít. Egyedülállóknál nyilván csak arra az egy szülőre vonatkozik.

Nincs az a korlátozás, mint tavaly hogy csak a legszükségesebb szektorok dolgozói vihetik.

2021. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
71%

"11 demokráciákban pontosan ezt csináltak az emberek. Utcára mentek. Hiába a járvány."


Hol? Mentek egy francot. Ahol most tüntetések vannak, ott nem a rezsim, hanem a korlátozások ellen, jellemzően oltásellenes csoportok.

Amikor az a fő célom, hogy ne kapjuk el a fertőzést addig, amig be nem oltanak, egy értelmes ember se fog az utcára vonulni.

2021. ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
21%

"Miért most nem az? Nálunk egyetlen szabály van: mindkét szülő dolgozzon, akkor mehet is a gyerek. Home office is számít."

Ebben az esetben viszont őszinten nem értem a vinnyogás okát. Én is úgy tudom egyébként, hogy lehet vinni a gyerekeket ügyeletbe, akkor hol a probléma? Szülő megy dolgozni, a gyerek meg oviba/suliba, mint eddig. Csak annyi, hogy kevesebben vannak bent.

Van egyébként egy olyan érzésem, hogy az újranyitásért kampányolók egy jelentős része simán meg tudja oldani a gyerekfelügyeletet, talán nem is dolgozik, csak halálra idegesíti otthon a saját gyereke, és már nagyon szabadulna tőle. Nyilván most nem azokról beszélek, akik dolgoznak, de mint fentebb írtam, nekik ott az ügyelet, tehát nincsenek megoldhatatlan probléma elé állítva.

2021. ápr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
75%

Én tavaly nagyon elleneztem az iskola bezárást.

Most azért teljesen más a helyzet, most a nyitás ellen vagyok.

Hogy miért? Mert most teljesen más a szituáció, rengeteg beteg, kórházak tele, sok halott a fiatalabbak köréből is, és ez a mutáns már gyerekeket is veszélyezteti.

Most komolyan akkor akarnak nyitni amikor csúcson van az aktív fertőzöttek száma? Az iskolákban szétfertőzik egymást, aztán mindenki hazaviszi a szülőknek.

Ráadásul most itt az oltás is, kb 1 hónap múlva már jóval nagyobb lenne az átoltottság, nagyon nem most kéne nyitni.

2021. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
41%
Mert nem szeretném, hogy baja legyen. Addig nem fog jelentősen csillapodni a járvány. A mi sulinkban már október óta sokan nem vitték a gyereket, ők online kapcsolódtak be az órákra, a csoportfeladatokba is berakták őket. Ez lesz akkor is, ha tenyleg lesznek olyan elmebetegek és kinyitnak. Párom 3 hete kapta az első Astra zenecajat, én ma kapom az első Modernámat, de a gyereket sajnos nem lehet oltatni még.
2021. ápr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
23%

Akik itt a covidban meghalt fiatalokat említi, az ismerősének a szomszedjanak a keresztfia halt meg például.

Ezeket a fiatalokat miért nem találom a statisztikában?

A koronavírus oldalon minden elhunyt vezetnek korral, nemmel és esetleges előző betegségekkel. Tobbszaz nevet végig futottam, 45 alatti nincs is.

2021. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk nincs az oviban ügyelet. Mindketten dolgozunk, nagyon nehéz megoldani. De akkor sem fogom engedni, nyitás esetén sem. Inkább vért izzadok, de pici, vékony kislány, simán lehet, hogy nem élné túl.
2021. ápr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!