Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Torokgyulladás járhat csak...

Torokgyulladás járhat csak lázzal és piros torokkal? Antibiotikumot kaptunk, de nem régen szedett, közérzete nem vészes, ezért tanácstalan vagyok, hogy beadjam-e. Ügyeleten írták fel.

Figyelt kérdés
Köszönöm
2010. aug. 21. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:

A torokgyulladás lázzal,és piros torokkal jár.Nem tudom mire gondoltál még,köhögésre?Az nem kíséri.

Nézd én mivel a torokgyulladást ált.vírus okozza,az antibiotikumot pedig bakteriális felülfertőzésre adják,én bevallom nem mindig szoktam beadni a gyszert.

Ált. csak azért megyünk orvoshoz,hogy igazolást kapjunk oviba suliba,ilyenkor írnak antibiotikumot amit nem mindig szoktam beadni.De van,hogy egy hétvége alatt megoldódik,így el sem jutunk.

Mondjuk nekem van egy kis tapasztalatom betegségek terén,észre veszem hogy mikor kell már az antibiotikum. De a gyerekeim még a lázzal járó torokgyulladása 10-ből 9x gyszer nélkül is 4 nap alatt magától megoldódik.

Persze-persze c-vitamin-sok folyadék stb.De ha már köhögnek is,akkor nem kockáztatok,beadom a gyszert.

Nem asztmásak,így meg merem tenni.

Ha bizonytalan vagy,akkor inkább add be a gyszert.

2010. aug. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Saját és családi tapasztalatok alapján mindig a torokgyulladás jár a legmagasabb lázzal. Legutóbb egy 10 éves kisfiú ismerősünknek volt 40 fokos láza egy virusos torokgyulladástól :( Szóval add be neki igen.
2010. aug. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most már hőemelkedése van, remélem nem jön vissza a láz,viszont a testén apró pöttyök vannak a hátán.Ez lehet láz kiütés?
2010. aug. 21. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Meddig volt lázas? Mennyire? Lehetett a három napos láz is,az jár a harmadik nap után kiütéssel.
2010. aug. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!