Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jövő hónapban lesz másfél...

Jövő hónapban lesz másfél éves a kisfiam, egy szava nincs. Normális vagy le van maradva?

Figyelt kérdés
Már az 1 éves státuszon kérdezte a védőnő, hogy használ-e szavakat vagy szótagokat ugyanarra a dologra, ha meglátja, de nem. Most sem. Gagyog, néha szótagol, hogy bababa, mamama, jeje, jaja, ezeken kívül semmi. Rengeteget morog. Aggódom, hogy autista lehet esetleg. Olvastam, hogy a morgás jellemző rájuk.

2021. máj. 11. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 18 hónapos és nálunk sincs semmi. Hümmög, régebben mondta ápá, bábá, most már azt sem. Szerintem semmi baja, fiúk nehezebben szólalnak meg
2021. máj. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
57%
Először is mindenképp beszélj a védőnővel, ő majd tud neked segíteni. Másodszor is az autista gyermekek nem csak beszédfejlődésileg de mozgásban is le vannak maradva. Ha azzal nincs problémája, akkor nem valószínű (illetve a lemaradás általában 3-5 évnyi a normális fejlődséhez képest) Lehet, hogy valamilyen bészédrendellenessége van, de az is lehet, hogy nincs semmi baja, csak kicsit "későn érő". Ha azonban aggódsz, akkor mindenképp beszélj a védőnővel, vagy gyermekháziorvossal, ők majd megmondják, hogy esetleg ki és hogyan tudja felmérni,ha tényleg van probléma. Kitartást!
2021. máj. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A mozgása rendben van, mindent ért, utánoz, csak nem beszél.
2021. máj. 11. 09:42
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell egyből rosszra gondolni. 15 hós státuszon még semmit nem mondotta fiam. Másfél évesen a minimum 5 "szót". Úgy hogy az ugatás, nyávogás is benne van. Most 20 hónapos és minden héten van legalább 1 új szó. Nekem a védőnő azt mondta 2 éves koráig nincs baj. Ha akkor se mond semmit akkor érdemes megnézni mi a probléma
2021. máj. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Nyugi semmi baj. Minden kisgyerek máshogy fejlődik, az már jó ha szótagokat mondogat. Ha aggódsz esetleg vegyetek neki fejlesztő játékokat, ami hangokat ad ki, beszél stb. De én nem idegeskednék egy-egy hónap alatt is nagyot ugorhat a fejlődésben.
2021. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van sok beszélő játéka.
2021. máj. 11. 11:51
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Ne játékokat adj neki. Beszélj, énekelj, mesélj, mondókázz neki te. Egy játékról soha nem fogja megtanulni, hogy képezze a hangokat.
2021. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Beszélünk, mondókázunk, énekelni nem szoktam. Olvasni nem hagy, tépi a könyvet.
2021. máj. 11. 12:26
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Egyik barátomnak a fia 4,5 évesen kezdett el beszélni. És ő sem volt autista. Most lesz 6 éves és nagyjából behozta a kortársait. Nem beszél rosszabbul, mint az unokaöcsém, aki 2 évesen kezdett és 7 évesen még midnig logopédushoz jár. Másfél évesen nincs egyáltalán lemaradva.
2021. máj. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia mi van veletek azota? Beszel mar?
2022. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!