Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Korai fejlesztobe hova vittete...

Korai fejlesztobe hova vittetek a gyereket mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
SZIASZTOK. 3 éves a fiam lassan, 3 szavas mondatokat beszél, vagy semmit. Ha kérdezem válaszol igen /nemmel mindent ért amit kérek tőle. A barátnőm szerint autista jelek ezek ha nem beszél 3 évesen folyékonyan, és vigyem el. Semmi más tünete nem utal rá csak a beszéde nem tiszta, és nem beszél folyékonyan. Nem rég voltunk védőnőnel ő sem mondta, hogy elteres lenne a gyereknel. Persze attól elviszem, hogy saját magam is megnyugtassam. Amit tudni kell vagy nem tudom mennyire számít, hogy nem járt bölcsibe, és nincs körülötte nagy család. Azaz én nevelem nagyrészt egyedül. Köszönöm.
2021. máj. 8. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd autista barom, látot már gyereket vagy csak az övét, aki gondolom már 1 évesen zseni volt.
2021. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt olvasd el mielőtt bárhova vinned a gyereked !

Ha illik rá , akkor vidd vizsgaltasd ki , ha nem akkor meg küldd el a francba a baratnodet!

Diagnosztizalgassa magát , ne a te gyereked !

2021. máj. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
3 szavas mondattal nem vinném sehova, majd megy oviba és ott beindul, de szerintem nyáron is be fog. Semmi nem utal autizmusra.
2021. máj. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
El olvastam én semmi ilyet nem vettem észre. Fiam ragaszkodik hozzám, bújós, meg ölel puszit ad. Szereti ha játszom vele, csak a beszéde nem folyékony. És akiket nem ismer nehezen nyit. De 1 óra alatt megbaratkozik. Ő nem az a gyerek aki bárkivel elmegy, mert nekem ezt mondta, hogy ez is baj, higy félős. Az ő gyereke bárkivel elment..... Mindegy azért megneztem fő a biztonság.
2021. máj. 8. 14:05
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok olyan anya lenni aki tegyük fel nem akarja látni ha baj van... Emiatt akarom elvinni. Mert a barátnőm szerint ez kevés, higy azt mondja, hozzál tejcsit konyhából, hol van apa?, a kukasauti elviszi a szemetet, a kedvenc enekebol 4 sort enekelget el de nem tisztán. De amúgy tényleg mindent ért, bármit kérdezek. Ha kérem mutassam meg hol van pl a konyha, hűtő, mosógép bármi mindent megmutat, meg minden szót is mond, csak nem mindent tesz mondatokba...Kicsit aggódok agyalok, belém tette az ideget, hogy baj van a fiammal.
2021. máj. 8. 14:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs baj bölcsiben dolgozom kevesen beszélnek folyékonyan 3 éves korukra, és pár hónapalatt is szépen beindul.
2021. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs a kisfiaddal. Életkori sajátosság, hogy nem tiszta a beszéde. A gyerekek általában 5 éves korig egyenlőtlenül fejlődnek (a tipikusan fejlődő gyerekről beszélünk, nem az atipikusról). Ha 5 éves korban még fennáll a korához képest elmaradás, akkor logopédus kezeli. Addig fejlődjön szépen, persze a nagyobb eltéréseket észre kell venni, ahogy te is írod.

De most ne vegyél észre semmit, mert (még) nincs semmi baj. A barátnőd meg tapintatlan és buta.

Gyógypedagógus (tanakos)

2021. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok !

Nem hiszem hogy baj lenne !

Az hogy felos ? Természeti adottság ! Majd változik idővel vagy ilyen marad, a nagy változást minden terén majd az ovi hozza magával ! Valószínűleg a felősseg is elfog nála múlni hiszen bekerül egy közösségbe ... persze hogy te vagy neki a minden hiszen 3 éve veled van szinte egyedül neveled ahogy írtad ... teljesen normális hogy “csak anya” de az oviban más lesz ott lesznek hozza hasonló koru gyerekek , megnyílik előtte majd a világ kicsit másképp ... lesz más felnőtt a közelében (óvónők) És lássuk be sokkal jobban tanítják egymást akarva akaratlanul a gyerekek ... a jóra és a rosszra is ugyan .. már csak azért is mert utánozzak egymást !


Ne aggódj semmi baj nincs a fiaddal !

Semmit nem szabad neki erőltetni és sietettni ! A fiúk nagy általánosságban később érnek legalábbis beszed terén !

A bölcsi is jót tett volna neki .. de ez most tok mindegy ilyen szempontból !


Szóval én a helyedben nem rugoznek rajta nagyon !


A másik a védőnő azonnal jelzi ha valami nem stimmel , és javasol fejlesztést terápiát !


Nem tudom hol elsz, de Budapesten van a Trappsifules fejlesztő ott van pl logopedus , tsmt torna meg minden ilyen , én a helyedben felhívnám őket , elmondanám azt amit itt leírtál

Mennyi idos a fiad

Mit tud

Azt is hogy nem jár meg közösségbe még !

És azt hogy a baratnod (aki amúgy egy laikus, gondolom nem orvos vagy védőnő a szakmája) mit mondott !

Telefonon kikérném a véleményüket hogy vigyem e a gyereket egy felmérésre vagy sem ! Ennyi !

2021. máj. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Mindenképp felhivom,mert komolyan már a sírás kerulgetett. 😊
2021. máj. 8. 15:19
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor küld is el melegebb éghajlatra😁😁
2021. máj. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!