Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen okokból vállalnak nagy...

Milyen okokból vállalnak nagy korkülönbséggel testvért?(most nem orvosi esetekre gondolok, hanem akaratlagosan)?

Figyelt kérdés

Párom gyereket akarna. Másodikat. Mikor már relatíve nagy az első.

Mások milyen indíttatásból vállalkoznak erre?



#2.gyerek. újra előlről
2021. máj. 2. 16:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz nagy korkülönbség alatt? Van, akinek 4 év már az, másoknak meg a 10 év sem igazán
2021. máj. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk azért, mert anya orvos, és nem volt opció sokáig kiesni a munkából. Mindhárman voltunk bölcsisek. 6 evente szült.
2021. máj. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

6-8 év korkulonbséget ertek alatta.

Őszintén nem tudom miert menjek vissza a babakocsihoz.

2021. máj. 2. 16:33
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
10 évvel később vágytam rá megint. Ennyi az indok.
2021. máj. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig több gyereket szerettem volna. Az első kettőt 24 és 26 évesen szültem, a férjem is hasonló korú volt. Után különböző okokból nem vállaltuk harmadik babát. Nem voltak megfelelők a lakáskörülmények, a házasságban is voltak nehézségeink.

12 év után éreztük úgy mindketten, hogy most jó lenne egy harmadik, sőt esetleg majd egy negyedik is. (A negyedik végül nem született meg.)

2021. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
2 fiam nagyon kis kor különbségek születtek problémák is voltak így évekig nem akartam több gyereket aztán szeretünk volna egy hugit így lett 6,5 és majdnem 8 év a lányom és bátyai között.
2021. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez elsö házasságomból votl két gyerekem, válás után jó ideig egyedül voltam.

Késöbb megismertem a második férjemet, egy idö után akartunk egy közös gyereket is.

A nagyon 9 és 13 évesek voltak, amikor megszülettek az ikreink.

2021. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azért, mert egyszerre egy gyerekre tudják koncentrálni az energiáikat.
2021. máj. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5 év korkülönbséget terveztünk. Így a két gyerek közt vissza tudtam menni dolgozni. A GYED után pont szükségem is volt rá. Nem vagyok az a típus, aki 6-9 évig elvan csak otthon. Az se, aki jól elbír egy picivel és egy kicsivel.

Így a nagyobb már ovis volt, amíg ő nem volt otthon, a kicsi megkapta a kizárólagos figyelmet. Mikor a nagy elsőbe ment, még otthon voltam, és ez neki volt nagy segítség.

Az nem volt szempont, hogy fognak együtt játszani. Sajnos elég sok példát láttunk arra, hogy 1-2 év korkülönbség van a tesók közt, és utálják egymást. A barátok ilyen szempontból jobbak. A gyerek választja magának, este meg hazamegy. 😉

Szerencsére jó testvérek. Szeretik egymást. A fiú az idősebb, tipikus védelmező bátty. A lány meg nagyon tud neki hízelegni, ha akar valamit (mondjuk csokit a felső polcról.) Csínyekben cinkostársak. Meg persze össze is tudnak veszni. Tehát annyira nem nagy a korkülönbség, hogy az az igazi testvéri viszony ne tudna kialakukni.

2021. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt megszületett volna a lányom, kis korkülönbséget szerettem volna. Most már inkább hajlok afelé, hogy minimum ovis legyen, mire egyáltalán szóba kerül a testvér gondolata. Egyrészt vele szemben sem érzem helyénvalónak, hogy egyik napról a másikra a 100% figyelemből max 20% jut neki, másrészt a tesóval szemben sem fair, hogy a lányom most megkapja a 100% figyelmem, ő meg majd ami jut, azzal gazdálkodjon. Másrészt meg én is azt érzem, hogy egy kicsivel én bőven elvagyok, most végre megint kezdhetem élvezni, hogy visszakaptam a testem (lassanként már a szoptatást is elhagyjuk), hogy visszatérek dolgozni (szeptembertől), hogy kicsit megint felnőtt vagyok. Nekem még korai lenne az újabb baba, és amíg nem vágyom rá őszintén szívből, mint a lányomra vágytam, addig csak kiszúrásnak érzem a kicsivel szemben, hogy ő mindenből a rosszabbat és kevesebbet fogja kapni. Őt is pontosan ugyanannyira várni és imádni akarom, mint a lányomat, és amíg ezt magamban nem tisztázom le, amíg nem tudom ezt megígérni neki már a próbálkozás elején, addig nem fogok újból nekiállni. Ha ez 6 év, akkor 6 év lesz, ez van. Hiába, hogy eredetileg nagyon max 2 évet szerettem volna kettejük között.
2021. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!