Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kb 3hete rá szokott a kislányo...

Kb 3hete rá szokott a kislányom aki 3 éves hogy elkezd dadogni. Valaki járt így? Kinőtte?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen egy szó mintha beakadna a lemez ès elkezdi ugyanazt a szót ismételni akár 10x is egymás után mire kimondja amit szeretne. Próbáltam neki elmagyázni hogy ilyenkor nagy levegő és utána mondja ki amit szeretne de nem nagyon érti mire is gondolok. Keresek logopédust de nem biztos hogy ilyen kicsivel fog foglalkozni. De mivel költözünk így kb 1-2 hónap múlva tudnám vinni rendszeresen az új helyen. De addig is jó lenne nyugtatás vagy valami , esetleg tippek,

2021. jún. 5. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez gyakori ebben a korban gyorsabban megy már fejben mint ahogy megtudja fogalmazni.

A 2 évesemnél az igekötők ismétlése volt hetekig de kb 1 hó alatt el is múlt.

2021. jún. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Majdnem 4 volt a fiam amikor egyszer úgy jött haza az oviból, hogy dadogott, semmi nem történt elvileg ami miatt lehetett volna. Kb 1 év volt mire "leszokott" róla.

Mondjuk alapból még most is elég nehéz érteni a beszédét, a logopédus azt mondta, hogy majd a nagycsoport elkezdésével fog vele foglalkozni.

Amúgy azt mondta az orvos és a védőnő, hogy valószínűleg az a baj nála, hogy előrrébb járnak a gondolatai mint ahogy el

tudná mondani amit akar 🤷‍♀️

(az orvos azt mondta, hogy semmiképpen ne javítgassuk, csesszük le vagy szóljunk rá, hanem türelmesen várjuk ki hogy elmondja amit akar (pedig egy idő után nagyon idegőrlő volt a sok i-i-i-i-i-i-iiigen 😐))

2021. jún. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg azért dadog, mert változás áll be az életében, fél tőle és nem érti. Lehet, hogy ti sem vagytok nyugodtak a költözés miatt, nem magyarázzátok el neki, hogy együtt mentek az új helyre, viszitek az ő játékait, ágyát, mindent, amit megszokott és szeret.
2021. jún. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Valószínűleg élettani dadogásról van szó. Ha nem piszkáljátok, türelemmel kivárjátok a mondandóját, pár hónap alatt elmúlik.
2021. jún. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
A dadogásra nem lehet rászokni!!
2021. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Ezzel a szöveggel azt sugallod, hogy a gyerek direkt csinálja. Pedig nem.
2021. jún. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves hármas. Semmit sem érzékel a költözésből mivel még semmi sincs intézve , így ez nem opció. Egyébként meg kicsit bántó h azt feltételezed hogy nem lesz szépen neki elmondva az egész. Minek ítélkezel elhamarkodottan??? A többieknek köszönöm szépen, kissé megnyugodtam
2021. jún. 6. 13:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjem megijedt egy kutyától 5 éves korában. Már sokat javult a beszéde, de még mindig van hogy elkezd dadogni. Biztos nem volt semmi stresszhelyzet?
2021. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi. Már mondogatom neki a költözést hogy másik ovi stb de nagyon vàrja szerencsére. Nem mindig csinálja, de egy nap többször. Kb 10x . De változó. Inkább kevesebbszer ez a max kb. Nem tudom mivel sugalltam azt hogy direkt csinálná csak elég ijesztő. De utána olvastam amit itt írtatok,hogy élettani dadogás , valószínű az lesz. Akkor nyugodtan végig hallgatjuk és nem szólunk bele. Köszönöm a hasznos válaszokat
2021. jún. 7. 09:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én férjemre pedig annó ráordított az ovónő. Alsó tagozatban végig dadogó utána, neki is szintén előjön ma is izgalmi helyzetben egy-egy szónál.
2021. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!