Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen okokból vállalnak nagy...

Milyen okokból vállalnak nagy korkülönbséggel testvért?(most nem orvosi esetekre gondolok, hanem akaratlagosan)?

Figyelt kérdés

Párom gyereket akarna. Másodikat. Mikor már relatíve nagy az első.

Mások milyen indíttatásból vállalkoznak erre?



#2.gyerek. újra előlről
2021. máj. 2. 16:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező!


Nekem az jön le az írásodból, hogy te nem szeretnél több gyereket./testvért.


Beszéltél már erről a pároddal?

2021. máj. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én azért, mert akkor vágytam rá. 8 év a korkülönbség.
2021. máj. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a szüleim váltak 5 voltam, mire apám újra házasodott és jött az új házasságból a gyerek addig már 10 évesek voltunk a mostoha húgommal, (válás után apámmal maradtam, úgyhogy teljességgel része voltam annak a családnak).

Ez szimplán csak így alakult, nem volt lehetőségük a kisebb korkülönbségre.


Nekem még nincs, most állunk előtte, személy szerint bár csak egyet tervezünk én is a nagyobb korkülönbséget preferálom, hogy a szülő (főként az olyannak akinek nincs sok segítsége) ne menjen bele tönkre idegileg, bár nyilván az 5-8-10 éves sem önálló még, de az legalább már elmondja mi baja, már elmegy wc-re, már egy pohár vizet tölt magának, megenged egy kád vizet, figyel a kisebbre 2 percet amíg elmész wcre (persze nem a nagyobbnak szülöd a kisebbet! de csak jobb ez a pozíció, minthogy azt kelljen folyamatosan nézni, hogy a nagyobb kicsi ne tegyen véletlenül kárt a kisebb kicsiben pusztán azzal, hogy még ő sem teljesen stabil, ráesik stb) -persze életkortól változó képességek-.

2021. máj. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3-an vagyunk az öcsém 10 évvel fiatalabb de neki más az apja. Anyukamek akartak közös gyereket. Ennyi.

Kolléganőm 40 évesen úgy esett teherbe, hogy a két nagy gyereke lombikos volt, mondván neki soha nem lesz gyereke. Lett.

2021. máj. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

11 en inkabb ugy mondanám nem tudom miért kéne újabb gyerek.

Ha ezt megtudom, akkor lehet szeretnék.

2021. máj. 2. 18:15
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért kene? Mert szeretnél. Ha nem kene, akkor nem szeretnél. En ezt nem filoznám túl.
2021. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Párommal akkor akarok erről majd egyeztetni, ha már meghoztam egy döntést. Nem pedig, amíg hezitálok és azt sem tudom mit akarok, mit nem.
2021. máj. 2. 18:19
 18/24 A kérdező kommentje:

16 nekem ennél BŐVEN több kell egy gyerekhez.

Én keptelen vagyok ugy szülni csak, hogy miert ne.

2021. máj. 2. 18:23
 19/24 A kérdező kommentje:
*miért ne alapon én nem szülök. Az ezer biztos.
2021. máj. 2. 18:24
 20/24 anonim ***** válasza:
8.5 év. Mert így akartuk és fantasztikus újra babázni. Ha fiatalabb lennék vagy 5 év múlva lehet egy 3at is bevállalnék,de emiatt már nem fogok.
2021. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!