Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam egyre agresszív...

2 éves kisfiam egyre agresszívabb a gyerekekkel. Meddig tart ez a korszak? Többi lent

Figyelt kérdés
Eleg temperamentumos kisfu. Amikor jatszoterre megyünk, örül a gyerekeknek, fut utanuk, bekapcsolodik a jatekba, jokedvü. Ha egy masik gyereknel van vmi jatek, eddig megprobalta elvenni töle, de most mar ott tartunk, hogy egyenesen odamegy, elöször lepofozza a kisgyereket es megprobalja elvenni ami epp nala van. Minden kontextusban elmagyaraztuk/meseltük/ el is jatszottuk h ez nem jo, szomoru lesz a masik gyerek stb stb, de ugyanugy csinalja, söt.. ilyenkor elviszem onnan, aminek hatalmas hiszti az eredmenye, majd erzem a megvetö pillantasokat a többi szülötöl. Hozzateszem kiegyensulyozott kisgyerek, kap eleg figyelmet es szeretetet tölünk. A ferjemmel pedig boldog hazassagban elünk. Bölcsibe is jar heti 2 delelöttöt, kerdeztem az ovonöt h hogy viselkedik. Szerinte ez teljesen normalis ebben a korban. Ezt elfogadom, de erdekelne h van/volt-e vki hasonlo cipöben (mert a környezetemben nem latok hasonlo picit) es van-e vmi megoldas? Köszönöm

2021. jún. 5. 22:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
7%
Hát sajnos ötletem nincs, de az én fiam egy tündér, oda adja a játékát bárkinek gyerekeket nem veri csak minket😁 bottal vagy ami a kezébe kerül vagy csíp,most ez a napi játéka 2 múlt.
2021. jún. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
AMig meg nem neveled.
2021. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Beszéld meg vele játszótér előtt h mit varsz el tőle. Mond el h egy figyelneztetes lesz utana mentek haza. Es tarsd is be! Mindent ert mar. Normális eletkori dolog de szigorúbban nevelni is most kell elkezdeni.
2021. jún. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
7%

"kerdeztem az ovonöt h hogy viselkedik. Szerinte ez teljesen normalis ebben a korban."


Két gyerekem túl van ezen a koron. Egyik sem produkált semmi ilyet. Ez az óvónő totál hülye.


Épp ezért a továbbiakban az ő véleményével ne foglalkozz. Ez nem normális, ahogyan a gyereked viselkedik. Okot ennyi infóból nem tudok mondani (meg egyébként se vagyok szakember). De ezt ne hagyjátok annyiban.

2021. jún. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
20%

Egyáltalán nem normális ebben a korban, írod is, hogy te sem látod. Az oké, hogy kiveszi a másik kezéből, de az nem, hogy ennyire agresszív mellé. Azon meg ne csodálkozz, hogy a többi szülő így néz rátok, én is mérges lennék, de szülőként nem rúghatom fel viszonzásul, mert ugye én felnőtt vagyok (max rászólok, csak ugye az neked nem fog tetszeni) , és a gyerekemnek is hiába mondom, hogy lökd fel legközelebb, ha nem olyan habitusú, nem fogja megtenni.

Ebből majd az lesz, hogy a kutya se fog a fiaddal játszani, vagy találkozik egy erősebb gyerekkel, aki egyszer majd jól oldalba rúgja ezért.


Amit tehetsz, az az, hogy ott állsz a sarkában, és megakadályozod, hogy bántsa a másik gyereket. Megmondod, hogy még egy ilyen, és azonnal mentek haza. Ha újra próbálkozik, tényleg hazamentek, a hisztivel nem kell foglalkozni. Azt meg hiába magyarázod neki, hogy a másik gyerek szomorú lesz, empátiára csak évekkel később lesz képes, egyelőre hóttul nem hatja meg, mi lesz a másikkal.

2021. jún. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Az én kisfiamnál 3 éves korára csengett le teljesen ez a viselkedés.

Hogy ez normális-e, attól függ, mit nevezünk "normálisnak". Normális abban az értelemben, hogy nagyon gyakran előfordul, és bármit mondjon is a többi szülő, nem biztos, hogy a ti hibátok. Viszont attól még probléma, amit kezelni kell. Teljesen jó, amit csinálsz, hogy elviszed onnan, magyarázol neki stb. Mi már ott tartottunk, hogy az első támadásra hazavittük a játszótérről, volt sok hiszti, és nem egyszer kellett eljátszani, de hatott.

Szóval én azt gomdolom, hogy kiegyensúlyozott, szeretetteljes családi légkör, és az agresszív viselkedés azonnali szankcionálása együtt lassan meghozza majd az eredményt. A megvetően néző szülők meg szarjanak sünt, te is találhatnál az ő gyerekükön hibát.

2021. jún. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként annyira imádom ezt a "nem normális, mert az én gyerekem sose csinálta" - hozzáállást. Nekem is két gyerekem van, méteres listát tudnék írni azokról a dolgokról, amiket egyik se csinált, akkor ezeket mind tegyem be a "nem normális" dobozba, mert aki nem olyan, mint az én gyerekeim, az gyári hibás? A gondozónő néhány nagyságrenddel több gyereket látott már életében, mint az ide író anyukák-apukák, nyugodtan bízhatsz a tapasztalatában.
2021. jún. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Kérdezö vagyok. Az ovonönkben teljes mertekig bizok. Nala jobb szakembert eddig meg nem lattam. Es igen, ahogy az utolso irta, nem egy gyereket "nevelt" talan pont emiatt nem akad fent azon, h egy ket eves csapkod. Nem az volt a kerdesem, h ez normalis dolog-e vagy sem! Hanem az, h volt-e mas is ilyen helyzetben es hogy kezelte!
2021. jún. 6. 07:42
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Mi neveltük őket🤷‍♀️
2021. jún. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
#9-es: Miert szted en mit csinalok? 🤦🏻‍♀️ az ilyen tipusu hozzaszolok sporoljak meg az idejüket inkabb.
2021. jún. 6. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!