Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki várja el a rokonságtól,...

Ki várja el a rokonságtól, hogy játékot adjanak a gyerekének gyereknapra? Ovis korú gyerekre gondolok.

Figyelt kérdés

Én nem vagyok a híve annak, hogy minden alkalomra tárgyi ajándékot adjunk a gyereknek. A fiainkat ma fagyizni vittük, lófráltunk.


A családnak korábban már 1-2 alkalommal mondtam, hogy a gyereknapra és hasonlókra nem kérünk ajándékokat, játékokat.


Karácsonyra, születésnapra is limitáltuk az ajándékok számát, mert kezelhetetlen volt a mennyiség.


Ennek tudatában a fiaim kaptak ma ajándékot, mi viszont nem

vettünk a családban egy kisfiúnak, és úgy érzem, sértôdés lett belôle.


Ti elvárjátok, hogy a gyereketek kapjon ajándékot gyereknapra?



2021. máj. 30. 17:27
A kérdező szavazást indított:
igen, elvárom
nem várom el
50 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
15%
Azért eléggé sóher vagy, hogy gyereknapon egy kicsi ajándékot nem adsz a gyerekeidnek. Igen én is haragudnék ha arra nem vagy képes, hogy egy 1000forintos zacskós legot sem veszel meg kis csokit.
2021. máj. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem várom el, de apróságot szoktam adni a rokon gyerekeknek is (valami fürdősó féle, extrább csoki/keksz, 1-1 könyv, kis kreatív készlet).

Lányaim vannak (6,5 és 4 évesek), így a nyári ruha/kis szoknya, nyári pizsi mindig tuti befutó. Keresztszülőktől is ezt szoktak kapni és egy kis nasit. (Pepco 1000Ft, H&M 1200Ft)

2021. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Minimalisták vagyunk. Ha jön új játék, egyet elrakok helyette, és ha vacakot kapunk, akkor az ott marad az ajándékozónál, hogy majd ott játszhatnak vele. Most gyereknapra nagyszuloktol buborékfujot kaptak, ez tökéletes, mert fogyoeszkoz. Nálunk édesség nem jöhet, mert tejeset nem eszünk, egyebbol meg elég limitált. Az egyik dédi akart adni, vele megegyeztünk diákcsemegében
2021. máj. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
15%

Nem várom el, azt viszont igen, hogyha találkoznak, szóban felköszöntsék, esetleg gyereknap alkalmából legyenek vele kedvesek, ha pedig játszanak, külön örülök. Szóltam is, nem érdekelte őket, nagy ajándékot adtak, nem játszottak vele..



Viszont attól, hogy én így gondolom, a rokongyerek szüleit megkérdezném, ők hogy gondolják, mert az én gyerekem az enyém, az övék meg az övék!


Szerintem taplóság volt adniuk és taplóság volt, hogy nem adtatok. Meg kell beszélni!

2021. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%

Ti csináljátok jól.

Aki a maga gyerekének ilyenkor is tárgyi ajándékot vár a rokonaitól, az sértődjön meg nyugodtan!

2021. máj. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

1-es, szerintem nem a Lego-tól lesz boldog egy gyereknap. Mi programozunk ilyenkor. Az édességtôl nincsenek eltiltva, írtam, hogy fagyiztunk.


Egy évben ott van a születésnap, névnap, karâcsony, mikulás, húsvét, gyereknap minimum. Szoktak kapni a gyerekeim tárgyi ajándékot, de igyekszünk az élményre helyezni a hangsúlyt és nem arra szoktatni ôket, hogy ôk maguk elvárják az ajándékot.

2021. máj. 30. 17:57
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk sem divat.

Fiam tőlünk annyit kapott, elmentünk csavarogni a városba az apjával hármasban (ez ténsleg ritka), meg fagyiztunk egyet.

Mi se húsvétra, se télapóra, se névnapra nem ajándékozunk. Akkor is csak egy kicsi csoki van és ennyi. Most gyereknapra is senkitől nem kaptunk semmit, mi sem vettünk senkinek semmit. Nem szokás.

2021. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Élmény kell gyereknapra nem ajándék.


Sőt!


Húsvétra se kell játék, csak csokitojás max tojásfestés, vendégvárás, tojáskeresés, télapóra se kell játék, csak mikuláscsomag és kolbászolás a karácsonyi vásárban, névnapra meg valami apróság, pl a fent emített buborékfújó vagy ceruzakészlet.


Ajándék pláne ha nagyobb karácsonyra meg szülinapra jár.


De ez az én véleményem.

2021. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
8-as, én is így gondolom
2021. máj. 30. 18:05
 10/24 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem el lehet várni egy rokonól, akinek valamilyen köze van a gyerekhez, esetleg fontosak is egymásnak valamennyire, hogy egy számodra és a gyerek számára fontos ünnepen emlékezzen meg róla, ajándékozza meg. Összeget kikötni marhaság, de minimum hajtogasson egy origami csónakot, ha már pénzkérdést kell belőle csinálni, az ingyen van!


Mindezt úgy mondom, hogy én külön kértem a semmi ajándékozást, de van olyan, amire nekünk is fontos(pl szülinap) biztos nem jöhetne olyan rokona a gyerekemnek az ünnepre, aki ennyire telibetojja, mivel okozhatna neki örömet.


És mégegyszer mondom, nem az ára a lényeg, hanem a gesztus, hogy egy számára fontos eseményen az ő boldogsága fontos, egy szeretted boldogsága! Normális ember örömet akar okozni a szeretteinek. Vihetsz akár egy hajtogatott valamit, vagy préselt virágokat, vagy egy adag otthon főzött sógyurmát(mégjobb, ha játszol is vele mellé, de ennek alapnak kellene lennie, hogy az ember a szeretteivel időt tölt, ha látja őket)


Az meg utolsóéknál nagyon szomorú, hogy a család nincs 3asban házon kívül, ezért ezt kapja a gyerek, hogy egyszerre mindkét szülőjével sétálhat. Még ha valami extra lett volna, pl mind a hárman elmennek wakeboardozni, vagy lézerharcolni, akkor lehetett volna különleges a családi program.

2021. máj. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!