Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyik ismerős vagy rokongyere...

Melyik ismerős vagy rokongyereket nevelnéd fel ha muszály lenne?

Figyelt kérdés
Hány éves vagy,kinek a gyerekeit fogadnád örökbe? 30 vagyok,van egy fiam,barátnőm 4 éves kislányát most rögtön magamhoz venném,születésénél is bent voltam,bátyám fiához kötődünk nagyon,de ő már nagykorú lesz,kuzinom lányaihoz nem kötődöm annyira,de a nagyot(8 éves) szívesen nevelném,másik kuzin babáját(fiú) szintén nem szeretem,csunya is.párom nővérének ovis kislányait imádnám.
2021. máj. 2. 13:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
68%

A mi családunkban rajtam kívül senkinek nincs (és meddőség miatt nem is lesz) gyereke. Úgyhogy ilyen eset nem történhet.

A kisgyerekes baratoknal szerencsére mindenhol élnek a nagyszülők, nyilván ők vennék magukhoz és nem én, egy mezei barát/ismerős.

Ha bármi miatt úgy hozná az élet, 1 gyereket még el tudnánk vállalni anyagilag. De hogy lelkileg, család szinten hogy birnank azt nem tudom.

2021. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
51%

Másvalaki írta:

"nem akarom, hogy meghaljon a tesóm. Tényleg elég bugyuta kérdés."


Komolyabb szinten megbetegedett felnőttnek a gyerekét meg lehet menteni szociális intézményektől, amennyiben rokon elvállalja a nevelését.

Sőt, lemondott gyereket is lehet nevelni! A "kedves" rokon, példának okáért, sz@rik a saját gyerekére.


AZ ÉN KÖRNYEZETEMBEN SAJNOS megtörtént!


Az unokahúgommal törődtem, legalábbis nyaranta, amikor tudtam vele találkozni (távolság miatt nem sűrűbben). Az apja (rokonom) sz@rt rá, alig látta élete során...


Valaki írta:

"Én gondozónő vagyok nevelek ott elég gyereket, kb más gyerekét látni sem szeretném, van egy 2 évesem és ha jönne a tesó jó lenne, de mindenki nevelje a sajátját."


Akkor minek lettél gondozónő??


Kérdező írta:

"szintén nem szeretem,csunya is"


A szeretet azon múlik számodra, hogy szép-e a gyerek, vagy csúnya?? Ha csúnya, akkor biztosan nem nevelnéd...?

2021. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Írtam,hogy bárkiét nevelném ha csak én lennék neki,és biztos,hogy idővel megszeretném a csúnyácska" fiút is,nem ettől függ.
2021. máj. 3. 20:12
 24/25 anonim ***** válasza:
16%
Senkiét. Ha gyereket akarok, szülök.
2021. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
29%
Engem őszinte örömmel tolt el, hogy nem to vagytok a rokonaim és en tudom, hogy az en gyerekem akkor is biztonságos szerető családban nőne fel, ha mi meghalnank. Nem tudom amikor ti ezt leírjátok, akkor elképzeli fel, hogy a ti gyereketeket hagyjak az árok szélén a rokonok? Számomra elképesztően durva ez a hozzáállás.
2021. máj. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!