Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sok szülő tényleg ennyire...

Sok szülő tényleg ennyire félti a gyerekét a vírustól hogy elkapja az óvodában/iskoában, vagy csak politikai dacból nem engedték?

Figyelt kérdés
Számomra eléggé furcsa hogy annyian írták itt hogy ők ugyan nem engedik. Kicsit úgy jön le, mintha más betegséget nem kaphatna el bármikor a gyerek,vagy eddig- március előttig-ne vihette volna haza a covidot. Ezek a szülők mit vizionálnak egy esetleges elkapás esetén? Tényleg magától a vírustól féltik? Vagy csak "azért se" alapon nem engedik? Mi a helyzet ezzel kapcsolatban? Kinek mi a meglátása vagy tapasztalata?

2021. ápr. 19. 19:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Az a meglátásom, hogy veszélyesebbé vált ez a vírus, sok gyerek kerül kórházba, ez 1 évvel ezelőtt nem volt jellemző. Én ugyan nem vittem egész évben, mert itthon több ember is krónikus beteg, de több ismerősöm ősszel vitte óvodába, most viszont nem.
2021. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Valóban a gyerekekre is egyre veszélyesebb, de a fő veszélyben a szülők korosztálya van, már 30-asok is halnak bele, 40-esek pedig tömegével. Nem egy olyan esetről tudok, ahol még pár hónapja a gyerek vitte haza a Covidot, apukája meg belehalt.

Mi a férjemmel egy hete kaptuk meg az oltást, még egy darabig biztos itthon maradnak a gyerekeky hogy ne hozzák haza, utána meglátjuk, ahogy a járványhelyzet alakul.

2021. ápr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Az enyémek visszamentek az iskolába, de ha meg tudnám oldani hogy otthonról rendesen tanuljanak, nem mentek volna. Őket is féltem, meg magunkat is. Az utóbbi hónapban nem egy nálam fiatalabb halt meg covidvan az ismeretségi körömben, és még nem kaptunk oltást.
2021. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Az új mutáns miatt már gyerekek is halnak meg. Senki sem akarja eltemetni a gyermekét egy átgondolatlan iskolakezdés miatt. Csodálkozom, hogy ezt te nem érted.
2021. ápr. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem dacból nem engedik a szülők a gyerekeiket óvodába és iskolába, hanem azért, mert a gyerekek értelemszerűen nem fognak távolságot tartani a barátaiktól, az óvodások meg nem fognak maszkot hordani egész nap. A vírus most a szülők korosztályára a legveszélyesebb, és a legtöbb szülő szeretné felnőni látni a gyerekét. Az pedig hatalmas trauma lenne egy kisgyereknek, ha a hátralévő életében azzal a tudattal kellene élnie, hogy hazahozott valamit az oviból/suliból, ami miatt az anyukája vagy apukája meghalt.
2021. ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
13%
Mindegy, csak ne az legyen amit a Zorbán mond. Mint valami kamasz kis hülyegyerekek, úgy lázadozik folyamatosan az egész ország. Amikor bezártak az iskolák, azért vinnyogott mindenki körülöttem, mert jaj most mi lesz, amelyik dolgozott az azért vonyított, hogy hova teszi most a gyereket, amelyik meg otthon van homeofficeban vagy gyesen, az meg azért, mert jaaj nem bír otthon a saját gyerekeivel. Aztán most ugyanezek(!) az emberek nem akarják engedni a gyerekeiket suliba meg oviba. Persze elengedi, mert vagy nem tudja tényleg hova rakni, amíg dolgozik, vagy tényleg hülyét kap otthon a saját gyerekétől, alig várja, hogy nyissanak az intézmények, de azért a biztonság kedvéért telesírja gyorsan az internetet meg a boltot és a postát, hogy jaaj a Zorbán meg akar ölni minket, azért nyissa ki most az ovikat.
2021. ápr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
Veszélyesebb a gyerekekre 1, 2, babát várok, én még nem kaptam oltást, úgyhogy az utolsó dolog amire vágyom az az, hogy a gyerek hazahozza. A férjem is itthon van home officeban, a gyerek is itthon marad.
2021. ápr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
50%
Az az igazság, hogy ugyanúgy haza vihetik a szülők is s vírust és végig fertőzhetik az egész családot. Bárki bárhonnan összszedheti. Csak úgy lehet elkerülni, ha az egész család nem megy sehova és senkivel nem érintkezik. De amíg egy családtag is kimegy az utcára, addig a minimális esély is megvan rá, hogy vki elkapja a vírust. Nekem nincs iskolás korú gyerekem, de ismerőseimnek igen és már teljesen kívánnak, hogy nem tudják hova tenni a gyereket, mert nekik dolgozniuk kell. Arról nem is beszélve, hogy ezt az időszakot amúgyis nagyon viselik a gyerekek, hát még, ha a kortársaiktól is megfosszák. És persze vannak olyan szegényebb családok is, akik nem tudják rendesen biztosítani az online oktatást. Sajnos nagyon úgy néz ki, ez a vírus itt marad, és meg kell tanulni együtt élni vele.
2021. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk se ment a kicsi iskolába. Nem is értem őrá miért nem annyira veszélyes a vírus mint a 2 évvel idősebb tesójára, ő felsős és màr elkapta az iskolában, szerencsére minket nem fertőzött meg. Férjem itthon van, egyik gyerek is, nekem egyértelmű volt hogy a másiknak is itthon kell maradnia.
2021. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy autó is elüthet egy zsákutcában, de ezzel magyarázva nem kezdek el rohangálni az autópályán.


Persze, hazahozhatja más családtag is, de nem mindegy a kontaktszám. Könnyen belátható, hogy egy iskolában az nagyon magas, míg más szituációkban le lehet szorítani.

2021. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!