Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8-10 eves koru gyermekeitek...

8-10 eves koru gyermekeitek hetente mennyi es milyen hazimunkat vegeznek, miben segitenek be? Mit kapnak cserebe? Anyagiak/jatekido stb.

Figyelt kérdés
2021. máj. 12. 15:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Hetente 1x a saját szobájukat takarítják, a szennyest minden nap kiviszik, és ha van kedvük mosogatnak, elpakolnak a lakás többi pontján is, és nem kapnak érte cserébe semmit. Alap dolognak gondolom. Mindenki a családban ezt teszi, egyenlően.
2021. máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
Nekem semmit nem segít a 9 éves lányom. Erős suliba jár, nekem bőven elég, ha oda kèszül. Ha meg van szabad ideje, pihenjen inkább! Nem érdekel, hogy a nagy átlag szerint nem ez az elvárható, kellene segíteni. Engem nem érdekel. Gyerek létére sok a dolga a suli miatt. Nem kell hogy segítsen a házi munkában, az az anyja dolga.
2021. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%

Pénzt nem adok neki azért mert segít, de megjutalmazom, ha nem kell kérni és magától jön, vagy kérdezi, hogy mit segítsen. Apróságokat tud segíteni pl.:

főzésnél hámozóval pucolja a répát, kígyóuborkát (ezt kifejezetten szeretni kérni sem kell..sőt, ha sietek és kérem hozzon másik hámozót, akkor még szomorú.

Még csak 7 éves, de főként főzésnél pakolásnál, ezt vidd oda, hozd ide kérlek, vagy kidobnád...van.

2021. máj. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
A szobajat kellett ennyi idősen rendbentartania -ehhez kapott segítséget, ha kért- a kutyáját sétáltatnia és a macskája után takarítania. Semmit nem kapott érte, nekem se adott senki soha semmit a házimunkáért.
2021. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

A szobáját tartja rendben, hétvégén porszívóz a közös helyiségekben, és tereget, ha van kedve kipakolja a mosogatógépet.


Nem kap érte semmit, ő is ott él. Ő se fizet nekünk semmit mikor az apjával végezzük a házimunkát :-D

2021. máj. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Bár még csak 3 éves a kisfiam,tehát nem aktuális de én se hiszem,hogy ezt külön jutalmazni kéne. Neki is önmagában elég jutalom,hogy nem kupiban él,az az alap,hogy valaki rendben tartja a környezetét,nem az,hogy addig halmozódik a szennyes,meg söpri a pormacskákat a szőnyeg alá,míg jutalmat nem kap a takarításért.
2021. máj. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Az enyeimnek nincs okosteloja, sem sajat szamitogep, kutyu, ezert kapnak ipad-idot, ha segitenek. Nem is ugy ertettem h torvenyszeru h ellenszolgaltatast kapjanak, de el tudom kepzelni h ilyen IS van, akinel igen, megemliti. Nekem sem fizettek a szuleim, csak tajekozodni szeretnek hogy ebben a korosztalyban mi az atlagos/elfogadott/jellemzo.
2021. máj. 12. 16:14
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért írtuk. Azt kell nézni,hogy végülis mindennel neveled valamire. Ha alap dolgokért jutalmazod,azzal lehet,hogy nem épp azt éred el,amit szeretnél,hogy később enélkül is megcsinálja,mert alap,hanem inkább valamiért. És én megértem azt is,aki a kisgyerekkel nem akarja megcsináltatni,de mikor 18-20 évesen se viszi ki a büdös zoknit,az azért már gáz.

A 3 évesnél én is elkövettem ezt a hibát,hogy jutalmaztam valamiért,ami alap lett volna,de abbahagytam és inkább próbálom vele megbeszélni,hogy ez az ő érdekében muszáj.

2021. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Azert mas a 3eves es mas a 10. A 10evesem speciel 1.5evesen boldogan hozta ide ezt-azt,ha kertem, mire nagyobb lett, azzal kezdett ervelni h az osztalytarsainak semmit de semmit nem kell otthon segiteni es megis 4orakat lovoldoznek, neki miert nem lehet. Evek ota probalkozok a gyerekeimmel, kismilliofelekeppen probaltam oket ravenni, nem az van h elkapattam es most iszom a levet. Egyetlen dolog van amiben jok es az a tanulas, de a haz egy csatamezo a cuccaiktol, mindenhol elejtett jatekok, szennyes es persze a szobajuk is kampanyszeruen van rendben, sot amit osszehajtva a kezebe adok, azt is a sarokba hajitva talalom meg. Hazajarnak ebedelni, sem az elkesziteseben nem segitenek, sem az elpakolasban, ezert erdekel h ez vajon altalanos jelenseg-e, az en koromban 10evesen mar foztem alap kajakat a csaladnak, de lehet h engem fogtak tul szigoruan. Negyed ennyit nem pihengettem gyerekkent.
2021. máj. 12. 16:41
 10/23 anonim ***** válasza:
26%
Basszus semmit!Gyerek!Majd fog eleget takarítani ha felnőtt lesz.
2021. máj. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!