Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudja feldolgozni egy...

Hogyan tudja feldolgozni egy 10 éves kislány, hogy az anyja a testéből él?

Figyelt kérdés

Én tudtam már évek óta, hogy ez a helyzet.

A kislány azonban most tudta meg.


Szerintetek ez hogyan hat a saját önértékelésére?


Anyuka nagyon fiatalon lett anya, még csak 28 éves, pedig ez a gyerek a fiatalabb, van már egy idősebb is, alapvetően nem túl jól tölti be a szerepet a gyerekek életében.


A kislány 10 évesen tud a szexualitásról (már amit ő megért ebből), de amikor mesélte, hogy ezt csinálja az anyja, érződött rajta, hogy azzal tisztában van, hogy nem normális.


Hogyan tud ezzel megküzdeni egy gyerek? Neki ez lesz a normális?


(Nem tartom fontosnak hogy én ki vagyok a történetben. Egy anyukával egyidős nő, akiben bízik a kislány és mesél nekem.)


2021. ápr. 8. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egyrészt jó, ha benned megbízik és tud arról beszélni, mit érez, de még jobb lenne valamilyen szakember - gyerekpszichológus - neki, aki segít feldolgozni a témát.

Nem valószínü, hogy neki ez lesz a természetes, már most is zavarja, söt adott esetben okozhat olyan traumát, ami miatt késöbb képtelen lehet a szexuális életre, ha nem ennyire komoly a követekzmény, akkor is igen valószínü, hogy zavart lesz a hozzáállása a szex témakörhöz.

2021. ápr. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
59%
Szerintem ez sok mindentől függ. Mindenki máshogy áll a dolgokhoz, máshogy dolgozza fel őket. Lehet fiatalon még nem is nagyon érti mi a helyzet csak egy pici sejtése van. Lehet, hogy felnőttkorban majd úgy áll hozzá, hogy nem akarok olyan lenni, mint az anyám és sokkal jobbat hoz ki magából ezzel a hozzáállásal. Szerintem rajta áll a dolog, vagyis a hozzáállásán. Lehet úgy dönt beáll anyu mellé. Szerintem ezt még nem lehet tudni, de próbáld meg támogatni és terelgetni a gondolkodását a jó irányba.
2021. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy nagyon közeli ismerősöm, aki 17 évesen lett anya, a férje pedig a gyerek születése előtt börtönbe került. Közben el is vált tőle a nő, szóval teljesen egyedül nevelte fel a lányát. Szülők nem tudtak segíteni semmivel. A fiatal anya albérletben lakott.

Nyílt titok volt, hogy miből élt.


Nos, Ő amúgy végtelenül jól nevelte a gyereket, amúgy is egy talpraesett normàlis nő. Nem magát tartotta el a testéből, hanem elsősorban a gyerekét. Felnevelte tisztességesen, nem szenvedett hiányt a gyerek. A lány már 25 körül van (a gyerek!), jó szakmája van, munkája, és vagy 5

éve párkapcsolata.

Az anyjával kivételesen jó kapcsolata van.

Nem beszéltünk róla, de szerintem a lány is nagyon okos lány. Tudta, hogy nem szórakozásból csinálja az anyja, hanem más utat nem látott.

Egyébként már régen felhagyott ezzel az iparral az ismerősöm, talán már 10 éve hogy rendes munkája van.

2021. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!