Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy majdnem 2...

Szerintetek egy majdnem 2 éves gyereknek egészséges ha nem alszik délután?

Figyelt kérdés

Gyerekre vigyázom, és gyakran azt hallom a szülőtől, hogy az sem baj, ha nem alszik délután, mert későn aludt el, stb.

Egyszer próbáltam ki ezt a "ne aludjon délután" trükkjét. Rettenetesen nehéz volt a gyerekkel, amikor az ölemben volt, egyre csak csukódtak le a szemei. Korai este elaludt, aludt egy órát és egy szomszéd zaj felébresztette, majd éjfél körül aludt vissza.

Tényleg jó az, ha nem alszik délután semennyit?

Hallgassak a szülőre vagy altassam el ebéd után? Kb 1-1, 5 órát szokott aludni, ha időben elaltassák.



2021. ápr. 17. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Nyilván nem jó. Főleg, ha igényli az alvást.
2021. ápr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem jó, de ez csak arra vonatkozik, hogy ne aludjon, amikor nem tudod elaltatni, ha majd leragad a szeme nyilván nem tartod erőszakkal ébren.
2021. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván nem jó


De az enyém sem alszik


De ő nem lesz hisztis emiatt..

Ha alszik, akkor van baj


Este meg 11-kor sem tudja merre van arccal

Akkor sem hisztis, csak nem alszik..



De nálatok nem erről van szó

2021. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Első alkalommal azt mondta, hogy ne engedjem aludni. Nyílván ha 4-5ig nem alszik, utána már nem érdemes elaltatni, mert akkor már nyílván nem fog éjszaka. De most is simán elaltadtam ebéd után, annak ellenére hogy azt mondta, az se baj ha nem alszik. Ez a gyerek hisztizik ha valamit nem engedek meg, nem engedi hogy a pelust megnézzük, és megfigyeltem, hogy akkor ilyen nyűgös, ha nem alszik, felborul az alvás ritmusa.

2021. ápr. 17. 14:24
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Nálad is alszik a gyerek, hogy éjfélkor is ott van??

Akkor csinálnám, ahogy nekem jó.

De ha este viszi a szülő, akkor nem tolnék ki vele, hogy altatom a gyereket.

Ha az én gyerekemet akarnád altatni (amikor nem szokott) és amiatt még éjfélkor is kuruttyolna, soha nem bíznám rád.

2021. ápr. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Az enyém egy éves korától nem aludt. Gyerek fuggo
2021. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Fiam sem alszik 1éves kora óta 🤷‍♀️
2021. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem szüksége van az alvásra napközben az alapján, amit leírtál. Mikor ebédel? Ebéd után aludjon 1-1,5 órát, az feltölti és nem lesz nyűgös.
2021. ápr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Egy ilyen kisgyereknek szüksége van alvásra napközben.


Milyen a napirendje?


Vagy ahogy esik,úgy puffan?


Mondjuk én ismertem anyukát, aki inkább "végig cincogtatta" a gyereket,hogy ne nagyon aludjon délután,hogy este 7-kor már beszédüljön az ágyba, és anyuka szabad lehessen...de megszívta,mert reggel 6-kor ébresztő volt! :-)

2021. ápr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Hát nekem nem igazán tűnik hogy lenne napi rendje, csak azt hallom hogy ne aludjon délután. Csak ennek az a hátul ütője, hogy egésznap nyűgös, hisztizik, ezenkívűl 8-fél9kor el lehet altatni, viszont felébredt egy szomszédzajra, de ha nem is ébredt volna fel, valószínűleg felébredt volna az éjszaka közepén, hiszen korán lefeküdt.


Tapasztaltam már nála olyan délutánt, amikor semmit nem aludt, meg olyat is, mikor aludt délután 1-1,5 órát mindjárt ebéd után, sokkal jobb volt a kedve és nem volt nyűgös.

2021. ápr. 17. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!