Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek gyereke van, vagy...

Akinek gyereke van, vagy vigyázni szokott gyerekre, hagyják, hogy a gyerek megöljön rovarokat, vagy csigákat, vagy más kistestű állatokat?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor miért, ha nem akkor miért nem?

2021. máj. 6. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Szúnyogot nyugodtan agyoncsaphat, de azért már szólni szoktam, hogy ne tapossa agyon hobbiból a bodobácsot. A csigát meg pláne nem, az már nagyon durva.
2021. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerencsére az enyémekre rá se kell szólnom. Ha a lakásban agyon csapok egy pókot, azt is titokban kell. Egyszer látta meg a fiam, teljesen kiborult, hogy bántottam szegény pókot.

Egyedül a poloska az amit nem sajnálnak. Azokat lehúzhatom a wc-n 😂

2021. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát a hangyáért nem szólok,mert nálunk az sok van.De a csigát eddig nem jutott eszébe bántani, énekelünk neki legtöbbször csiga biga gyerekit😂
2021. máj. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Meztelen csigàt szokott irtani. De azt muszàj, különben megdèzsmàlja a vetènyest. Gerincesekkel òvatosan bànik.
2021. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
az én anyukámat nem érdekelte. soha nem szólt rám, és nem is magyarázta el nekem, hogy miért nem helyes amit csinálok. ahogy emlékszem a katica volt csak biztonságban a környezetemben, mert az iskolában azt mondták azt nem szabad bántani. a növények ágai és levelei voltak még veszélyeztetve, azokban is igyekeztem kárt tenni. ez a korszakom olyan 8-10 éves koromig tarthatott, aztán elmúlt. szerencsére teljesen megváltoztam, madaraknak adok télen eleséget, növényeink vannak itthon, a gyermekemet a természet szeretetére és tiszteletére nevelem. ő nem akarja bántani a bogarakat, de nem is engedném neki. nagyon szégyellem magam azért amit tettem, felnőtt fejjel nem is értem, hogy miért nem szólt rám az anyukám.
2021. máj. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Kisebbeket, mint a hangya vagy pók nyugodtan, de csigát, vagy más kistestűeket nem. Szépen elmagyaráztam a lányomnak hogy ők is élőlények, és ameddig nem ártanak nekünk, addig mi sem nekik.

Ugyanezt kihangsúlyoztam kutyánál és macskánál is. Több kisgyerek is megfordult már nálunk, és hihetetlen hogy a szülők tök normálisnak tartják, hogy a gyerek azzal játszik hogy üldözi az állatokat, azok meg fejvesztve menekülnek. Vagy például meghúzzák a fülüket, farkukat. Szóval direkt megmutattam a gyerekemnek, hogy hogyan kell játszani az állatokkal, ha pedig az állat nem akar, akkor békén kell hagyni.

2021. máj. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Ha valamilyen állatot irtani akarunk kártékonyság miatt (pl hangyák a lakásban, meztelencsigák a kertben) akkor engedem, de nem szoktam direkt odahívni, hogy gyere, öljük meg. Amúgy kint pl hangyákat sem. Sőt, ha bejön egy darázs, inkább kiengedjük.

Azért nem, mert az élet tiszteletére nevelem a gyerekemet.

2021. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis! Kb tényleg a szúnyog a határ.
2021. máj. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem lehet neki írtani, esetleg szúnyog, légy amit lehet csapkodni. Sajnos a faluban lakunk a balcsi mellett. Rengeteg a szúnyog.

De ezeken kívül semmit sem. Nem is akarja őket bántani, a csigákat mindig arrébb rakja, énekel nekik. Békákat messziről kerüli :)

Gerinceseket meg imádja

2021. máj. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem engedem, hogy ok nélkül öldössön bármilyen élôlényt. Hangyát se, csigát se. A szúnyogot, ha meg akar csípni, nyilván lecsapjuk.

A növényeket sem engedem ok nélkül tépkedni.

Az oka pedig egyrészt az élet tisztelete, másrészt természetvédelem.

2021. máj. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!