Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, szerintetek csúnya...

Szülők, szerintetek csúnya szó a "basszus" ?

Figyelt kérdés
Nővérem átjött a gyerekekkel látogatóba (5 és 6 évesek) és beszélgetés közben a háttérben egyikük kiöntötte kicsit az üdítőt, ami ráment a ruhájára meg a szőnyegre. Nem volt egyikünk se dühös emiatt, nem szóltam rájuk hiszen véletlen volt, nem rosszalkodtak vagy ilyesmi. Miközben feltöröltem, mondtam valami olyasmit, hogy "basszus még jó hogy nem ment a kanapéra" vagy valami ilyesmit, mire nővérem megjegyezte hogy ne beszéljek már így a gyerek előtt. Mondom mire gondolsz, mit mondtam? (azt gondoltam lehet tényleg valami csúnyát mondtam véleltlenül, előfordul na... de a gyerekek előtt azért nem jellemző rám tényleg). És hát a "basszus"-ra gondolt, hogy az csúnya és ne tanulja el a gyerek. Mit gondoltok, ez tényleg a csúnya szavak csoportjába tartozik?

2021. máj. 10. 17:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Dehogyis. Amúgy anyuka szerint az óvodában virágnyelvet tanulnak? Némelyik jobban tud káromkodni, mint én...
2021. máj. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
21%
igen, az, nem örülnék, ha az ovis korú gyerekem használná.
2021. máj. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Túl van kicsit reagálva, szerintem sem csúnya szó.
2021. máj. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
12%
Igen csúnya, kicsit rád szólt, én is szoktam öcsémre, pedig neki is kicsi gyerekei vannak mégis kicsúszik egy basszus, vagy ba.zd meg.
2021. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Ez bőven az a kategória, amit köznapi értelemben lehet használni.


Csatlakozom egyeshez, nálunk az ovis korú rokon gyerekeknek olyan szókincse van, hogy én pirulok bele. Általában nem használják, mert a szülők nem káromkodnak, de a lehető leghülyébb helyzetben simán kipróbálják, mi a hatása mondjuk a "büdös f.szomba" szókapcsolatnak...

2021. máj. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
#4 nálam nagyon nincs egy szinten egy b.zd meg és egy basszus. Szerintem borzasztó nagy a különbség, és előbbi esetében engem is zavart volna.
2021. máj. 10. 18:13
 7/23 anonim ***** válasza:
87%
Hát nekem ez még nem ronda szó.A ba..megnél jobb.😂😂
2021. máj. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

Én sem tartom csúnya szónak. Volt már hogy használtam a gyerek előtt, de nem is reagált rá.

Mivel a nővéred megjegyzést tett pont emiatt fogják a gyerekek megjegyezni és esetleg használni ezt a szót.

2021. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2021. máj. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%
Nem, mert eredetileg "basszus kulcs" ami egy zenei kifejezés. Akkor a violin kulcs is csúnya szó?
2021. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!