Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerek pszihológushoz...

Ha a gyerek pszihológushoz jár bármilyen okból érdemes neki el mondani? Nem fog benne betegségtudat kialakulni?

Figyelt kérdés
2021. jún. 3. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja hogy oda jár?
2021. jún. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

A gyereknek hogy a néni akivel hetente játszik/beszélget pszichológus? Naná hogy el kell mondani. Ha a szülők szerint a pszichóhoz járás oké, akkor a gyerek szerint is az éesz, nem fogja magát betegnek érezni emiatt. Fura is lenne hazudni neki, hogy csak játszani/beszélgetni megy a Luca nénihez.

De ha már a gyerek pszichológushoz jár, miért nem kérdezed meg erről magát a pszichológust? Nekem az lenne az észszerű.

2021. jún. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Én nem mondtam el. 3 éves volt mikor elvittük. Azt mondtam neki megyünk egy nénihez akinél szuper játékok vannak, Judit néni szeretne vele játszani és megnézni milyen ügyes fiú, anyáékkal pedig beszélgetni szeretne. A pszichológus szerint ez így teljesen rendben volt.

Nyilván attól függ mit mondasz, hány éves a gyerek.

2021. jún. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem felesleges használni ezt a szót.


Amikor nevtanba kellett menni sem mondtam, hogy nevtan, hanem megyünk egy nénihez, aki beszélget veled és játszotok.

2021. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Természetesen fogok erről beszélni vele is amikor megyünk hozzá.

Egyenlőre azt mondtam, hogy beszélgetni megyünk és játszani. Abba a tudatba van, hogy ez egy fejlesztő hely, magától mondta így én pedig nem javítottam ki. Most azért járunk, hogy ki derüljön szükséges-e neki lelki támasz vagy sem.

2021. jún. 3. 13:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem jár az ötévesem, a terápia kezdetén elmondta neki a pszichológus, hogy ő egy pszichológus, és hogy mi az, amiben segíteni fog neki. Semmilyen betegségtudata nincs ettől a gyereknek. Imád oda járni, neki csak pozitív az, hogy heti egyszer ebéd után eljon az ovibol, nem kell aludni, és klassz dolgokat csinálnak.
2021. jún. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!